Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3 abortuszom volt 17-23 éves...

3 abortuszom volt 17-23 éves koromig! Lehet gyermekem?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne,hogy ez befolyásolja e a jövőbeli termékenységemet?Kéremm az olyan embereket akik ezért cinikus rosszindulatú megjegyzéseket akarnak írni,inkább ne írjanak.Akkoriban heroin függő voltam,és nem is voltam sokszor magamnál.Azt viszont tudtam,hogy a picinek nem én vagyok még az a szülő aki kell,és nagy valószínűséggel nem is lett volna egézséges.Már most 31 éves vagyok,és semmilyen szenvedélyem nincs.még kávé sem!!Nagyon szeretnék babát.Tényleg csak az írjon aki ezt megérti.Orvossal megnézettem magam,ő azt mondta nincs semmi baj,de már rég óta próbálkozunk férjemmel.:(

2013. márc. 1. 14:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%
A "régóta próbálkoztok" mit jelent? Itt van akinek néhány sikertelen hónap is világvégét jelenti. Az orvos csak úgy általánosságban mondta, hogy nincs semmi baj, vagy mindkettőtöket megvizsgált alaposan? Nem csak az előzmények, hanem a korod miatt sem ártana esetleg egy alaposabb, hormonháztartásra is kiterjedő vizsgálat nálad, és egy spermavizsgálat a férjednél.
2013. márc. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Az az igazság,hogy hamarabb teherbe estem amikor heroin függő voltam.Most,hogy minden káros szenvedélyt elhagytam nem esek teherbe.Bár Párommal nem vagyunk valami aktívak a sexben.elég ritkán vagyunk eggyütt.
2013. márc. 1. 17:44
 13/23 anonim ***** válasza:
Miután 3 alkalommal már teherbe tudtál esni, és azóta csak javultak a körülmények, lehet hogy pusztán a kevés szex a gond. Esetleg meg kellene próbálnod hőmérőzéssel figyelni a ciklusodat, hogy "célirányosan" az alkalmas napokra lehessen koncentrálni. Ez nem csak nektek lenne segítség, de az orvosnak is többletinformációt ad, ha mégis van valami gond.
2013. márc. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

A heroin és a viszonylag rövid időintervallumban történt 3 abortusz megviselheti annyira a szervezetet hogy ezután ne legyen képes egyetlen magzat kihordására sem! Külön-külön is kockázati tényezők de így együtt brutális károkat tudnak okozni.

Sajnálom hogy nem gondolkoztál hamarabb!

2013. márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.!!Én is sajnálom,hogy nem gondolkoztam hamarabb,de mindig olyan férfiaktól estem teherbe,akiktől a terhessg alatt rá jöttem,hogy nem apának valók.Sajnos akkor mutatták ki a foguk fehérjét,és kocsmáztak,gépeztek,stb...Minden párom egy undorító ember lett,miután megtudta hogy terhes vagyok.Én nem akartam ilyen embereknek szülni.Öcsémet is elvette anyumtól a köcsög apja,csak azért mert ott több volt a pénz.
2013. márc. 1. 20:30
 16/23 anonim ***** válasza:
93%

Hőmérőzéssel próbálkozz és a párod is menjen el majd vizsgálatokra.


Szomorú,hogy így alakult az életed,de végül egyenesbe jöttél és remélem összejön legalább egy egézséges baba a múltad ellenére.

2013. márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.:)
2013. márc. 1. 20:53
 18/23 anonim ***** válasza:

Először is, örülök, hogy ilyen múlttal rendbe tudtál jönni. Én teljesen elítélem az abortuszt, de az vesse rád az első követ, aki keménydrogosként racionálisan tud gondolkodni és cselekedni.

Persze azokat a babákat már nem fogod feltámasztani, de jó lenne, ha lehetne egy gyermeked. Talán neki jól meg tudnád már tanítani, hogy milyen is az élet, és hitelesebben meg tudnád óvni ezektől a dolgoktól.

