Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terheségi tesztekre miért...

Terheségi tesztekre miért irják hogy beágyazódás után kimuttatható a terheség?

Figyelt kérdés
én csináltam már egy jó párat és mindig halvány volt vagy negatív de amikor téleg terhes voltam akor mindig három hetesen kb volt kettő csíkom de az is halvány de azér jól lehetet látni.szóval ... van mkel? pedig van gyerekeim de mégis ezek a tesztek ...hát nem is tudom?
2013. márc. 10. 08:44
 1/2 anonim ***** válasza:
96%

A kérdést értem, de amit hozzáfűztél az teljesen zavaros. Tulajdonképpen mit szeretnél tudni?


Azért van ráírva, hogy beágyazódás után mutatja ki, mert ezek a tesztek a hcg hormont mutatják ki. Hcg hormon meg alapesetben a beágyazódás befejeződését követően kezd termelődni.


Mivel azt úgysem látod, mikor kezdődik és fejeződik be a beágyazódás, illetve gyakran előfordul, hogy már a beágyazódás során is termelődik a hormon, így simán lehet, hogy a megtermékenyülést követő 7-10. nap már látszik a csík. De ez nem általános.

2013. márc. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt írják rá szerintem mert az sokkal konkrétabb meghatározás mint az hogy a menstruáció várt napján meg ilyesmi, mert megtermékenyülés nem csak pont középidőben történhet ugyebár hanem bármikor és ahhoz képest is a beágyazódás 7-12 napig bármennyi lehet. Szóval az sokkal kevésbé téveszthető időpont mint pusztán az hogy mikorra várod.

Pl. nekem 2 terhességem is ( a 3ból) nem ciklus közepén fogant hanem egy héttel később tehát amikorra vártam a mensit akkor még hiába csináltam tesztet semmit se mutatott, még 2-3-4 nap múlva sem hanem csak mikor már 1 hete késett, akkor kaptam pozitivat.

2013. márc. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!