Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abortusz után mennyi idővel...

Abortusz után mennyi idővel lehet újra gyermekem?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 12:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%
Nekem volt abortuszom, nem vagyok rá büszke egyáltalán. Nem volt más megoldásom, Anyuék kiraktak az utcára, a gyerek apja párszor megvert. A szülei közölték hogy lemondanak a gyerekről és többet ne keressem. Nem volt hova mennem, az összes barátom elfordúlt mellőlem, védekezés mellett jött össze a baba. Ennek már 5 éve, azóta a mostani párommal (2éve vagyunk együtt) próbálunk babát összehozi, de nem jön :'( Büntetés az élettől, de ne hidjétek hogy azóta van egy nyugott éjszakám, folyamtosan azt látom magam elött amikor az ultrahangon kalimpál és hallom a szíve dobogását!
2013. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
11%
Előző: ne várd, hogy sajnáljalak! Megöltél egy ártatlan csepp életet, és ezért bűnhődsz életed végéig. Ilyen egyszerű. A mérleg mindig helyrebillen! A jó és a rossz emberek is megkapják azt, ami jár nekik!
2013. ápr. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
24%

És mindig van más megoldás, ez nem mentség, hogy nincs!


És ha neked összejön a gyerek valamikor, mit fogsz majd mondani neki? Azt, hogy ne haragudj kisfiam, de meggyilkoltam a bátyádat, amikor még a legkiszolgáltatottabb volt? Vagy eltitkolod előtte és az egész rólad alkotott képe egy hazugság lesz? Hm?

2013. ápr. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%
megfogadtam, hogy többet nem írok ilyen kérdéshez, de nem igaz, hogy még akkor sem értitek meg, ha valaki utcán volt és úgy kényszeredett abortuszra. szerintetek biztosan jobb lett volna egy újszülöttnek az utcán. amikor az ember saját magának nem talál betevő falatot, egy csecsemőt sem tud táplálni. nem véletlen ilyen alacsony a százalékotok, túlságosan elfogultak vagytok. én is alapvetően abortuszellenes vagyok, ellenben vannak olyan esetek, amikor jobb az anyának és a magzatnak is. nagyon remélem soha nem kerültök olyan kellemetlen helyzetbe, hogy ezt megtapasztaljátok.
2013. máj. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

Aki ilyenre képes, hogy abortusz az megérdemelné, hogy ne lehessen gyereke. Amikor megfogant az a kis teremtés akkor már embernek számít. Nem lényeg, hogy még csak egy tojásra hasonlít, akkor is Isten már elkezdte formálni. A Bibliában lehet olvasni ,hogy Isten formált minden embert az anyja méhében.

Ti ugyanolyan gyilkosok vagytok, mintha fejbe lőnétek a szomszédot. Csak ti éppen a saját gyereketeket ölitek meg.

Szép dolog mondhatom, büszkék lehettek magatokra.


Az meg nem kifogás hogy az orvos javasolja. Nem egy olyan esetről hallottam, már a hívők köreiben, hogy azt javasolta az orvos, hogy vetesse el mert belehal a szülésbe, vagy mert fogyatékos lesz és az illető nők mégsem tették meg mert hittek abban, hogy Istennek van hatalma arra, hogy megtartsa őket is és a gyermeküket is. És úgy is lett. Pedig az orvos azt mondta meg fog halni.


Bizonyára jobb azzal a tudattal élni, hogy megöltem a gyerekemet, mint azt látni az utolsó perceidben, hogy életet adtál a gyerekednek a saját életed árán?! Vagy esetleg megmaradtok mind a ketten Isten kegyelméből.


Ha meg tini létetekre vetetitek el a gyermeketeket, akkor megérdemlitek a poklot. Mert nem elég hogy megszegitek a házasság szentségét, de még meg is ölitek a saját gyermeketeket csak azért hogy ne boruljon fel a saját kis kiegyensúlyozott életetek. Pusztán önzésből megölitek a saját véretek. Szép! Büszkék lehettek magatokra!


Vagy azért veteti el valaki mert megerőszakolták.

Az a kis csöppség nem tehet róla és mégis őt bünteted? Még csak levegőt sem vett, de már meg kell halnia.


És az abortusz nem számít gyilkosságnak az emberi mérce szerint. Hát szép. Gyönyörű egy világban élünk, hogy aki akarja az kénye kedve szerint megölheti a saját gyerekét aki még csak védekezni sem tud, mert még csak esélye sem volt az életre. Isten bocsássa meg nektek tudatlanoknak.

