Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nekem a teherbeesessel kapcsol...

Nekem a teherbeesessel kapcsolatban lenne kerdesem. Volt mar valakinek hasonlo tapasztalata ilyen dolgokkal?

Figyelt kérdés
Nekem 2011 ev vegen volt egy terhesseg megszakitasom mert nem volt a babamnak sziv verese es meg kellett operalni. Ezutan ugyanebben az evben beultettek nekem egy fogamzasgatlo implantatumot. Ez benn volt a karomban 1 evig mert 2012 decemberben kivetettem. Ezut kovetoen sokaig nem volt verzesem es elegge aggodtam. Januar 22 en megjott. Igaz csak 4 napra. Azotta amiotta elmult a menstruaciom folyamatosan probalkozunk a baratommal a baban. Toltottem ki ovulacios teszteket is elvileg mikor legnagyobb az esely a teherbe esesre. Ez azt mutatta januar vege es februar eleje.2- 3 napja negativ tesztem lett. Nem akarom a levelem hosszura huzzni annyi lenne a kerdesem hogy volt mar esetleg valakinek olyan eszrevetele hogy ugyan erzekeny a mellem napok otta. Faj a fejem is. A hasam alja folyamatosan szurkal. Elkepzelheto lenne hogy terhes vagyok? Az internetes kalkulatorok azt mutattjak hogy elvileg 2 hetes terhes vagyok de en bizonytalan vagyok. Elore is koszonom a valaszokat, Nagy segitseg lenne.
2013. febr. 7. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor érdemes tesztelni, amikor elmarad a menstruáció. Ha nagyon sokat foglalkozol önmagad figyelésével, pszichésen is produkálhatsz bármilyen tünetet.
2013. febr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszodat. Remenykedem.
2013. febr. 7. 20:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy "töltöttem ki ovulációs teszteket"

Ha január 22-én volt meg utoljára a mensid, akkor még csak most vagy középidőben.

Nem értem az egész kérdésed...... Most hogy állsz menstriációval?

Pontosan mikor jött meg utoljára? Januári mensid előtt mikor jött meg??

Azért mutatják neked a két hetes terhességet, mert a terhességet nem a fogantatástól számítják, hanem az utolsó mensi dátumától, vagyis amikor elvileg meg kéne jönni, és nem jön meg mert terhes vagy (jó esetben 28napos ciklusnál), akkor már 4 hetes vagy!

Miből gondolod hogy az internetes kalkulátor igazat mond? Honnan tudja hogy terhes lennél?

2013. febr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
A 2 hetes terhes az még pont nem terhes :) a terhességi heteket az utolsó menstruációtól számítják, nem a fogantatástól.. viszont a tünetek alapján mostanában lehet peteérésed, most kell rágyúrni és akkor 2 hét múlva tesztelhetsz már, az már hátha kimutatja.
2013. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A januari menstruaciom elott utoljara november vegen volt verzesem. De amikor decemberben kivettem az implantatumot akkor felborulhatott a hormon haztartasom. Utoljara januar 22.en jott meg. 4 napig volt verzesem.

Folyamatosan rajta vagyunk a baba projekten. Mar rendeltem magamnak mehpempot is mert azt olvastam a neten hogy ez segit a teherbe esesnel. Megprobalok nem stresszelni ezen csak kicsit nyugtalanit.

2013. febr. 7. 20:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Így van, nem stresszelni.

De mégis hogy töltesz ki ovulációs teszteket???


Érdemes egy endokrinológushoz elmenni, az majd rendbetesz! Én is felborúltam hormonálisan miútán abbahagytam a gyógyszert, két-három év múlva állt be, de nem pontosan.

2013. febr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
amikor azt irtam hogy toltottem ki ovulacios ugy ertettem hogy megint csak az internetes kalkulatorok alapjan azt irtak hogy februar 2 an lesz a legtermekenyebb napom teherbe esesre. Megcsinaltam a tesztett negativ volt :(
2013. febr. 7. 20:51
 8/11 anonim ***** válasza:
az internetes teszteket felejtsd el. Két naponta szex, az a recept. (Ha nem érzed a peteérést.) És menj el nőgyógyászhoz, ez az első lépés.
2013. febr. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Most a terhességi teszted lett negatív?

Mert, ha már ott is van a baba, a gyakorlatban még csak pár napos, egy szuper érzékeny teszt sem mutatja még ki.

Az internetes kalkulátorok jó támpontok lehetnek, ha tisztában vagy a ciklusaid hosszával, ami nálad nem mondható 100%-ra, hogy 28 naposak.

De tegyük fel, hogy most már beállt ezek után, akkor valóban lehetett már 2.-n peteérésed, teherbe is eshettél mondjuk febr.2.-5. valamelyik napján. A terhességi kalkulátor szerint mai nappal számolva 2 hét , 3 napos terhes vagy, de ezt az utolsó menstruáció első napjától számolják. A gyakorlatban ugye még csak 3-5 napja volt peteérésed, és akkor kerülhetett a baba a hasadba.

A következő várható menstruációd előtt,a jövő hét vége felé érdemes tesztet csinálnod! Van, akinek még ekkor sem mutatja ki.

És, ha a ciklusaid nem 28, hanem mondjuk 30-35…naposak, akkor ráadásul most van peteérésed, mostanában kellene együtt lennetek a pároddal.

2013. febr. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat. Februar 4.en csinaltam egy ovulacios tesztett es az lett negativ. Mielott beultettek volna nekem az implantatumot az elott mindig olyan 25 napos ciklusaim voltak. Vannak tuneteim mint mar azt korabban irtam. A hasam alja ugy faj mintha meg akarna jonni de ahozz meg szerintem korai aztan ott van meg a mell fajdalom. Ezeket nem bekepzelem. En igazabol minden nap egyutt vagyok a parommal. Biztos ami biztos :) Olvastam az interneten hogy az implantatum kivetele utan rogton teherbe lehet esni. Ezert izgulok.
2013. febr. 8. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!