Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan döntenétek a helyemben?...

Hogyan döntenétek a helyemben? Próbálkozzunk tovább vagy várjunk?

Figyelt kérdés
Már másfél éve szeretnénk babát a férjemmel. Egy évvel ezelőtt sikerült is de vetélés lett a vége. Azóta nem sikerül. Viszont közben elvesztettem a munkámat, de próbálkoztunk tovább. Sikertelenül. :( Most viszont kaptam állást, és október 1-én kezdek. Most mi legyen? Védekezzünk a 3 hónap próbaidő alatt és utána próbálkozzunk? De gyedet már így sem kapok mert 3 hónapig munka nélkül voltam (ellátás nélkül), és most az új törvény szerint 365 nap munkaviszony kell, nem? Ha próbaidő után véglegesítenek, és 4.hónapban jönne a baba akkor nem kapnék semmit. Pedig nagyon szeretném a babát. Amúgy 27 éves vagyok. Nem szeretném túlságosan húzni az időt. :( Ki tudja mikor jön össze. Tanácstalan vagyok. Most legyek okos. Lennétek okosak helyettem??
2009. szept. 26. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én azt javasolom, hogy ne védekezzetek. Biztos kijöttök majd a pénzből. Lehet, hogy majd meg kell szorítani a nadrágszíjat, de legalább lesz egy pici boldogságotok. Kívánom, hogy minél előbb érkezzen meg hozzátok a gólya. :)
2009. szept. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Még fiatal vagy, nem kell aggódnod! Nyugodtan szülhetsz még 10 éven belül vagy még utána is.

De ha nagyon akarod a babát, én a helyedben akkor is megszerezném a 365 napot, mert egyébként nem kapsz ellátást.

2009. szept. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ. Igazság szerint attól félek, hogy mindig lesz valami ami miatt húzódni fog az idő a baba érkezésével. Az előző munkahelyemen megvolt a biztosítási időm és kaptam volna gyedet meg mindent ha megmaradt volna a baba. Később kirúgtak. Ha most ezen a munkahelyen is végig gürizek és valami gubanc közbejön akkor megint ott tartok majd, hogy se baba se ellátás se munka. Tudom butaság de van két lány testvérem is, akiknek szintén sokára sikerült csak a baba. Azóta van mindkét testvéremnek (egy nővér és egy hugi), de én nem akarom olyan sokáig a szenvedést mint ők. Most választanom kell, hogy baba most vagy baba ki tudja mikor. Nehéz, és sajnos mindig is nehezen hoztam ilyen döntést. Vágyom nagyon a babára.
2009. szept. 26. 16:45
 4/14 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem a második válaszolót, hogy hány éves és vannak-e gyerekei? Olyan biztatóan írtál, hogy kíváncsivá tettél.:)
2009. szept. 26. 16:46
 5/14 anonim ***** válasza:

Lehet hogy én vagyok félretájékoztatva, de én úgy hallottam, hogy addig kapsz gyedet amennyi munkaviszonyod volt előtte. Ha 3 hónap akkor 3 hónap gyed utána gyes jár.

Le van már írva valahova konkrétan az új rendszer?

2009. szept. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Így van! addig kapsz gyedet, amennyi munkaviszonyod volt, aztán 2 éves koráig gyes.De ha most teherbe esnél, akkor sem látszódna semmi 3 hónap alatt, és nem vagy köteles bejelenteni a főnöködnek, a babát!Sok sikert!
2009. szept. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

17:18 vagyok

utsónak köszi a megerősítést.

ennek az infonak a birtokában én a helyedben nem várnék. bár ha a 3 hónapon belül rájönnek hogy babás vagy simán elküldhetnek utána viszont csak rendkívüli felmondással. ha pedig a 3 hónap letelte után maradsz babás akkor viszont a fogantatás napjától lép életbe hogy csak rendkívüli felmondással küldhetnek el. legalábbis én ezt az infot kaptam.

2009. szept. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia.

