Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetett korai vetélés?

Lehetett korai vetélés?

Figyelt kérdés

6-7 hónapja nem szedek fogamzásgátlót. A természetes ciklusom kb. 30 napos. A vérzés jellemzően lassan, kis mennyiségben indul és 1-2 nap alatt nő a mennyisége.


Az utolsó menstruációm márc. 11-én volt, jövő hét végén lett volna esedékes a következő. Ma arra ébredtem, hogy rengeteg vér távozott, minden előjel nélkül.


Létezhet, hogy egy nagyon korai terhességet (1-2 hetes) vetéltem el és azért ez a nagy mennyiségű vér? Vagy ennek más jele is lett volna?


2013. ápr. 6. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ma csinálsz egy tesztet még kimutatja, de szerintem ne kínozd magad. Vetélésnél inkább darabos a vér. A vér mennyisége változó, mindentől függetlenül is.
2013. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sumergo ***** válasza:
Ennyire korai terhesség nem jár nagy mennyiségű vérzéssel. Kizárt, hogy korábban estél teherbe? Mert az esetleg indokolná. Ha meg akarod tudni, valóban terhes voltál-e, tesztelj egyet még ma, de még egyszer leírom, ez csak akkor lehetséges, ha korábban estél teherbe. Szerintem más lehet az ok inkább.
2013. ápr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én inkább valami más problémára gondolnék. 1-2 hetes terhesség elmegy az időben megjövő mensesszel és észre sem veszed. Ha csinálsz egy tesztet, az még pozitív kell hogy legyen, ha tényleg terhes voltál.
2013. ápr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Görcsölni soha nem szoktam, menzesz alatt sem, és most sem fáj semmim.

Egy-két napja kicsit fizikailag levertnek érzem magam, fáradékonynak, de ez lehet bújkáló vírus is (közvetlen munkatárs két hete betegen jár dolgozni).


Ha az erős vérzésen kívül nincs más tünet, akkor nem fontos orvoshoz menni? Gondolom, ha 1-2 hetes terhesség volt, akkor nem valószínű, hogy bármi a méhemben maradt volna.

2013. ápr. 6. 13:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ennyivel felesleges orvoshoz menni. Ha vetélés volt és maradt valami a méhben annak lesznek tünetei (pl. magas láz)
2013. ápr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Semmi sem kizárt, tudtommal terhesség alatt is jelentkezhet menstruáció. Mondjuk a márciusi kissé furcsa volt, késett is, nagyon visszafogott vérmennyiséggel. Előtte nap teszteltem, de negatív lett, tehát március elején teszt alapján nem voltam terhes.


A fizikai része érdekelne, mert lelkileg nem ráz még meg, ha 1-2 hetes terhességet abortál a szervezetem (mondjuk 20. héten már biztos rosszul viselném).


Délután érdemes tesztelni, tekintve, hogy kevésbé koncentrált a vizelet ilyenkor?

2013. ápr. 6. 13:11
 7/7 anonim ***** válasza:
5-6 hetes terhesen vetéltem el (nem volt rendszeres a menstruációm és orvosnál akkor még nem voltam), görcsöltem, fájt, voltunk dokinál, de már nem tudott mit tenni. A teszt a következő héten is pozitív volt még.
2013. ápr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!