Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van-e különbség a spontán...

Van-e különbség a spontán vetélés és a menstruáció között?

Figyelt kérdés

Szeretném a véleményeteket kikérni: A barátnőm teherbe esett, de nem vállalta a babát (van már neki egy 2 éves fiú), és műtéti úton elvetette.

Viszont ezt a férjének nem merte elmondani, mert ő nagyon abortusz ellenes.

Próbált vele erről beszélni, hogy sajnos nem szeretné ezt a babát, de a férje hallani sem akart erről a megoldásról, és választás elé kényszerítette, hogy vagy megtartja a babát, vagy fel is út le is út.

Azt találta ki, hogy legközelebb amikor megjön neki elmenne nőgyógyászati kontrollra és azt mondaná az orvosnak, hogy elkezdett vérezni és hogy nem tudja miért.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezt a nőgyógyász mennyire "venné be", hogy ez egy "spontán vetélés" és nem pedig egy normális menstruáció?

Mivel a barátnője vagyok, nem az a dolgom, hogy ítélkezzek felette, vagy éppen okoskodjak, hogy mit kellett volna, vagy mit nem tennie, hanem, hogy segítsek neki, de nem tudom, hogy ez az ötlete mennyire válna be. Kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm a válaszotokat.



2013. jan. 5. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
A doki mindenképp észreveszi, hogy volt abortusza.
2013. jan. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos? Semennyire.

Maximum apukának tudja "beadni", hogy elvetélt.

De ez a kapcsolat kudarcba fog fulladni, ha kibukik a hazugság, akkor azért, ha meg nem, akkor azért...

:o(

2013. jan. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Az orvosnak nem tudja beadni,mivel a kartonjában benn van h neki műtétje volt.
2013. jan. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem tudja beadni, max ha épp csak egy elindult terhessége lett volna, mondjuk csak pár nappal később lett volna menstruációja. De így, hogy már tudja a pasi is, biztos nem tudja beadni neki.
2013. jan. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az látszik, hogy abortuszod volt. De a dokit köti a titoktartás, nem fog elrombolni a férjhez árulkodni
2013. jan. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez a kérdés számomra nem logikus, most a férjjel akar elhitetni valamit, vagy az orvossal? Ahhoz, hogy a férjjel elhitessen valamit, miért kellene megvezetni az orvost? (egyébként már szült nőnél sikerülhet, mert pár hónap után már csak annyi látszik a héhszájon, hogy volt már valamilyen szülészeti esemény az életében, az nem, hogy hány és milyen. Pár nap után meg nem sikerülne, mert a magfogó nyoma - amivel rögzítik a méhszájat az eszköz bevezetéséhez, párhuzamos két szúrás, olyan mint egy pókcsípés - ott virít a méhszájon...

Egyébként a menstruáció és a spontán vetélés között 1 különbség van, az egyik esetben megtermékenyületlen, a másik esetben megtermékenyült petesejt - vagy abból keletkező zigóta, embrió - távozik. A nő életében a pár napot csúszó, és a szokásosnál erősebb "menzeszek" többnyire valójában korai spontán vetélések, kb 2 magzati korba eljutó terhességre esik 8 spontán vetélés a nagy átlag szerint.

2013. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az utolsó kommentre szeretnék válaszolni: A barátnőm az orvost is meg szeretné téveszteni, mert az orvos csak az igazat mondhatja, így a férjének biztos, hogy elmondaná, hogy abortusza volt és nem természetes úton ment el.

Én is elég rizikósnak érzem az egészet, de nem tudom elképzelni, hogy bemerné vallani a férjének az igazat.

2013. jan. 7. 06:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez egy tévedés, az orvos nem mondHAT semmit a férjnek, sem igazat, sem hamisat, erre az egyetlen etikailag helyes orvosi válasz a "kérdezze meg a feleségét, vele már megbeszéltünk minden szükségeset". Érdemi infót csak akkor adhat, ha a feleség erre külön felhatalmazza, illetve, ha a feleség életveszélyes állapotban van, és nincs tudatánál. Különben meg tapasztalataim szerint a mi kultúrkörünkben férjek nem szoktak bemászkálni a nőgyógyászhoz mert hogy semmi dolguk ott, max a váróban várják ki, amíg a párjuk végez, úgy hogy az orvossal nem is találkoznak, max a nővérrel.

Szóval valójában simán az állásába kerülhet egy nőgyógyásznak, ha az előbb említett esetek kivételével a férjet tájékoztatja a feleség korábbi abortuszáról.

2013. jan. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat, a barátnőm volt az orvosnál a férjével, de ő kinnt maradt, mert a barátnőm mondta, hogy először szeretne az orvossal négyszemközt beszélni.

Az orvosnak elmondta a dolgokat, mi hogyan történt. Az orvos szerint mindenképp bekövetkezett volna a vetélés,mert a magzat nem növekedett eléggé.

A férj viszont így hogy "természetes" vetélés történt ugyanúgy meggondolta magát, tehát igaza lett végülis annak a hozzászólónak aki azt írta, hogy végülis mindegy mi történik, a kapcsolatuknak így is úgy is vége lesz. Hát így is lett. De talán jobb is ez így.

2013. jan. 7. 17:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy két éves fiú után képes volt elhagyni a férje a lányt egy vetélés miatt?? Oké, hogy az elején úgy akarta, hogy ne legyen meg a baba, viszont ha nem fejlődött, akkor az nem a lány hibája! Ha vetélés miatt elhagyja, akkor nem is érdemes rá időt pazarolni, szégyellhetné magát a férj! Ha az én férjem elhagyott volna, mikor elvetéltem az egész családomtól megkapta volna a magáét. De szerencsére attól még szeret, hogy nem tudtam kihordani.
2013. jan. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!