Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Spirál mellett lehetek terhes?...

Spirál mellett lehetek terhes? Mennyi az esélye?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:

hogyne, nem egy nő esett már mellette teherbe!


A Pearl-index számítása

A Pearl-index azt fejezi ki, hogy az adott módszert egy-egy évig használó száz pár közül hánynak fogan mégis gye­reke (más szóval ennyi százalék az esélye, hogy egy év alatt becsúszik a baba). Az adatok igen változatosak, első­sorban a használt eszköz minőségétől és a használat helyességétől függenek. A tech­nikák kombinációja javít­hatja a ha­tékonyságot.

ı Hormonális fogamzásgátló tabletta: 0,05–2 ı Depó hormonkészítmények: 0,2–2,6 ı Műtéti meddővé tétel: 0,3–6 ı Esemény utáni tabletta: 0,5–2,6 ı Méhen belüli eszköz (spirál): 0,5–5 ı Hüvelyi spermaölő szerek: 0,7–7 ı Pesszárium: 3–7 ı Óvszer: 3–28 ı Naptár: 14–35 ı Megszakítás: 8–38 ı Védekezés nélkül: 85

2013. máj. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Volt már rá példa....ilyenkor, ha nem akarják megtartani a babát,a kórház ingyen elvégzi az ab.-ot ,mert orvosi műhibának számít. (mert ilyenkor több kockázati tényező áll fent, hogy esetleg nem lesz egészséges a baba.)

Nem tudom, nálatok mi a helyzet....

2013. máj. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég nagy az esélye sajna, úgyhogy miután megszületett a lányunk és is spirált szerettem volna, de a dokim egyértelműen lebeszélt róla! Vannak hormonnal kombináltak, azok biztosabbak, és a hormonok akkor tán nem szívódnak úgy fel, tehát ezért "jobb" egy tablettánál...


Úgyhogy igen, nagyon sokan esnek mellette teherbe..rengeteg sztorit olvasni a fórumokon is...

2013. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen!

Most tetettem fel ugyhogy csak erdeklodtem!

2013. máj. 3. 05:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Nővéremnek volt fenn 5 évig terhesség előtt (eü. okokból), de volt mellette egy vetélése, miután levették neki a 2.hónapban terhes lett, most 4éves a kis csaj :). szülés után is szeretett volna, de felhelyezés után 4hónappal kilökődött neki (az 1.vel semmi baj nem volt), azóta tabit sem szedhet.
2013. máj. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Felteves utan mik a tapasztalatok????

Nekem megjott a mensim kozben fektettek, elmult es 3nap mulva megjott... magyarul mar msjdnem ket hete verzek.... a doki azt mondjs normalis..

2013. máj. 11. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!