Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kedves olvasók, tanácsot...

Kedves olvasók, tanácsot szeretnék kéni. Párommal Kb fél év múlva szeretnénk megpróbálkozni egy kisbabával. Szokás ilyenkor általános orvosi vizsgálatot kérni? Köszönöm előre is a válaszokat.

Figyelt kérdés
Most hagytam abba a fogamzásgátlót, és szeretném ha kicsit még kitisztulna a szervezetem. Viszont nem tudom, hogy szokás e ilyenkor egy általános orvosi vizsgálatot végezni, hogy minden rendben van e velem és készen állok e testileg a feladatra. Ugyanis ha van baj, azt szeretném még a teherbeesés előtt megoldani (ha lehet), fogorvos, stb...
2013. márc. 18. 14:07
 1/8 Jégtánc ***** válasza:
Ha téged megnyugtat akkor csináltass teljes vér és vizeletvizsgálatot.HA van rossz fogad akkor azt érdemes most megcsináltatni.Viszont terhesen is elromolhat ,gond lehet vele.
2013. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászom anno azt mondta h ha 1 éven belül nem volt rákszűrés, akkor azt érdemes megcsináltatni. Egyébként mást nem mondott, vagyis csak annyit h ha 6 hónapon belül nem jönne össze, akkor keressem fel és gondolom ebben az esetben lett volna kivizsgálás.
2013. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nyugodtan kérj egy vérvételt, menj el nődokihoz, az úgyse árt, beszélj vele is. fogorvosi szűrővizsgálat szintén olyan, ahova amúgy is kell(ene) járni. figyeld kicsit jobban a testedet, mikor lehet peteérésed, mit tapasztalsz stb.
2013. márc. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem szükséges. Amikor teherbe esel, akkor úgyis lesz teljes vér-vizelet, meg elküldenek fogorvoshoz is :)
2013. márc. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Max. rákszűrést csináltatnék!

Nem akartam nagyon túllehegni a témát már ideje korán, ezért úgy voltam vele,ha nem jön félév-éven belül, akkor megyek dokihoz!

2013. márc. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 frászkarikaborsó ***** válasza:
Szokásnak nem szokás, de ha a pároddal mindketten inkább céltudatosak vagytok mint spontán emberek, akkor nyugodtan csináltassátok meg, legfeljebb tudni fogjátok hogy minden rendben. Ismerek olyan pasit aki teljesen magától már előtte elment spermavizsgálatra, mert azt mondta kíváncsi rá hogy milyen esélyekkel indul. Van ilyen is, de nem ez az általános :)
2013. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én elmentem a nőgyógyászomhoz 30 éves koromban, hogy szeretnék kisbabát, és végezze el az előtte lévő szükséges vizsgálatokat. Ő csinált egy rákszűrést, bakteriológiai vizsgálatot, azt tanácsolta kezdjek terhesvitamint szedni. Betartottam, habár a vitamint nem minden nap, csak 2-3 naponta vettem be, mert azért egészséges kajákat próbálok enni. Betöltöttem a 34-et, volt egy vetélésem, sajna gyerekem azóta sem született.
2013. márc. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanúlságos dolog több ember véleményét meghallgatni. Azt hiszem a közeljövőben megejtek egy fogorvosi vizsgálatot és egy általános nőgyógyaszatit (rákszűrés ősszel volt ). Mégegyszer köszönöm mindenkinek.
2013. márc. 19. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!