Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pecsételő vérzés menzesz...

Pecsételő vérzés menzesz előtti héten mit jelenthet?

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok. Párommal (29) több, mint egy éve próbálkozunk az első babával. Korábban nem volt semmiféle nőgyógyászati, ill. egyéb betegségem. Fogamzásgátló tablettát több, mint 6 éve nem szedtem. Semmilyen gyógyszert nem szedünk. A Gravidát egy hónapja szedem. A problémám a sikertelen próbálkozásokon kívül, hogy szabályos, 28 napos ciklusaim vannak, de már 6-7 nappal a soron következő menstruáció előtt elkezdek gyengén vérezni. Ez idáig csak rózsaszínű volt, de ebben a hónapban piros. Azt hallottam, hogy ez hormonproblémára utalhat. A nőgyógyászom nem kérdezett semmit, azt mondta, 2 évig próbálkozzunk, esetleg csináltathatunk spermavizsgálatot. Édesanyámnak anno nem voltak ilyen problémái, mégis hormonokat kellett szednie, mert öcsém nem jött össze, csak 8 év után. Mit tegyek? Váltsak orvost? Nagyon el vagyok keseredve.

Holnap megyek másik nőgyógyászhoz, hátha addig válaszol valaki.



2013. febr. 6. 14:07
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Szia!


Köszi hogy írtál. Azért írtam, mert nekem jövő pénteken kellene megjönnie, és tegnap meg ma pici barnázásom volt, és enyhe alhasi fájdalom is. Ilyen máskor is szokott lenni nekem, viszont én tuti progihiányos vagyok, mert kimutatták márciusban. Pont márciusben teherbe estem fél év próbálkozás után, de elveszítettem 10 hetesen (nem a progihiány miatt, mert szedtem rá gyógyszert). Nagyjából ennyi, remélem neked miharabb összejön, és használni fog a closty. Minden jót!

2013. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim válasza:

Sziasztok!

Én is hasonló cipőben járok, egy héttel korábban már barnázgatok, vérezgetek...mindenhol azt olvasom, hogy prog.hiány, de a hormonvizsgálatok eredménye sosem azt mutatja.

Az egyik nőgyógyász a sok közül azt mondta, hogy ettől még sikerülhet a baba, de eddig még mégsem jött össze. :(

2013. szept. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 mofilda válasza:
Mi történt veled azóta? (amúgy tök jó, hogy leírod, hogy hogyan haladnak a dolgok veled, mert általában az szokott lenni, hogy valaki feltesz egy kérdést, arra érkezik néhány válasz, de nem tudod meg, hogy mi lett a sztori vége... )
2013. okt. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim válasza:

Ahogy utánaolvastam, ennek nem feltétlenül valós, hanem relatív progeszteronhiány, vagyis ösztrogén dominancia is lehet az oka. (Az ösztrogén szintje magas a progeszteronhoz képest.) És ez lehet úgy is, hogy mindkettő értéke határértéken belül van. Ilyenkor nem a progeszteront kell pótolni, hanem az ösztrogénszintet kell csökkenteni.

Én is jöv. héten megyek egy másik orvoshoz, mert nekem is pont ilyen tüneteim vannak normális progeszteron és ösztrogénszint mellett.

2014. márc. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 wandeszti válasza:
sziasztok, nekem ugyan ezek a tüneteim és pajzsmirigy alúlműködést állapítottak meg. egy vérvétellel kimutatható a TSH nevű hormonnak 1 és 2 közé kell esnie ciklustól f
2014. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 wandeszti válasza:
a vége lemaradt... szóval ciklustól függetlenül ennyinek kéne lennie.
2014. ápr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:
Es azota? Tortent valami??
2017. márc. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:

Szintén ilyen probléma. Nekem is jó a prog szintem. Lombik alatt egy rahedli progeszteront kaptam...mégis elkezdtem pecsételni. A dokik nem foglalkoznak vele de szerintem amíg ez fennáll, nem lesz baba.

Veled azóta mi történt?

Ja és az endokrinologus is elhajtott, hgy így hgy jók a hormonjaim, nem tud mit kezdeni velem... vicc, mert szerintem sokunknak a sikertelenség kulcsa lehetne

2019. jún. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!