Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen ha az embernek 3 vagy...

Milyen ha az embernek 3 vagy több gyereke van? Ti bevállalnátok még egy babát ilyen kicsi korkülönbséggel?

Figyelt kérdés
van egy 3,5 éves lányom és egy 1 éves fiam. Nagyon jól megvagyunk, mondhatni idilli a családi életünk. De valahogy úgy érzem hgoy még hiányzik valaki. Párommal már beszélgettünk erről de ő nem igazán akar. Vagyis nem mondott rá semmit. De azt jó jelnek veszem hogy amióta megemlítettem neki azóta nézegeti a neten az iylen nagy családi autókat. :D De félek újra felhozni a témát mert nem akarom hogy erőszakosnak gondoljon. Tudja jól ő is hogy elférne még egy baba, meg lehet hogy nem is lenne ellenére. Ti bevállalnátok még egy babát? Akinek kicsi a korkülönbség a babák között milyenek a napjaitok? Milyen ha az embernek 3 vagy több gyereke van?
2013. ápr. 10. 10:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vállalnám be, hogy a kisebbik is már óvodás, akkor jöhetne a harmadik:)

Én legalábbis így tervezem. Nekem a fiam most 3 éves a lányom 22 hónapos, vagyis 13 hónap a korkülönbség közöttük. Mindenképp vissza akarok menni legalább egy évet dolgozni, miután a lányom betöltötte a kettőt, mert azért nem mindegy mennyi lesz a gyed. Miután a lányom is 3 évesen elkezdi az ovit, akkor próbálkoznánk a harmadikkal:)

2013. ápr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel. Ha a két nagyobb már kicsit nagyobb úgy sokkal könnyebb azért.

Anyagi oldalát most nem taglalom gondolom nem kell mondani hogy 3 gyerek az 3 szor annyi költség mint 1. (dacára annak a sokak által előszeretettel hangoztatott ingyen étkezésnek (nincs ingyen, féláron van) meg ingyen tankönyvnek, mi ott még nem tartunk. Adókedvezmény jó nagy fizetésnél tetemesebb összeg de ha vkinek 450-500 ezer a keresete, azt eddig se tartotta vissza a 3.gyerektől semmi ha akart.).

Segítségek ezek persze valamennyire pár ezret lehet rajta spórolni de adókedvezmény is ugye ki tudja meddig lesz, gyerek viszont egész életünkre marad:)

Szóval visszatérve sokkal jobban tudsz koncentrálni a meglévő picire ha a nagyobbak ovisak.

Egyszerűbb és könnyebb ha legalább már a legnagyobb önállóbb, ügyesebb. Azért egy 3.5 éves még nem olyan önálló. Még ha kicsit vártok sem lesz túl nagy korkülönbség köztük.

2013. ápr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!