Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Spontán vetélés után méhkapará...

Spontán vetélés után méhkaparás végeztek, sikerülhet 3hónap pihenő után spontán baba?

Figyelt kérdés
Volt valakinek hasonló esete?Hogyan sikerült a babátok?
2013. márc. 25. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly volt egy spontán vetélésem, voltam én is kisműtéten utána, mert azt mondta a dokim, hogy kell hátha nem tisztultam ki rendesen, pedig tényleg minden kijött belőlem, meg még azt is mondta, hogy higyjem el, hogy ez után sokkal könnyebben és gyorsabban teherbe fogok esni. Hát igaza lett. Mi mondjuk 3 hónapot nem vártunk mert már a következő hónapban terhes lettem. Most 38+2 napos terhes vagyok.
2013. márc. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia.

Köszönöm válaszodat.Sajnálom hogy te veled is és annyi sok nővel megtörtént ez az eset ugyan ott a MIÉRT?

Nem sok van hátra neked nem sokára karodba tarthatod kicsikédet!

Nekünk is van 1gyerek első hónap próbálkozásában megfogant egészséges.

Azért igyekszem,próbálok utána járni-kutakodni,esetleg a többi párnak segíteni hogy Ne történjen meg hasonló eset.

Másfél éve próbálkozunk kistesót szeretnénk Tavaly májusban derült ki a pct házasélet pozi lett,elpusztítom a spermákat nem jutnak fel.Ez után a szabályzat szerint valakinek ha elég hycosy átjut a folyadék inszeminációt elvégzik.Sajnos nem jutott át hycosy sóoldatos folyadék a petevezetőkön át.A következő ciklus elmúltával Hsg kontr.anyag rtg kisműtét következett.Nem hogy jobb lett volna a helyzet a menses egy,ás után kétszer 22.napra jött.Uh.cystát mutatott azelőtt januárban próbált a doki clostyt rásegítésre uh.gal figyelt második hónapban a ki nem fakadt tüsző-kből cysta-ák fejlődtek második mensivel távoztak.Azelőtt sosem volt cystám így van az és ez igaz tény és való hogyha a természet rendjét megbolygatják gondok adódhatnak.Ez van totál padló azt gondoltuk hogy a hsg után sikerrel járhatunk.Aztán mensi 42.napra jött istenem nem ismertem magamat azt sem tudtam hogy ilyenkor mi van mint aki tudatlan,nem tudok semmi sem válaszolni mert még nem történt ilyen.A teszt negatív lett sürgő vért kaptam nem-e méhen kívüli terhesség hála nem a doki az 5cm cisztát már nem látta helyette a másik oldalon lett 3cm.Így már gondolható a stressz az aggódás felőrült minket.Kész elég nem bírjuk tovább.Aztán a mensi újra 42.napra jött pihenő várjuk meg a cysta távozását,felszívódását.December elején csak azért mentem el uh.ra hogy megtudjuk h.nincs cysta hála nincs helyette szép nagy tüsző,de sajna nem sikerült.Rájöttünk hogy állhatok én szerelmeskedés után fejen ha nem jutnak fel a spermák.Januárban inszemináció történt későn lett pozi tesztem.Nem is éreztem hogy várandós vagyok ekső gyerekkel sem hánytam igaz,egyedül aduphaston.-tól tartott végig a mellduzzanat.5hetes körül mentünk uh.-ra a doki 15mm.-es petezsákot látott,rá egy hétre 19mm.-es zsákocskát várunk késői baba.Aztán pár napja elkezdtem vérezni itthon elment a kiszsákocskám.Bementünk az ügyletre késő este volt ott kellett maradnom.Eü.méhkaparást végeztek a biztonság kedvéért közben az éveket visszanézték 7évvel ezelőtti császármetszés után rájöttek hogy anti-d szurit kaptunk a gyerek is ezt megkaptam most is.Vércsoport végett.Na itt nem áll most már össze a dolgok szeretnénk utána járni.Az inszeminációt végző speckó orvosnak ezt tudnia kellett volna lehetséges hogy egészséges kisbabánk születhetett volna ha megkapom előtte az anti-d.-t.Vagy az Anti-d és pct házasélet teszt ellenanyag termelés egy és ugyanaz?Anti-d és a két test összeférhetetlenség egy és ugyan az?Ezeket a dolgokat szeretnénk megtudni úgyhogy hétköznapi emberként megértsük mi is.Vagy lenne még egy sejtésünk a progipótlás a duphastont kaptam,rásegítésre azért adják,kaptam clostyt hogy lehetséges hogy sárgatest elégtelenség történhetett?Nem fogjuk megtudni hogy miért mi volt a gond miért nem fejlődött a zsákocskába baba?

