Megtartsuk vagy sem?

Figyelt kérdés
Sziasztok!18 éves lány vagyok.Utolsó menstruációm jan.13-án jött még és tegnap előtt (26-án) a barátomma(20) szeretkeztünk és kiszakadt az óvszer,amit nem vettünk észre.Utána számoltam és pont 26-27-én volt peteérésem,vagyis elég nagy a valószínűsége hogy teherbe estem.Szívünk szerint megtartanánk,de nekem még május-júniusba érettségi :( A barátomnak van munkája,bár szerinte ez kevés ahoz hogy egy gyermeket eltatsunk.Egyenlőre még csak szülöknél tudnánk lakni és beszállni a költségekbe.Ha most van ez a baba és el kell hogy vetessem...a szívem szakadna meg érte.Segítsetek :(
2013. jan. 28. 13:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát, azért még egyáltalán nem biztos, hogy baba van a dologban:)
2013. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Igen,tudom.Csak nagy rá az esély és jól megkell gondolnom,hogy mitévő legyek.
2013. jan. 28. 13:20
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Leérettségizni le tudsz terhesen még akkorra nem lesz olyan nagy a baba sem.

Ha a szüleitek tudnak titeket segíteni, támogatni eleinte és a párod (ő hány éves) is viszonylag felelősségteljesnek tűnik (bár ha van munkája és szeret is dolgozni nem a könnyebbik végét keresi a dolgoknak mint sok mai fiatal) akkor semmi ok nincs rá hogy elvetesd.

Én mondjuk államvizsgát csináltam meg pocakosan, ki lehetett bírni és még a gyakorlataim jó részét is nagy hassal csináltam. Mi is albérletben kezdtünk (mert nálunk nincsenek szülők akikhez odaköltözhettünk volna).

Azóta a saját házunkat fizetjük, dolgozunk mindketten a férjemmel és 2 gyerekünk van. És persze nem bántuk meg hogy az első baba kicsit korábban jött mint a nagykönyvi ideális. (23 és 25 évesek voltunk)

2013. jan. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
még nemis biztos hogy teherbeestél, de szerintem még tul fiatalok vagytok egy babához, probálj meg elmenni a dokihoz es kiiratni 72orás tablettát, az megvédene a terhességtöl, késöbb még bármikor lehet babád és jobb mint egy abortusz, csak sietned kéne nehogy lecsuszd a 72orát.de ha a baba mellett döntesz akkor gratulálok, ez egy olyan dolog amit kettötöknek kell eldönteni, nem pedig nekünk, de fiatalok vagytok még es számtalan lehetöségetek lesz kisbabához.sok sikert
2013. jan. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Ezt a szülőkkel is meg kell beszélni, mert szükség lesz a segítségükre az biztos. De ugye erre ráértek akkor, ha már biztosan baba van. Érettségizni tudsz terhesen is, de tényleg kevés lesz a barátod fizetése, ezért kellene a szülők támogatása. De ne menjetek még ilyen messze. Nem biztos, hogy baba lesz, akkor sem, ha peteérésed volt pont.
2013. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%
a megtartsuk vagy ne kérdésre nem válaszolnék, csak annyit fűznék hozzá hogy OKJ-ra jártam mikor terhes lettem, és 37!!! hetes terhesen vizsgáztam :), z ne legyen akadály.
2013. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Golan Trevize ***** válasza:
26%

Ha itt kérdezed ezt meg, akkor még nagyon éretlen vagy a gyerekhez.

Mivel viszont abortuszellenes vagyok, azt mondom, hordd ki, és add örökbe.

2013. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretnél babát, miért nem íratsz fel 72 órás tablettát? A többin, hogy megtartsd-e, ráérsz utána gondolkodni, ha tényleg teherbeestél, és a tabletta nem hatott.
2013. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

A barátom 20 éves és tényleg nem olyan ember aki kerülni a munkát.Vidéken élünk,szinte bármit megcsinál.Ő tavaj végzett a sulival most 3 hónapja dolgozik,így a fizetése sem túl magas.Jobb munkalehetőség egyenlőre nincs,mert mindenhova tapasztalt embereket keresnek...Tudom hogy bármit megtenne értem és a babáért(ha van),de azért mégis csak nagy felelőséggel jár.Mindketten dogányzunk és ha baba van akkor le is mondunk róla.Én tudom azt,hogy ilyenkor milyen "nagy" dolgok történnek ott benn,amit még én észre sem veszek,úgyhogy erre való tekintettel már fele annyi cigit sem szívok mint ezelőtt.Kicsit olyan már ez az egész mintha beleéltem volna magam :)

A párom már az anyukájának elmondta(elég korán,mivel semmi sem 100%) és ő azt felelte hogy mindenben mellettünk fog állni akárhogy is döntsünk.

Az igaz hogy érettségizni letudok,de szerettem volna tovább tanulni csecsemő-és gyermekápolóként ami 3 éves.Utána legalább 1 évig dolgozni szerettem volna és utána jöhetett volna a baba.

Lehet az a saját gyerekemen fogom kitanulni a szakma alapjait? :)

2013. jan. 28. 13:43
 10/27 anonim ***** válasza:
Szerintem tartsátok meg, ha mindketten szeretnétek! Az érettségit még pocival is simán meg tudod csinálni, addigra nem születik meg, csak "magaddal" kell vinned :) Én is államvizsgára készülök, és remélem, hogy pocival megyek majd! :) Az apuka szorgalmas, fiatal, terhelhető még, szülői támogatásotok is lenne, szerintem ennél többet nem lehet kívánni a kezdéshez. Tény, hogy korai lenne a korotokat tekintve, de ha mégis megfogan, szerintem nem kell lemondanotok róla! Csak a korotok miatt... Drukkolok, hogy úgy legyen, ahogy szeretnétek!
2013. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!