Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pecsételő vérzés menzesz...

Pecsételő vérzés menzesz előtti héten mit jelenthet?

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok. Párommal (29) több, mint egy éve próbálkozunk az első babával. Korábban nem volt semmiféle nőgyógyászati, ill. egyéb betegségem. Fogamzásgátló tablettát több, mint 6 éve nem szedtem. Semmilyen gyógyszert nem szedünk. A Gravidát egy hónapja szedem. A problémám a sikertelen próbálkozásokon kívül, hogy szabályos, 28 napos ciklusaim vannak, de már 6-7 nappal a soron következő menstruáció előtt elkezdek gyengén vérezni. Ez idáig csak rózsaszínű volt, de ebben a hónapban piros. Azt hallottam, hogy ez hormonproblémára utalhat. A nőgyógyászom nem kérdezett semmit, azt mondta, 2 évig próbálkozzunk, esetleg csináltathatunk spermavizsgálatot. Édesanyámnak anno nem voltak ilyen problémái, mégis hormonokat kellett szednie, mert öcsém nem jött össze, csak 8 év után. Mit tegyek? Váltsak orvost? Nagyon el vagyok keseredve.

Holnap megyek másik nőgyógyászhoz, hátha addig válaszol valaki.



2013. febr. 6. 14:07
1 2 3 4
 1/38 frászkarikaborsó ***** válasza:
2 év szerintem nagyon sok, főleg ha ilyen gondod van. Valóban utalhat hormonproblémára, azt viszont nem nőgyógyász fogja neked kivizsgálni hanem endokrinológus. www.mensmentis.hu - ha meg tudsz oldani budapesti orvoshoz járást, ők nagyon jók.
2013. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :) Holnap azért elmegyek a nőgyógyászhoz, de megfogadom a tanácsod, és a következő lépés endokrinológus lesz.
2013. febr. 6. 15:19
 3/38 A kérdező kommentje:
Sajnos Pestre nem tudok menni, mert Debrecentől 25 km-re élünk/dolgozunk, így legfeljebb az jöhet szóba:(
2013. febr. 6. 15:21
 4/38 A kérdező kommentje:
3 napja "vérezgetek", mára odáig jutott a dolog, hogy egész nap görcsöltem, és már apró alvadt vérdarabok is jönnek. Ezt nem hiszem el! :( És még hol van a menzeszem? Remélem, kiderül, hogy mi a bajom, és mások segítésére le tudom írni a végét.
2013. febr. 6. 15:49
 5/38 anonim ***** válasza:

A menzesz előtti pecsételés utalhat alacsony progeszteron szintre. A progeszteron pedig a beágyazódáshoz kell, gy nyilván ha kevés, az nem jó.

Mindenképpen kellene legalább egy progeszteronszint mérés a ciklus második felében (szerintem).

2013. febr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak is a választ! Azóta írtam egy online nőgyógyászati "rendelés" oldalra, és az egyik orvos ezt válaszolta:

"Egy év meddőség után mindenképpen indokolt a pár részletes kivizsgálása. Ennek 3 része van, egyik a nőnél végzett hormonvizsgálat, a másik a petevezető átjárhatóságának vizsgálata (HSG), a 3. pedig a partnernél történő spermavizsgálat. A menstruáció előtti napokban észlelt véres váladékozás utalhat peteérési zavarra, sárgatesthormon hiányra, ezért fontos a hormonvizsgálat elvégzése. Ezek az állapotok az esetek többségében jól kezelhetők, ezért elkeseredni nem kell.


Üdvözlettel: Dr.Tankó András"


Érdekes, nem? Ezek után mondhatnám, hogy az én dokim nem elég lelkiismeretes (?). Legalább a magánrendelését felajánlotta volna. Kíváncsi leszek, hogy mit mondanak a másik rendelésen.

2013. febr. 6. 19:42
 7/38 anonim ***** válasza:

Hát mindenképpen válts orvost. Alapból ott kezdődik a dolog, hogy akkor nevezünk egy párt meddőnek, ha egy év alatt, rendszeres szexuális élet mellett (védekezés nélkül persze), nem jön a baba. Ha ez megvan, akkor már alapból indokolt a kivizsgálás. Szóval nem értem miért kellene még egy évet várni.

Másrészt panaszod van, ráadásul olyan, ami problémára utal. Tehát megint csak fontos lenne a kivizsgálás.

2013. febr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Igen, igazad lehet. Mi sem értjük, hogy miért kéne még egy évet várnunk, amikor lassan 30 évesek leszünk. Nem egy gyereket szeretnénk :) A menzesz előtti panaszaim pedig aggasztanak, pedig lehet tényleg csak egy kis gyógyszer kell, és sikerül :)
2013. febr. 6. 19:57
 9/38 A kérdező kommentje:
Ma megjött 25 napra, elég erőteljesen, komoly görcsökkel. Remélem, ez a doki nem fog lerázni.
2013. febr. 7. 11:08
 10/38 anonim ***** válasza:
Progeszteron hiány...barátnőmnek is az van. Egyre rövidültek neki a ciklusai és nagyon görcsölt, sok vérrel. Kenegeti a hasát valami progesztoronos krémmel, valami természetgyógyász írta ki neki. De majd a doki tud biztosat mondani neked! Sok sikert!
2013. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!