Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi ideig használtátok a...

Mennyi ideig használtátok a megszakításos módszert?

Figyelt kérdés

Kicsit aggódok, mert nemsokára babát szeretnénk. Már jó néhány éve csak megszakításos módszerrel védekezünk. Azért ezt a módszert alkalmaztuk, mert nem éreztük úgy, hogy gondban lennénk, ha becsúszna a baba. Igaz, mindig úgy álltunk hozzá, hogy várunk vele, de ha mégis összejött volna, örültünk volna neki.

Nemsokára tényleg szeretnénk babát és akkor már egyáltalán nem fogunk védekezni. Sok helyen olvasom, hogy mennyire kockázatos ez a megszakításos módszer, sokan nagyon hamar teherebesnek így. Mi már 5 éve ezt a módszert használjuk és nem történt "baleset". Most aggódom, mert mindenki azt írja, hogy ez nem védekezés stb......kicsit félek, mi van, ha valami baj van, szeretnénk babát, de elgondolkodtat, miért nem estem eddig teherbe, ha mindenki azt mondja, hogy a megszakításos módszer nem védekezés. Van olyan, aki évekig így védekezett és nem lett terhes? A válaszokat előre is köszönöm.


2013. márc. 30. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi is igy védekeztünk 3 évig. Most 20 hetes terhes vagyok, a lányom meg 3 éves. Akartuk ezt a babát ugyhogy nem "becsuszott" baba. Szerintem semmibaj probálkozzatok nyugodtan, akkor van baj ha kb 1 évig probálkoztok és nem esel teherbe.
2013. márc. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, közben utána olvasgattam és látom nagyon változó, mert van olyan, akik 6 évig ezt a módszert használták és nem lett baba, aztán élesbe egyből összejött.

Sokan írják, hogy nem hatásos, de sokaknál meg bevált....úgy tűnik nagyon változó!:)

2013. márc. 30. 22:11
 3/9 anonim ***** válasza:

jezusom, mintha en irtam volna ki a kerdest!

ugyanez van nalunk, 5 eve csak megszakitassal "vedekezunk", eddig nem akartunk babat, de lassan mar tervezzuk.

bennem is felmerult sajnos, hogy valami gaz lehet :(

ugyhogy en elmentem nogyogyaszhoz, minden oke velem, a ferjemnek pedig talaltam a neten egy itthon elvegezheto sperma tesztet.

a tobbi pedig kiderul hamarosan, ha raallunk a dologra :)

2013. márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs okod az aggodalomra, de a megszakítás valóban a védekezési módok orosz-rulettje. A biztonságot jelző hányados, a Pearl-index szerint, 100 nőből csaknem 40 esik évente teherbe emellett a módszer mellett, ami így mindennek mondható, csak biztonságosnak nem. A csaknem 40 peches nő között lehet olyan, aki minden évben, vagy évente többször is teherbe eshet, más viszont évekig is szerencsével megúszhatja a nem kívánt terhességet. Az arány ettől mit sem változik, és az a tény sem, hogy ezzel a hibaszázalékkal ez nem egy jó védekezési módszer. Sokat számít persze az is, hogy mennyire összeszokott a páros, mennyire tudják kontrollálni magukat aktus közben. És persze az is, hogy aki nem akar gyereket, az általában kihagyja az ovuláció közeli napokat. Ettől még "élesben" nektek is összejöhet majd elsőre.
2013. márc. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi is 4 és fél évig megszakítással védekeztünk, mígnem tavaly áprilisban a férjem "megfeletkezett magáról"... Most két és fél hónapos a fiam :-D. Persze nálunk sem volt gond hogyha esetleg becsúszik a baba, nagyon örültünk neki, ha gond lett volna komolyabban vesszük a védekezést. Mindenesetre ennyi év után elég volt egyetlen "baleset", úgyhogy szerintem sincs okod aggodalomra :).
2013. márc. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Több, mint hat éve védekezünk így, közben lett három babánk, de mind tervezett volt. Vagyis nekünk csak akkor lett belőle babó, ha akartuk, igaz, akkor elsőre! :-) Egyelőre maradunk ennél, bevált. :-)
2013. márc. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Lues ***** válasza:
100%
Mi is évekig ezt a módszert alkalmaztuk. Pár hónapja bennem is ugyanezek a kérdések fogalmazódtak meg. Féltem, hogy van valami baj valamelyikőnkkel. Utána döntöttünk és első próbálkozásra összejött a picuri. Most vagyok 19 hetes kismama és nagyon boldog! :D
2013. márc. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi 2 évig alkalmaztuk, de több ismerősöm is így csinálja és soha senkinél nem csúszott be a baba. Egy időben én is aggódtam, hogy mi van, ha azért nem csúszott be, mert nem is lehet, de aztán rájöttem, hogy ez szerencsére nem így van. :)
2013. márc. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. ápr. 1. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!