Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Laporoscopiával kapcsolatban...

Laporoscopiával kapcsolatban kérnék tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne.Hány nap kórház?

Műtét előtti, utánai nap? Aznap?

Eredményessége?

Esetleg aki tudja, hogy a Debreceni klinikán hogyan zajlik?


2009. szept. 19. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem most csinálták hó elején. Vasárnap este kellett befeküdnöm, hétfőn reggel megműtöttek, és kedden délelőtt elengedtek haza.

Vasárnap kaptam egy kis hashajtót, aznap déltől már nem ehettem, inni is csak éjfélig volt szabad. (Ha cigizel, azt is éjfélig.) Nekem egy vágásom van a köldökömnél, mert átjárható volt mind a kettő. Abszolút nem volt vészes, kicsit fáj, de elviselhető. Nekem a vállam fájt inkább, mivel nem vízszintesen műtenek, hanem kicsit fejjel lefelé billentve, és a vállad tartja az egész testedet. De túléltük. :)

A magam nevében MÉG nem tudok eredményességről beszélni, de az egyik barátnőmnek májusban csinálták (össze volt szűkülve) és 16 hetes terhes, a másik barátnőmnek júniusban (nála nem volt gond) és ő 7 hetes terhes.

Ha valami még érdekel, kérdezz csak.

Sok sikert Neked is!

2009. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3 nap után haza lehet menni, ha nincs semmi baj. Aznap alszol, másnap volt aki megevett 10 Kentucky csirkeszárnyat. Nem volt semmi baja, úgy ki volt egyenesedve,mint a vonalzó:) (de ha te epés vagy, nem ehetsz) neki sem lehetett volna, de ő ezzel aludt,el,és ezzel kelt fel.
2009. szept. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nekem hosszan elmaradt mensi és persze emiatt meddőség miatt "nézne szét" az orvos odabenn.

A beavatkozás kb. mennyi idő?

2009. szept. 19. 20:41
 4/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Engem negyed 10-kor vittek ki a kórteremből, és és 10-kor már ébren voltam.

2009. szept. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
kb.30 perc,vagy 45.
2009. szept. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én előző nap délelőtt mentem be. Kora délután keserű sót kellett inni, hogy kitisztuljak. Másnap reggel műtöttek. Nálam endometriózist diagnosztizáltak. Két kis apró vágást csináltak. Egyet köldöknél, a másikat lent, a bikinivonalnál. Az egyik bemetszésnél feltöltik gázzal a hasat, ezáltal jobban szétválnak a szervek, és jobban látják a dolgokat. A műtét nem vészes, délután már ehettem, és sétáltam, másnap meg már haza is mehettem. Ha pl. tüsszögtem, akkor éreztem fájdalmat. Ne félj, fel a fejjel! Remélem tudtam valamennyire segíteni.
2009. szept. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos én nem tudok jókat írni magáról a műtétről, de ne engem vegyél alapul.

Nálam 2007 augusztusában diagnosztizáltak pcos-t. Nem volt mensim, pé-m, semmi. Kaptam egy Duphaston, Closti, Fostimon kúrát, amitől teherbe estem az első hónapban, de sajnos a 7. téten elvetéltem. Ez október elején volt. Utána megint nem jött meg, így decemberben jött a műtét. Nem volt időm idegeskedni, mert egyik nap megtudtam, hogy másnap műtenek. Aznap már nem ehettem semmit és hashajtót is kellett bevennem, hogy minél jobban kitisztuljak. Reggel bementem, műtét, majd másnap reggel haza 8egynapos sebészet). Itt már nem kaptam semmilyen előkészítést, csak megkértek, hogy próbáljak még egyszer elmenni a wc-re. Műtét után kicsit belázasodtam, de nem volt komoly. A hasam eléggé fájt, de nem a sebeknél, hanem azért mert felfújták gázzal, hogy jobban hozzáférjenek amihez kell, és 2 napig nagyon feszített. A tubus miatt fájt a torkom, ezért sokat köhögtem. Ez volt, ami a legjobban fájt, ahogy a hasam megfeszült. Leülni, felállni, hajolni nem volt egyszerű pár napig, de utána már javult a dolog. 10 nap után volt varratszedés. A dokim azt mondta, a műtét után két héttel meg kell jönni, és így is lett, viszont utána sajnos megint semmi. 2008 márciusában volt egy újabb Duphi-Closti-Fostimon kúra, amitől ismét teherbe estem az első hónapban és ő már velünk maradt. Ja azt elfelejtettem, hogy nekem a műtét után is ugyanúgy ott voltak a ciszták, csak talán nem annyi, mint előtte, tehát semmilyen szempontból nem mondanám sikeresnek magát a műtétet, de persze vannak sikersztorik is.

