Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az asszisztált reprodukciós...

Az asszisztált reprodukciós osztályon mi történik az első alkalommal? Az I. Női Klinikára járok,1 hónapja műtöttek endometriózissal, a dokim azt mondta hívjam őket, mert hónapokat kell várni,

Figyelt kérdés
, máj.2. re kaptam időpontot, de én ezt még így korainak tartom, viszont ha még utána hónapok, mire elkezdik, akkor csak mennem kellene.

2013. ápr. 24. 14:10
 1/10 sumergo ***** válasza:
Először kivizsgálások és beszélgetés lesz. Bizony hónapokba telik, mire történik is valami. A konkrét hellyel kapcsolatban nincs tapasztalatom, de úgy tudom minden ilyen intézményben van várakozási idő.
2013. ápr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2013. ápr. 25. 08:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szia! A Baross kórház 3. emeletén lévő meddőségi osztályra jársz? Arról tudok mesélni neked, én is oda járok, ha érdekel mesélhetek, pozitív tapasztalatok... :)
2013. ápr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Bizony hónapokba telhet mire lombikra kerül a sor,sok vizsgálatot kell megcsináltatni. De szerintem, annak örülj ha minél hamarabb elkezdik a kezelést. Engem már háromszor műtöttek. Volt olyan hogy a műtét után 1 hónappal már újra cystám volt, ezért csúszott a lombik.Pedig már a vizsgálataim is megvoltak. Én most a Kaáliba járok, nekem a sotén rossz tapasztalataim voltak.
2013. ápr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
13:46 - os köszönöm :) örülnék, ha mesélnél kicsit róla, most megyek először,nem tudom mire számítsak.. persze, hogy örülök, ha minél előbb elkezdik, csak korainak tartottam kicsit 1 hónapot sem tudtunk így próbálkozni a műtét óta, és nem tudtam mi lenne a helyes, menni ugye, mert a doki azt mondta nincs időnk várni az endo- miatt, mert épphogy időbe kaptuk el, nehogy visszajöjjön, vagy próbálkozni, hátha természetes úton összejön..
2013. ápr. 28. 13:47
 6/10 A kérdező kommentje:
21:01 -es :) Neked "csak" cisztád volt? jajj..nehéz dolgok ezek.. :( Mi volt a baj a Klinikán?
2013. ápr. 28. 13:48
 7/10 anonim válasza:

Utolsó hozzászóló vagyok.

Én mindenféle csúnyaságokat növesztgetek magamban, volt endometriózisom, benne egy dermoid cystával(erre ráment az egyik petefészkem),a másikat kétszer műtötték, csonkolták azon volt sima cysta, máskor meg fől nem szívódott sárgatest ami mindenféle összenövéseket okozott. A mostani lombiknál is a doki talált egy cystát amit leszívott.

Hogy mi volt a gond a SOTÉN? Futószallag szerű az egész, mindenkinél azonos a protokol az ápolónőket kivéve szinte mindeki undok,ja és ha a a dokihoz mész félnapi élelemmel készülj annyit kell várni! Nem tudom miért, de a SOTÉN a felírt gyógyszerekért kétszer annyit fizettem mint a kaáliban felírtakért.

Mégvalamit elmesélek...Professzor úr kért egy petevezeték átjárhatósági vizsgálatot(mert kell a lombikhoz?), amit az előéletemet elnézve a műtőorvosom nem javasolt, de hát ha muszáj,muszáj...bíztam a dokiban. A következmény pedig, másnapra 40 fokos láz...a diagnózis kismedencei gyulladás,egy hétig nyomták belém az antibiotikumot a kórházban. Majdnem ráment a maradék petefészkem.

2013. ápr. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! 13-46-os (Andi vagyok). Az első megjelenésnél egy szép kis paksamétát(4-5 oldalas papírhalmaz) fogsz kapni a férjeddel együtt, amit ki kell töltenetek. Javaslom, hogy a megadott idő előtt 1 órával nyugodtan menjetek oda, mert így is később fogtok távozni, mint ahogy gondolnád. Ha leadjátok a papírokat, behív a doki, és elmondja a véleményét a papírjaitokra leírtak alapján, aztán kaptok beutalókat, neked valószínűleg vérvételre, ami egy hónapban 4x lesz, (itt a hormonjaidat fogják nézni) a férjednek pedig 2x kell sperma vizsgálatra mennie, de ne halaszd az időpont kérést, iszonyú hosszú a sor :( komolyan mondom!! Csak akkor mehettek vissza, ha a férjed eredménye meglesz. Sajnos! Minél előbb induljatok tényleg, ahogy csak lehet. Ha érdekel, mi pont úgy voltunk, hogy az első időpontunk október 30.-a volt, és nekem le is zajlottak a vizsgálataim a novemberi hónapban. Az utolsó vérvételnél kérdeztem, hogy mikor jöhetünk a doktor úrhoz? A válasz az volt, ha a férjem is kész van. Na rögtön telefonáltam, és kértem időpontot, (november végén)) azt mondták, majd januárban telefonáljak, mert már NINCS időpont. Januárban telefonáltam, és februárra kapott időpontot a férjem, utána rögtön telefonáltam a 2. időpontért, akkor meg márciusra kapott időpontot. Úgyhogy októbertől áprilisban jutottunk vissza a dokinkhoz. Nem könnyű sajnos. Nagyon iparkodjatok!!! Majd írj kicsit bővebben, ha gondolod priviben is írhatsz. Üdv: Andi.
2013. máj. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Húúha csajok, hát, nem mondom, hogy olyan magabiztosan indulok ezek után, mint eddig! :)

Ezek milyen papírok lesznek? Általános kérdések? Spermavizsgálatnál tényleg igaz az, hogy lehet vinni is? Jaj úgy érzem magam, mint egy 16 éves, ennyi kérdéssel! :)

Andi Ti babásak vagytok már? Vagy hol tartotok? Köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad, jó tudni ezeket, így előbb is indulunk..


Nekem csináltak most petevezető átjárhatóságit az endós műtétnél.. Nagyon sok gyógyszert be kell szedni?

2013. máj. 4. 19:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Andi vagyok, :) tavaly a kérdésed után ültettek be nekem két kis pöttyöcskét, és most alszanak a szobájukban, ( két 4 hónapos gyönyörű kisfiú) Remélem jól haladtok, azóta mi a helyzet?
2014. máj. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!