Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Középiskolás lányok vagy és...

Középiskolás lányok vagy és sajnos teherbeestem a barátomtól . De nincs rá lehetőségünk hogy megtartsuk a babát . Mennyibe kerül az abortusz és mi a menete? Mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 16:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Szia!Előfordul az ilyesmi,sajnos!A műtét 30000Ft körül van!Nem tudom a tb mennyit támogat neked!El kell menni a nőgyógyászhoz,ő ad beutalót vérvételre,meg a családvédelmi központba.Aztán,mikor a központba megadják az engedélyt a műtétre,vissza kell menni az orvoshoz,megmondja mikor lesz a műtét.Az egész műtét 10 perc,de a lelki gondok hónapok!Ezt inkább nem ecsetelném neked!Magánklinikára is elmehetsz,ott nincs ilyen tortúra,de drágább!Ha nincs más választás,akkor tedd ezt!
2009. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%

Úgy van, ahogy az előző válaszoló leírta. Asszem még védőnőhöz is elküldenek ezen felül, aki szintén megpróbál lebeszélni.

Fájdalmasnak nem fájdalmas, kapsz bódító injekciót, nem érzel semmit.

De tényleg nagyon nehéz feldolgozni lelkileg.

2009. ápr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%

elküldenek vérvételre meg családsegítőbe. Ott kérdezgetnek, hogy miért döntöttél így, védekeztetek e stb. Adnak egy csekket, azt hiszem 25ezer volt 2éve. Nekem akkor fogadott dokim volt, neki szintén 25-öt fizettem. Déletlőtt bementem a kórházba, megvizsgáltak, majd délután vissza kellett mennem. Felhelyezek egy pálcikát a méhszájba, hogy másnapra kitáguljon. Ettől görcsölhet a hasad. Másnap elaltatnak és megcsinálják a műtétet. Utána persze görcsölsz meg vérzel, de a műtétből nem érzel semmit. A lelki része iszonyat nehéz, velem nagyon rendes volt a dokim, sokat beszélgettünk, meg vígasztalt, de hónapokig ki voltam borulva. Csak bőgtem nagyon sokáig.

A sors furcsa fintora, hogy tavaly ismét terhes lettem, és nagyon akartuk a babát, de sajnos 8hetesen elvetéltem. Mivel este 6kor kezdtem el vérezni és előtte két órával ettem, ezért nem mertek atatni. Adtak valami fájdalomcsillapító-szerűséget, de végig éreztem mit csinálnak velem. Üvöltöttem a fájdalomtól, ahogy éreztem, hogy kaparják belülről a méhemet. Nem kívánom senkinek. De persze neked ettől nem kell tartanod!

Sajnálom, hogy így döntesz, és remélem ez elég nagy tanulság lesz számodra, hogy legközelebb védekezz, mert az abortusz nem játék. Még akkor sem, ha egyesek sportot űznek belőle.

Ha bármiben tudok neked segíteni, arj nyugodtan!

2009. ápr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
28%

Neked szinte semennyire. A kisbabának annál inkább. Tudod, ha szexuális életet élsz, akkor ez benne van a pakliban, és nem annak a szerencsétlen kisbabának kellene szenvednie. Mert szenvedni fog. Élve tépik ki belőled. És most lehet lepontozni, mert kimondtam az igazságot, és ez tudom, hogy sokaknak fáj.

Vállalni kellene a felelősséget! És a felelősségvállalás egyáltalán nem egyenlő az abortusszal! Akinek a szexre van esze, annak legyen arra is, hogy felneveli! Vagy nem kell szexelni, ennyi...

Azért remélem, hogy többször nem eshetsz majd teherbe.

2009. ápr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

És akkor inkább nőljön fel úgy a gyermekem hogy nem tudom neki megadni amit igazán szeretnék

mert egyenlőre sanjnos nem állok úgy anyagilag (mivel még tanulok) hogy minden megfelelő körülmény tudjak ahhoz teljesíteni hogy normális élete legyen .

Nagyon sokat gondolkoztam rajta és úgy éreztem h ez lesz a legjobb

nagyon fog "fájni" mert iszonyatosan szeretnék kis babát MAJD ha készen állok rá mind anyagilag mind lelkileg!

2009. ápr. 15. 17:36
 6/29 anonim ***** válasza:
22%

Bocs, de akkor szexelés közben ez nem jutott eszedbe, hogy jaj de mennyire fog "fájni" neked hogy nem tarthatod meg? Gondolom tudtad hogy NEM fogod megtartani:((

Na mindegy, ez már tudom, hogy eső után köpönyeg..

csak kívánom hogy minél kevesebben csinálják így a dolgokat:((

2009. ápr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
34%

Szia.

Ha nem volt még abortuszod akkor az első ingyenes , nem kell érte fizetni , az utolsó válaszoló meg jó bunkó volt és ha ez a véleménye akkor csak azt tudom kivánni neki amit az utolsó mondatában irt az történjen vele 100%ban, mert azt érdemli az ilyen ember.......

2009. ápr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
56%
Bocsi utolsó elötti , közben irtak , utolsó voltam.....
2009. ápr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Úgy estem teherbe h védekeztünk csak kiszakadt a gumi :(

Én úgy érzem épp ezért h nem vagyok sem hibás sem felelőtlen .

2009. ápr. 15. 17:42
 10/29 anonim ***** válasza:
66%
kedves utolsó, ezt meg honnan veszed? Nekem sem volt azelőtt abortuszom, mégis ki kellett fizetnem a 25ezret. Ne írkáljunk már valótlant.
2009. ápr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!