2009. szept. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Mit jelent nálad az, hogy nem volt mensid?

Nekem februárban volt utoljára, ezért is akarja a doki a lapart.

Viszont én nem kaptam semmilyen gyógyszeres kezelést, henem egyből a műtét.

Ezek szerint még van esélyem a babára nekem is?

2009. szept. 20. 15:45
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Utolsó vagyok. Miután abbahagytam a fogigátlót, még megjött, ahogy kell, de utána már nem. Februártól augusztusig nem volt semmi. Akkor kaptam a Duphastont, amitől megjött, majd szedtem a Clostit és kaptam a Fostimont, és estem teherbe, de ahogy írtam, ez a baba nem maradt meg. A vetélés után, ez október elején volt, megint nem jött meg, ezért decemberben jött a műtét. A műtét után két hétre megjött megint, de utána semmi. Próbáltam metformint is szedni, mert a pcos-oknak állítólag segíthet rendezni a ciklusukat és segíti a peteérést, de nekem ez sem jött be. A dokim azt mondta, várjunk a következő mensiig és akkor jöhet az újabb Closti kúra. Én nem vártam, volt még Duphastonom, így beszedtem és megjött. Nem mondtam meg a dokimnak, hogy gyógyszerrel jött meg, de már nagyon akartam babát. Megint megkaptam a Clostit és a nagyobb adag Fostimont és ez a kúra már sikeresebb volt, mint az első, mert meg is maradt a babócánk. Semmi egyéb magzatmegtartó gyógyszert nem kaptam, csak több odafigyelést, sűrűbb kontrollt. Őszintén szólva nem sok pozitív hozzászólást olvastam laparral kapcsolatban, de persze lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el. Semmiképp ne ezekkel a tapasztalatokkal foglalkozz, hanem bízz benne, hogy neked segíteni fog. Mindenki másképp reagál a gyógyszerekre és a művi beavatkozásokra is. Minden esélyed megvan, csak ne hagyd magad. Kérdezz mindig a dokidtól is és az ilyen fórumokon is tájékozódhatsz. Ha pedig úgy érzed, nem segíti kellőképp az orvos a babásodást, keress másikat; ne kísérletezz vele sokáig. Sok szerencsét és kitartást!

2009. szept. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem júniusban volt laparom.Vasárnap reggel keserűsót kellett innom,és már egész nap nem ehettem semmit,csak szénsavmentes vizet ittam,de abból kb. 5 litert.Este már nem is ihattam.Reggel bementem a kórházba,megkaptam a beöntést,és a hüvelytisztítást jóddal.Utána jött a katéter.Aztán infúzió,kábító szuri és betoltak a műtőbe.Kb.45 perc volt a műtét.Az ébredésem nehéz volt,hánytam is.Nem találtam nálam semmit,és a petevezetékeim is átjárhatóak voltak,amit már tudtam mert tavaly csináltattam meg.A köldököm alatt van egy kis vágás,és bikivonalnál 2 kis pötty,ami már szinte nem is látszik,de én tudom,hogy hol volt.Aznap délután 5 órakor haza is engedtek.4 nap múlva volt varratszedés.A műtét után a feltöltött gáz miatt 2-3 napig fájt a vállam,nehezemre esett a mozgás,mert húzódott a vágás.A vérzésem pontosan meg is érkezett,nem késett.2 hétig voltam táppénzen,mert fizikai munkát végzek.

Ne félj tőle,nem vészes,különben is altatnak és nem érzel semmit.

Amúgy minden kórházban mások a szokások.

2009. szept. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!