Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vehetekbe naponta ket elevitet...

Vehetekbe naponta ket elevitet? Ezidaig eggyet vettembe naponta.

Figyelt kérdés
32 hetes kismama vagyok a babam csak 1789g. Aggodom hogy kicsi a sujja.
2010. szept. 1. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

sujja? Ne haragudj, de ez durva...


nem kell 2 elevit, attól nem hízik a gyerek, ez csak duma. Én szedtem végig az első terhességnél, túlhordva lett a babám 2880 g, a másodiknál nem szedtem be egy darabot sem, a 38 héten szültem 3300 grammos gyereket.

Egyrészt még sokat fog hízni a baba, másrészt pedig tudjuk, hogy nem pontos a mérés. Akár 0,5 kg-ot is tévedhetnek. Akkor pedig már majdnem 2400 gramm a babád. Ennyit erről. Ne aggódj, egyél inkább egészséges ételeket, azzal többet segítesz magadnak is és a babának is.

2010. szept. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ne mert néhány vitamint túladagolhatsz.

ez csak becsült súly, amúgy is még fog gyarapodni a picúr.

2010. szept. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél be 1nél többet! A túl sok vitamin, ásványi anyag és nyomelem sem tesz jót! Nem véletlenül írnak napi 1 szemet! Ha a dokid nem mondta, hogy kicsi a súlya, akkor ne aggódj! Egyébként is.. van még hátra 2 hónapod, (ha pont a 40. hétre szülsz), és ennyi idő alatt sokat gyarapszik még a babád! Ne stresszelj!


Boldog babavárást!

Egy 6hós baba anyuja

2010. szept. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen köszönöm a valaszokat,es ugy teszek ahogy tanacsoltatok.

Tudjatok meg nagyon fiatal es tapasztalatlan vagyok.

Sajnos senkim nincs akit ilyn dolgokrol megkerdezhetnek.

Ezert is örülök ennek az oldalnak nagyon hogy megtalaltam,mar eleg sok jotanacsot kaptam.

MEGEGYSZER KÖSZÖNÖM!!!!!

2010. szept. 1. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A vitamintól nem lesz nagyobb a babád.

És ez amúgy is csak súlybecslés, ettől még lehet akár fél kilóval is több a babád súlya.

Nyugi.

2010. szept. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
szerintem vegyél be inkább 5-öt egyszerre, hátha azt IQ-d is átfordul pozitívba.
2010. szept. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnőm azt mondta, ne szedjem a Centrumot, mert nagy babák születnek tőle. Megkérdeztem a dokimat, aki azt mondta, hogy ez hülyeség. Ha egy baba vitamin nélkül lenne pl. 2,5 kg, de vitaminnal 3 kg, akkor az nem azért van, mert a baba meghízott a vitamintól. Épp ellenkezőleg. Megkapta a számára szükséges vitaminokat, ő ezeket így hasznosította.

Vagyis teljesen felesleges kettesével szedned az Elevitet, a baba abból a napi egyből is fel fogja használni a számára fontos vitaminokat.

2010. szept. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2-t???hát ha akrsz egy kis vitamin túladagolást ami nem túl egészséges se neked se a babádnak akkor hajrá.annyit még hozzáfűznék h az én babám 1700 gramm volt a 32 hetes uh-on,és 3450 grammal született 40 hetesen.tehát nem kicsi a babád.
2010. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!