Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek volt már része lombik...

Kinek volt már része lombik beültetésben? Véleményeket várok. Nekem október 6ikára van időpontom a KAÁLI intézetbe. Már nagyon izgulok!

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőméknek elsőre összejött, két pici fiú meg is maradt :) Sok év próbálkozás után. Sok sikert nektek is!
2009. aug. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Másodjára sikerült egy tündéri kisfiú. Készülünk a következőre.

Véleményem jó. A te hozzáállásodon sok múlik. Sokat lehetne erről írni. Legyél kitartó, és ne hidd azt, hogy egyből sikerül és ikreid lesznek! Nemcsak az orvosok szaktudásán múlik, hanem isteni szerencse is!

2009. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Nekem volt, többször is és több gyerekem is van. De nem tudom, milyen véleményre vagy kíváncsi...
2009. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Milye az orvosok hozzáálása?,mennyire fálydalmas?,milyen a sikeraránya?Mennyire szabad bizakodni? stb.
2009. aug. 30. 23:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Orvosok nagyon (meglepően nagyon) normálisak. Mindent elmagyaráztak, bátran lehetett kérdezni.


Igazából nem fájdalmas semmi, a megérett peték leszívása és esetleg utána pár napig lehet fájdalmas.

A kezelések nem járnak fájdalommal, a beültetés se.

A peték leszívása először nem fájt egyáltalán, de volt olyan, amikor meg napokig görcsölt utána. Ez nem függött a leszívott peték darabszámától, úgyhogy nem tudom, mitől függ, hogy görcsölsz-e utána, vagy nem...


Nekem a legrosszabb a 3 hét fekvés volt. De ez Központ-függő, hogy mennyi fekvést írnak elő, a Kaáliban talán csak 1 hetet fektetnek beültetés után, Pécsen 3 hét fekvést javasolnak utána.


A sikerarány 30% asszem, tehát minden 3. beültetés sikeres. Fagyasztott embrióból kicsit kisebb a sikerarány, de még úgy is talán 25-30 % körüli. Attól is függ a sikerarány, hogy mennyi embriót ültetnek vissza, az ideális ebből a szempontból a 2-3 embrió beültetése.


Bizakodni szabad, arra próbálj figyelni, hogy ha megtudod esetleg, hogy nem sikerült, akkor ne roskadj össze. Tehát előre készülj ara, hogy ESETLEG nem sikerül.

Úgy tudjál hozzáállni, hogy ha sikerül, az nagyon jó, ha nem, az se baj, mert akkor majd legközelebb fog sikerülni.

Az szokott hiba lenni, hogy nagyon beleélik magukat és ha nem sikerül, akkor összeomlanak. És szerintem ne foglalkozz másokkal, mert csak stresszeled magadat. Tehát ne kérdezgess majd ott mindenkit, hogy neki hányadikra sikerült, satöbbi, mert akkor állandóan ilyeneken fog járni az agyad. Tehát ne állj rá nagyon a témára és akkor nem görcsölsz rá. Egészséges bizakodásnak semmi akadálya.


Szerintem mellesleg a Kaáliban indokolatlanul sokba kerül a dolog, az állami intézmények is ugyanolyan eredményesek és azokban ingyen csinálnak mindent, ami a Kaáliban pénzbe kerül. De ez persze a ti dolgotok, ebbe nem akarok beleszólni.


Nekem összesen 4 "normál" és 2 fagyasztott embrió beültetésem volt, (tehát összesen 6 alkalommal volt beültetésem), egy alkalommal egy gyerek, majd másik alkalommal 2 gyerk lett a dologból.


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolunk, ha tudunk!

2009. aug. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!