Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az ultrahangos átjárhatósági...

Az ultrahangos átjárhatósági tapasztalataitokat leírnátok? Mennyire fáj, mit lehet érezni?

Figyelt kérdés
Mensi függő ugye, de ha minden igaz, bő 2 hét múlva lesz nekem.

2013. febr. 20. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az a HYCOSY, ugye?

Nekem nem fájt egyáltalán, még kellemetlennek sem mondanám. Kb. mint egy nőgyógyászati vizsgálat, csak kicsit tovább tart. Előtte bevettem egy görcsoldót (nospa-t). Nekem átjárható volt mindkét oldal. Nem tudom, hogyha van elzáródás akkor fájdalmasabb-e.

2013. febr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szia! Igen, más néven HyCoSy.

Huhh, örülök hogy ezt írtad.... itt a gyakorin találtam olyanokat, hogy xy-t az ájulás kerülgette, meg volt aki azt írta hogy el is ájult közben...

És az én orvosom szerint is "csak" tompa nyomást lehet érezni, esetleg mensi szerű görcsöket.

De a Nospa jó ötlet, majd veszek be én is..........

2013. febr. 20. 21:48
 3/14 anonim válasza:
Szia! Nekem októberben volt, és nem volt kellemes. Eléggé fájt. Feszített, de állatira. Ott derült ki, hogy a bal oldalam el van záródva.:( Mikor hazaértem akkor is fájt még, nagyon görcsöltem. A doki írt antibiotikumot is, amit este kellett bevennem. És most ugye meg kellene csinálni a laparoszkópiát. Na, én meg attól parázok. Pont ez volt a félelemem, hogy mi lesz, ha megcsináljuk a hycosy-t, és ott kiderül, hogy van elzáródás, akkor meg mégiscsak kell a laparoszkópia. Jobb lett volna csak egy, a laparoszkópia. Szóval ne parázd túl :), meg kell csinálni és kész és túl fogod élni :)
2013. febr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Ja, azt lefelejtettem, hogy az én orvosom is azt mondta, hogy max. mensi görcs-szerű fájdalom lesz...ha-ha-ha, hát nem úgy lett. Meg még azt is mondta, hogy utána biztos rögtön teherbe esek...hát ez se úgy lett :(
2013. febr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem is fájt iszonyatosan, véreztem is utána szépen. Pedig mind a két oldalon átjárható vagyok. azt ígérték, csak egy mensi-szerű fájdalom. aha, majd leugrottam az asztalról :(


Változó, ki milyen érzékeny!!!!

2013. febr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Nekem nem az ultrahangos, hanem a röntgenes átjárhatósági vizsgálatot csinálták. Az a kellemetlenebb én úgy tudom, de abszolút nem vészes, ne aggódj miatta. Mensziszerű görcsölés az amit érezni fogsz, nekem meg sem kottyant, mert én a menszi első napján iszonyatosan görcsölök, ez ahhoz képest semmi nem volt.4
2013. febr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Szia! nekem is csinálták és én is nagyon izgultam, de semmilyen fájdalmat nem éreztem, egyáltalán nem volt kellemetlen. Nekem mindkettő átjárhtaó volt. És még csak apró görcsök, vagy szúrás vagy egyéb más kellemetlenség nem kísérte a beavatkozást. Szóval nyugodj meg, remélem neked is fájdalommentes lesz!!
2013. febr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem a röntgenes volt, HSG, ott kiderült hogy nem vagyok átjárható. Emiatt fájt nagyon a vizsgálat, és véreztem vagy 5 napig és görcsöltem, de megérte mert a 3.ciklusban spontán teherbe estem, záródás ellenére. Biztosan átszakított valamilyen elzáródást a kontrasztanyag. De bármikor odafeküdnék minden nap 3x akár ha ezen múlna hogy újra teherbe essek majd.
2013. febr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt, és sokkal erősebb volt, mint egy menstruációs görcs; még a könnyem is folyt, pedig jól bírom a fájdalmat.Szerencsére minden rendben volt, nem záródott el egyik sem, de ettől még fájt.
2013. febr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Oké, akkor leszűrtem a tapasztalatokat: Vagy rettenetesen fog fájni, vagy alig fogok érezni valamit. Akkor 2 héten belül kiderül :-)

Remélem az utóbbiak táborát fogom gyarapítani....

Köszönöm a válaszokat, küldtem a zöld kezet!

2013. febr. 23. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!