Azt, hogy fizikailag mik az esélyeid, már leírták. Abban reménykedhetsz, ha a nőgyógyász szerint nincs szervi bajod, akkor van esélyed teherbe esni. más kérdés, hogy ki tudod-e hordani a babát. Lehet, hogy legjobb eséllyel is koraszülötted lesz, de ma már egy 30. hétben született gyereknek is egészen jó esélyei vannak a mindenféle károsodástól mentes élethez (megfelelő gyógytornával stb-vel persze)

Amivel esetleg még szembe kellene nézned, az a dolog lelki része. Ezt helyretenni, hogy mik voltak azokban az években. Mivel lejöttél a szerről, nyilván nagyjából sikerült. gondolom, hogy volt/van segítő ember, aki támogatott, támogat. Az abortuszokkal, babákkal kapcsolatban lezártál, lerendeztél-e mindent? Pl. elbúcsúztattad-e őket magadban? Ha ez ügyben van még valami dolgod, priviben szívesen segítek, hogy mivel, hogyan tudsz könnyíteni magadon. Sokszor az abortuszok után olyan lelki kötődések, szálak maradnak a mélyben, ami akár befolyásolhatja a későbbi gyerekvállalást.

2013. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy van valami pszichés gátlás benned? Bűntudatod van a drog és az abortusz miatt, és nem tartod magad egy gyerekre méltónak? Vizsgáltassátok ki magatok, hőmérőzz, és keress fel egy pszichológust, mert a terhesség és az első zűrös időszak könnyen visszahozhatja azokat a problémákat ami miatt drogoztál. A szervezet könnyen regenerálódik még ilyen fiatal korban, nem kell hogy még jobban a béka segge alatt érezd magad a régi tetteid miatt, semmi köze a drognak ahhoz hogy még nem vagy terhes! Fizikailag, pszichésen nem tudom. Most a norvég trónörökös felesége jutott eszembe, ő egy drogfüggő nő volt, két egészséges gyereket szült. Az ab-oknak sajnos lehet köze hozzá, de a védőnőmnem van egy páciense aki 15 abortusz után 3 egészséges gyereket szült. Két éve szültem, 7 héttel utána küretet kellett csinálni, majd tavaly volt egy vetélésem,műtéttel, ezek mid olyanok mint az ab, kivéve a tágítást a lamináriákkal, de a mostani terhességemnél már a 25.héten nyitott voltam kicsit, talán lehet köze a méhszáj tágításának, de nem biztos.

10 évig dohányoztam, napi egy doboz, de teljesen ép, egészséges lepénnyel szültem, tehát a keringésre biztos nem volt hatással a régebbi szenvedélyem. A kávéról sajnos nem tudtam leszokni, remegek érte, de korlátoztam:-) Majd ha sikerül a baba , és sikerülni fog, kérlek mond meg a dokinak hogy függő voltál, mert nekem hogy ne görcsöljön a hasam, és ne táguljak tovább, olyan nyugtatót-izomlazítót kell szednem amire rá van írva hogy testi-lelki függőséget okozhat, tehát ha ne adj Isten kéne ilyesmi gyógyszert ki tudják váltani olyannal amire nem lehet rákattani, mert szerintem ez olyan mint a pia. HA egyszer piás voltál, nincs még egy korty, egy kis kábulat, más szenvedély, mert véged. Sok szerencsét!

2013. márc. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek mind mind olyan dolgok, aminek nincs megmonódja. Lehet, hogy vki egészségesen él, sosem volt abortusza és nem tud teherbe esni. Lehet, hogy vki egyszer megy abortuszra és többet nem esik teherbe, az abortusz miatt, vagy bármi más miatt. Lehet, hogy vkinek 9 volt mégis gond nélkül egészséges gyerekeknek ad életet. A mai műtéti technikák viszonylag kevés kockázatot hordoznak magukban egyébként én a heroin miatt jobban aggódnék. Szerintem próbálj meg megnyugodni, bocsáss meg magadnak, próbálkozzatok egy évig, esetleg vegyél ovulációs tesztet és ha nem sikerül menjetek el egy mindent átható kivizsgálásra. Addig is az orvostudakozo.hu-t ajánlom a figyelmedbe, Dr. Hamvas Ferenc nőgyógyász gyorsan válaszol, mégis csak egy orvos, neki tedd fel a kérdésedet, hátha meg tud nyugtatni.
2013. márc. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!