Szeretném kérdezni tőled hogy neked a vetélés vércsoport végett kaptál anti-d szurit?Vagy nem volt rá szükség?

Azért kérdezem a spontán teherbeesést hogy hátha a 3hónap pihenő után sikerülne spontán a babánk,ne lenne szükség inszeminációra.

Könnyű szülést kívánok és sok-sok tejcsit!!!Kisfiú kislány lesz neve?Üdv:Zs

2013. márc. 25. 19:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak, hogy ilyen dolgok történtek veled. Nekem azért "könnyebb" volt ez a spontán vetélés, nem ilyen bonyolult dolgok miatt. Nekem is van egy kisfiam aki most 28 hónapos. Úgy döntöttünk, hogy szeretnénk neki tesót csak valami miatt el kezdtem vérezni, én szerintem azért mert sokat cipekedtem és nehezet. Bementünk a kórházba, ott megvizsgált az ügyeletes és hazaküldött, hogy pihenjek. Na másnap aztán rendelt a saját orvosom, elmentem de akkor már nem látott semmit. Másnap be kellett feküdnöm és megcsinálta a műtétet. Nem mondta, hogy mennyi szünet kell, én meg nem is kérdeztem. Amikor mentem hozzá 1 hónap múlva, hogy pozitív lett a tesztem akkor azt mondta, hogy amelyik baba meg akar maradni az úgy is megmarad. Hát hála istennek megmaradt. Most kislányunk lesz, és Hanna lesz a neve. Nekem a vércsoportommal nem volt baj, 0RH+ vagyok. Nem szabad feladni. Mindig pozitívan kell hozzá állni a dolgokhoz, én is azt tettem. Hidd el, hogy hamar össze fog jönni neked is. Kitartás!
2013. márc. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia.

Írtad a vetélésed,le tudtad adni hogy szövettan vizsgálatot végezzenek?Lett érthető eredmény,magyarázat miért vetéltél el?Nekem itthon kezdődött a vetélés elvittük,szövettanra 2hét az eredmény.

Nagyon szép neve lesz a kislányotoknak.Jó egészséget,könnyű szülést!sok-sok tejcsit kívánok!Írjál nekem ha gondolod,szeretettel olvaslak,hátha tudunk egymásnak segíteni.igen igyekszünk pozitívan élni,hiszen Boldogak vagyunk van egy gyönyörű egészséges kisfiúnk.Istenem közben potyognak könnyeim,úgy szeretnénk egy kistesókát igaz én 3babát szeretnék,teljes boldogságunk még erősebb,szebb lehetne még több babával.

Igazából mi mindent megbeszélünk párommal,mondogattam is neki hogy apci én nem nagyon érzem magamat várandósnak,igaz az első gyerekkel sem hánytam,most sem volt semmi egyedül a cickó duzzanat.Ez olyan volt ez a 10hét menses kimaradás mint amikor a cysta volt,és még a 7,5cm.-es cysta távozása jobban-nagyon fájt.Ez a vetélés nem nagyon,olyan volt mint a ciszta vérgombóc láttam is,plusz vérdarabok.Ez a vetélés csatolódott annyiban hogy a kisházikója lepény kezdemény azt mondta az ügyeletes szülésznő.Ne haragudj hogy leírtam.Nem undorodós párom együtt láttuk éltük át.Nem fotóztam le nem tudom bánjam-e de talán jobb így!

Írjál nekem ha le adtad a vetélést mit írtak a szövettanba!Ölellek:Zs

2013. márc. 26. 03:21
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia.

Szövettan eredménye:cystikus pete,Endom darabok,magzat bolyhok nem láthatóak.Nem volt várandósság.

A cysta pozi tesztet produkált,+a duphaston progi pótlás tartotta hogy ne jöjjön meg a mensi de csak nem bírta tovább kiesett távozott belőlem vérrel,biztonság kedvéért végezték el a méhkaparást.Várunk 2-3 mensest aztán hajrá!

Ti jól vagytok.?Puszi

2013. ápr. 11. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!