Pár hónappal ezelőtt én is hasonló kérdést tettem fel.2 éve szeretnénk babát vagyis jobban mondva én kb azóta gondoltam erre először.Sajnos az anyagiak miatt, meg hogy megteremtsük az otthont magunknak és a bébinek nem vállalhattunk még, hajtottunk a pénz után.Feketén dolgoztam egy cégnél.Megbeszéltük a párommal hogyha be leszek jelentve (akkor még fél évet kellett dolgozni), utána elkezdünk próbálkozni.Ez egy éve volt kb.természetesen én is mint gondolom sokan mások úgy gondoltam biztosan elsőre összejön. Teltek a hónapok és semmi.Ez kb 5 hónap volt.Majd a cég ahol dolgoztam a válság miatt majdnem csődöt jelentett el kellet jönnöm mert nagyon keveset kerestem.Hála az égnek találtam egy pont nekem való munkát ahol ugyanígy mint nálad 3 hónap próbaidő volt.Addig megint lelátunk.Letelt a próbaidő és rá 2 vagy 3 hónapra babás lettem.De sajna rossz helyen volt.Most eltelt már 3 hónap de még mindig semmi.Próbálkozunk, most kellene megjönnie hétfőn ha nem jönne meg azt hiszem én volnék a világon a legboldogabb mint itt sokan mások is.De ha megjön irány a HSG.


Szóval én ezek után az eltelt hónapok után, ha kicsi remény is van és anyagilag kijöttök, és vágytok egy babára ne várjatok.Mindig lehet valami indok főleg anyagi téren hogy ne vállaljatok babát.Sokszor gondolok rá hogy ha nem így alakítottuk volna az életünket már lehet lenne családunk.Ha eljön egy szülinap vagy névnap mindig ugyanazt kívánom.Semmi más vágyam nincs a világon minthogy hajlam a babám szívverését a szívem alatt és lássam a párom arcát közben.Majd pedig minden percét élvezni szeretném a terhességnek, és szeretném a kezembe fogni.Néha úgy érzem ez soha nem adatik meg nekem.


Szóval ha ez minden vágyad szerintem ne várjatok.Az idő nagyon elszalad ám az ember felett.


Ha mégis úgy döntetek hogy belevágtok én mielőbbi babásodást kívánok neked és jó egészséget.

2009. szept. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok:

Sajnos, nincs még gyerekem, pedig már 35 éves vagyok. Évek óta próbálkozunk mindenféle módszerrel. De nem adtam fel, és ezért is biztatlak téged is, hozzám képest még nagyon fiatal vagy (meg egyébként is).

Jó lenne azért, ha meglenne a biztosítási időd, tudod, a mai világban minden forint számít.

Persze, ha jönni akar a baba hamarabb.... hát az is szuper lenne!!

Sok sikert

2009. szept. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 17:18-as és 17:50-es válszoló. Köszönöm nektek a gyed-del kapcsolatos információkat. Hasznos volt számomra.


19:32-esnek üzenni szeretném, hogy sokat segített a válaszával és döntést hoztam. :) Anyagilag eddig is mindig megoldottunk mindent még ha munkanélküli is voltam. Házunk van ami tehermentes, és egy kis használt autónk is van amin szintén nincs hitel. Azt hiszem tovább folytatjuk a próbálkozást és hagyjuk hogy akkor jöjjön amikor akar. Köszönöm. Kívánom neked is hogy hamar lehessen babád.


2.válaszolónak is köszönöm, hogy újra válaszolt. Hát, igen, ha a te szemszögedből nézzük akkor én még fiatal vagyok. Nagyon erős és kitartó lehetsz, hogy még te biztatsz engem. Kicsit el is szégyelltem magamat miatta. És abban is van igazság amit te írtál, hogy minden fillér számít és kell a pénz. Ezért is tépelődtem itt a dolgokkal. Mivel félek, hogy sokára lesz csak baba ezért úgy döntöttem, hogy nem függesztjük fel a baba projektet, és lesz ahogyan lesz. Lehet így is csak sok sok hónap múlva lesz baba és talán a biztosított idő is összejön. Ha baba lesz előbb, akkor is örülni fogok. Neked is szeretnék még sok sok babát és egészséget kívánni. Remélem neked nemsokára lesz baba. Sok szerencsét.

2009. szept. 27. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!