Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nektek kb. mennyi pénzetek...

Nektek kb. mennyi pénzetek volt félretéve, arra az időre, mikorra a babátok megérkezett?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy amiből meg tudtátok venni a szükséges dolgokat (kiságy+matrac+babakocsi...stb)minden szükséges dolgot!Nekünk kb. 350.000. - 400.000. Ft lesz eltéve. Ez elég lesz??
2013. jan. 8. 12:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
46%

Szülés után az államkincstárnál kell igényelni az egyszeri anyasági támogatást, ez 65ezer Ft. A családipótlék havi 13ezer körül. És a t-gyás, gyed, stb... Erre is gondoljatok!


A másik: a babakelengyéből ami drága az ágy, és a babakocsi. Szerintem érdemes újat venni, de legalább a szivacsból,ágybetétből. Vannak olcsóbbak is, pl. ikea.

A ruhákat mi sokat kaptunk, de a fele szakadt volt, hiányzott a patent, ezt csak közben vettem észre, szóval idővel sokat kellett venni, később az öltöztetés kész anyagi csőd. A pelus, tápszer, babaápolási termékek, szintén elég drága, de ez is csak közben derül ki.

Ami viszont olcsó, pl. kiskád, etetőszék (ikea antilop, legjobb és csak 5ezer Ft). Etetőszéket elég megvenni, ha már tud ülni, addig meg lehet etetni a hordozóban mert abban hátra tud dőlni, nem csuklik le a feje, ha már elkezdődik a hozzátáplálás.

Kiskádból a legnagyobbat érdemes megvenni, mert nagyon hamar nőnek, ha kis méretűt veszel, pár hónap alatt mehet a padlásra, és lehet venni újat. Ha állványt is veszel a kádhoz, az a legjobb, nem kell görnyedni fürdetés közben. Kb. 1-másfél éves kortól a nagykádban fürdenek.

Babakocsiból olyat kell venni amit a gyerek is sokáig tud használni, de neked is kényelmes. Nem túl nehéz, lehetőleg könnyű aluminium, befér a liftbe, boltokban a sorok közé ha vásárol az ember. Az Espiro Vector ilyen babakocsi, 3 az egyben, csak ajánlani tudom, és nem a legdrágább kategória.

Pihenőszéket, hordozókendőt, babahintát, egyéb "luxus" dolgot használtan érdemes venni, mert ezek mind csak pár hónapig vannak használatban, akkor már érdemes használtan megvenni olcsóbban vmi márkásat, ami zenél, forog, rezeg, mozog, stb.

Hordozókendőből rugalmas fajtát érdemes, és a pihenő székből pl. fisher's price jók, de ne újonnan, mert drága.


remélem tudtam segíteni.

2013. jan. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
52%

Elég!

Bár nyilván kinek mi az igénye!

Nekünk mindennel együtt- értem a babaszoba készítést, kelengyét, dokit stb- kb. 600 ezerben állt meg!

2013. jan. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek, a hosszú válaszokat!Ennek a pénznek nagyon örülök, szerintem több nem lesz, de valóban amit még az államtól is kapunk, azt bele se számoltam. Mivel első baba lesz majd, ezért szeretnénk neki mindent, amit tudunk - és van lehetőségünk - megadni.
2013. jan. 8. 20:25
 14/14 anonim ***** válasza:
Na úgy látom az irigységmérő valakinél megint bejelzett!
2013. jan. 9. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!