2013. máj. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Plusz még az előttem szólóra reagálnék, hogy nekem a nagyszüleim nagyapai részről heten voltak testvérek, és megvolt hogy melyik nap ki megy iskolába mert nem volt csak egy öltözet ruhájuk. Nagyanyámék meg tízen voltak testvérek és ők is a társadalom legszegényebb rétegéhez tartoztak. Főleg azután, hogy az apjukat a szűk vacsora közben fejbe lőtték az ablakon keresztül.


Egy gyereket képes elvetetni valaki csak azért mert nem futja rá, hogy felnevelje azt az egyetlen egy gyereket. A másik meg felnevel 10et rosszabb körülmények között-háborúban, éhínségben.- Lehet hogy nem esznek mindennap de akkor is úgy tekintenek mindegyikre mind egy ajándék. Ha nagyon akarta volna és nem cseszte volna el az életét fiatal korában az alkohollal és a drogokkal akkor nem került volna ilyen helyzetbe.

2013. máj. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én nem ítélkezek mások felett, mert biztos, hogy meg volt az abortusz oka, hogy miért kellett. Nekem 2 éve volt egy műszeres ab. befejezés. Nem volt más választásom nekem sem! Azt mondták az orvosok, hogy 3 hónap a minimum amit várni kell, hogy újból próbálkozhassunk a babaprojekten. Nálam ez már 2 éve tart. Sehol semmi, nem szeretne jönni :( De neked sok sikert!
2013. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

alkohol? drogok? hogy jött ez ide? ki beszélt ilyesmiről? pokolra kívántok egy tinit, aki még gyakorlatilag gyerek? :D ez elég nevetséges. hol olvastátok a bibliában, hogy így kell viselkedni és beszélni más emberekkel? nagyon elfogultak vagytok, szembementek azzal amiben hiszitek, miközben azt hiszitek jót tesztek épp...


egyébként szerintem ahogy helyreállt a ciklus, már újból lehet gyerek.

2013. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Mennyi undorító senkiházi! Minek írtok egyáltalán ide??!!

Arra persze nem gondoltok, hogy az orvos döntése volt az abortusz, mert mondjuk beteg volt a magzat??!! Igazatok van! A háziállataitokat se vigyétek el ivartalanítani, inkább legyen kismillió macska/kutya, vagy tekerjétek ki a nyakukat, vízbefojtás, élve elásás, ha megfialt a macska, vagy a kandúr húgyozza össze mindenetek!



Aki meg a 11-esnek ilyeneket ír, az inkább kösse fel magát a legközelebbi fára!!!


Ti meg abortuszellenesek d*gjatok és legyen 200 kölykötök meg kapjatok el mindenfélét, mert ugye védekezni rossz dolog!


És igen se a koton, sem pedig más védekezi mód nem 100%-os, kivéve, ha kipakoltatjátok magatokat!


Az ilyenek miatt tart itt ez a mocskos világ!!!

2013. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Celtix ***** válasza:

Van benne valami, ha elvetetted, akkor rogton ne akarj...Volt elettarsamnak volt abortusza vagy husz eve (es amig egyutt voltunk, akkor is emlegette, hogy most hany eves lenne...), de minimalis sajat egzisztencia nelkul tenyleg ne akarjon az ember gyereket. Nem volt egy oromunnep Neki az abortusz...Viszont husz evvel utana sem jott ossze nekunk a baba. Amikor meg szetmentunk es masik baratja lett, akivel havonta egyszer tudott talalkozni, megfogant....Hat honapra szuletett a gyerek, napokig remenykedtunk az inkubator mellett, hoyg megmarad (mert azert kicsit a magamenak is ereztem). Most negy eves, kicsit nagyobb, mint a vele egykoruak es max. a kisse csampazo futasa emlekeztet arra, hogy 2/3 idore szuletett.


Szoval az abortusz nagyon nem jo dolog, csak vegszukseg eseten, jol atgondolva szabad hozzafolyamodni, egesz eletre kihathat. NEM a normal vedekezes resze....


Egyebkent en is azt mondanam, hogy

a) minimum 3 honap

b) amikor ugy erzed, hoyg kepes vagy felnevelni (nem, nem azt mondom, hogy nyaranta Dubai-ba el tudd vinni sielni, hanem legyen normalis fedel a feje felett, ne kelljen azon gondolkodnod, hogy "ma vajon melyikunk eszik" es hasonlok)

2013. máj. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!