Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi történik most a szervezetem...

Mi történik most a szervezetemmel?

Figyelt kérdés

Szerintetek, megvolt a peteérésem, ha igen mikor lehetett? Miért ilyen a hőgörbém? Pajzsmirigy alul működésem lehet? Volt már valaki, akinek hasonló volt a görbéje, teljesen lemondott a babáról, de még is kiderült, hogy állapotos? Köszi a tapasztalatokat.

Voltam már nődokinál és endokrinológusnál is, de nem igazán találtak gondot. A ciklusom, viszont, mindig is össze-vissza hosszúságú volt, hol rövidebb, hol hosszabb.


[link]



2013. máj. 12. 10:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha megnézed a grafikont, majdhogynem az látszik, hogy a 2. jelölt szakaszban alacsonyabb a hő, mint az elsőben. Ez nem igazán utal peteérésre. LH tesztet használsz? Az mutat valamit?

Nekem az lenne a javaslatom, hogy másik endokrinológussal beszélj, mert ez nem egy bíztató görbe. PM alulműködésnél sokkal alacsonyabb lenne az alaphő, így sztem más lehet a gond. D vitamint, és az E vitamin talán használhat. A D általános termékenységi vitamin, az E a hormonháztartást szabályozza. Van még görbéd?

2013. máj. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szia, régebben használtam Lh-tesztet, mutatta is a peteérést, sőt szedtem már Clostilbegytet orvos utasítására, felügyelet mellett. Jól is reagált rá a szervezetem, még sem sikerült a baba. És februárban volt egy progreszteron hiány miatt kialakult folyamatos barnázásom, amire a dokitól kaptam két doboz Norcolutot, ami rendbe is hozott. Április 6-11-ig volt tőle egy ciklusom és azóta semmi. Mennem kellene 3. napi hormonsor vérvételre, de amíg nincs természetes ciklusom, nem tudok. De elkeserít, hogy gyógyszerek nélkül csak kínlódik a szervezetem.

Vannak régebbi görbéim:

[link]


[link]


[link]

ezek a görbéim voltak, a 2012 nov19-dec19-ig tartó görbén nem jól írta a gép nem norcolutot, hanem clostilbegytet szedtem, 5 napig. Csak nem sikerült módosítanom.

2013. máj. 12. 11:20
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja és azon a görbén ahol tényleg szedtem a norcolutot, ott február 11- március 23-ig folyamatosan barnáztam, csak nem jelöltem be.
2013. máj. 12. 11:23
 4/15 anonim ***** válasza:
a nov-decemberi görbéd még egész jó, de a többire jó, ha az orvosok tudnak valamit mondani. Azért sok sikert kívánok!
2013. máj. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azóta ilyen a görbém.

[link]

Szerintetek most mi lehet a szervezetemmel?

2013. máj. 14. 09:57
 6/15 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én nem igazán látok peteérést, és hosszúak is a ciklusaid. Milyen vizsgálatokon vagy túl? Írtad hogy van endodokid, ő mit nézett és milyen eredményeid voltak? Kizártnak tartom hogy minden rendben és még sincs peteérésed, valamit kifelejtettek szerintem. Ha megírod az eddigi eredményeket talán ki tudunk hámozni belőle valamit.

2013. máj. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Persze hogy van baj, ezt még én is tudom, pedig nem vagyok orvos. Tavaly a nőgyógyászom küldött el egy 3 napi hormonsorra - Tsh :3,2

- Lh :11,5

- Fsh :5,0

A dokim szerint ez teljesen jó érték, de Én utána olvastam, és egyáltalán nem jó. A Tsh magas a babához, Az Lh- Fsh aránya is a duplája. Egy hónappal ezelőtt meg sárgatesthormon elégtelenség miatt 3 hétig barnáztam, ezért a nődoki írt fel Norcolutot. Azóta egyszer volt meg a gyógyszertől április elején, de azóta semmi. Az endokrinológus nem nagyon tudott még mit mondani, mert amikor nála voltam , már akkor kezdődött a barnázás és ő csak természetes ciklussal tud elküldeni hormonvérvételre, az meg ugye azóta nem volt. Szóval nagyon nincs rendben semmi a szervezetemben, viszont sajna a dokik nem figyelnek oda rám. :( Már 34 éves vagyok, soha nem szedtem fogamzásgátlót, még sem volt még egyetlen terhességem sem. Lehet bele kellene törődnöm a sorsomba. De nagyon szeretnénk a párommal babát.

2013. máj. 14. 12:21
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem keress másik nőgyógyászt, és endokrinológust is.
2013. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez már a 4. "jó hírű" nőgyógyászom..... Az endokrinológust is a neten kerestem, magánba mentem el hozzá, mert nagyon jó híre volt. Nem tudom hova, kihez kellene mennem ezek után. :( Már nem nagyon bízom senkiben sem, csak a pénzemet szedik el, cserébe meg nem történik semmi.
2013. máj. 14. 12:57
 10/15 Mang válasza:

Szia!

Nekem PCOS-om van. Régen voltam orvosnál, próbáltam a metformint, de semmit nem ért, csak szenvedtem a mellékhatásoktól. Ez után elkezdtem progeszteron krémet használni, a tüneteim enyhültek, lett rendszeres ciklusom (előtte kimaradozott). Idéntől próbálkozunk a babával. Rájöttem hogy még mindig nem vagyok teljesen rendben, ezért rengeteget olvastam a neten és elkezdtem d-chiro-inositolt használni, eddig azt tapasztaltam, hogy sokkal energikusabb vagyok, és 1 hónap szedése után úgy érzem most végre van esély, a legutolsó ciklusom sokkal erősebb volt mint az eddigiek, olyan mint amikor még tini voltam... E mellett persze nagyon kevés cukrot eszem csak, kenyeret, tésztát egyáltalán nem! A cikkek szerint a pcos-ben van, akinek gondja van a d-chiro-inositol előállításával és emiatt nem jut be a cukor a sejtjeibe, és túl sok inzulint termel, ez a gyökere az egésznek.

Remélem most már sikerülni fog, a külföldi fórumok szerint több nőnek sikerült a teherbeesés ezzel, remélem nekem is fog! Remélem tudtam segíteni.

2013. máj. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!