Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Normális, hogy a nőgyógyász...

Normális, hogy a nőgyógyász minden vizsgálat nélkül azt mondta, hogy a menzeszem a túlsúlyom miatt nem jön meg fél éve, és amég nem fogyok le, addig ne is álmodjak a babáról?

Figyelt kérdés
Norcolutot irt fel,hogy megjöjjön,és fogamzásgátlót,hogy normális legyen a menzeszem. Ha csak a norcolutot szedném be,és a f.g.t nem,lehetne esélyem teherbe esni? Mert a nőgyógyász nem igazán foglalkozott velem.
2013. jún. 2. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Menj el endokrinológushoz!

A nőgyógyászt meg cseréld le.

2013. jún. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj másik orvoshoz, mert ez nem foglalkozott veled rendesen! A fogamzásgátlót pedig nehogy beszedd, álciklust generál, miközben tovább ront a hormonális állapotodon, nem segít semmit!
2013. jún. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

semmi vizsgálat? akkor ne szedj be semmit, menj el másik nőgyógyászhoz és változtass közben az életviteleden, sportolj és táplálkozz egészségesen.

de ne itt kérj tanácsot gyógyszerrel kapcsolatban, tényleg keress olyan orvost aki dolgozik is, nem csak mereszti a s..gét és okoskodik :(

2013. jún. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Endokrinologushoz kértem időpontot,szeptemberre kaptam. Sajnos csak sztk-s rendelésre tudok járni,ott meg nem válogathatom meg az orvost,pechemre mindig ugyanaz van.
2013. jún. 2. 21:30
 5/11 Kerria ***** válasza:
100%

Lakcímet kéne váltanod... hogy másik sztk-ba át tudj menni, és akkor talán rendesen foglalkoznának veled...


Mekkora az a túlsúly (ha lehetek indiszkrét), hogy így reagált a doki?


Fogamzásgátlót azért adta, hogy beállítsa a mensesed, ebben biztos vagyok, csak ezzel azért nem a valós állapotot hozza helyre. A norcolutot nem ismerem, így arról nem tudok nyilatkozni.


Ha barát, ismerős lakik a közeledben, akik egy ideig papíron biztosítaná, hogy nála laksz, abban az esetben próbáld ezt meglépni. Már csak azért is, mert ha jönne a baba is ehhez a dokihoz kéne járni... hát attól engem a hideg rázna.


:(

2013. jún. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha lathtoan túlsúlyos vagy, ez az elso, ami eszébe jut....
2013. jún. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Válts orvost és keress egy normálisat.

A túlsúly akár egy hormonprobléma következménye is lehet, és csak így ránézésre kijelenteni, hogy fogyjon...finoman szólva megkérdőjelezhető a szakmai hozzáértése a dokinak.

Első körben egy hormonvizsgálatot, cukorterhelést, inzulinszintmérést, pajzsmirigyhormon vizsgálatot kellett volna kérnie, nem fog.gátlót adni.

Egyébként maga a túlsúly nem feltétlenül gátja a teherbeesésnek (ezzel nem akarom azt mondani, hogy jó, és egészséges és nem kell tenni ellene), szerintem nálad más a probléma.

2013. jún. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Olvasd át ezt! [link]


A tüneteid teljesen olyanok, mint az enyémek voltak. A nődokid hozzáállása sem ritka. 2 norcolut kúrán meg 2 év fog-gátló szedésen voltam túl, semmit nem segített. A hármas kezeléssel egyensúlyba hoztam a szervezetem, rendszeres mensim lett és lefogytam. Ami a legfontosabb, hogy 16 hetes várandós vagyok. Ne hagyd, hogy egy rossz szakember félrevezessen!

2013. jún. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A túlsúly önmagában okozhat menstruációs problémákat, de azért dél éves kimaradáshoz kell más probléma is.

Jó eséllyel alapból van vmilyen hormonproblémád (pl. PCOS, pajzsmirigy alulműködés), aminek következménye a túlsúly és a rendszertelen vérzés.

Viszont abban van némi igazság, hogy célszerű lenne babavállalás előtt helyretenni a testtömeged. Ugyanis az elhízás nem csupán esztétikai probléma. Sajnos igen sok következménye lehet a babára nézve is. Nagyobb a vetélés esélye, nagyobb eséllyel leszel cukorbeteg a terhesség alatt, ami megint csak nem jó a babának.


A fogamzásgátló erre a problémára egyébként oltári nagy baromság. Egyrészt a fogamzásgátló nem menzeszed teszi helyre, hanem a te rosszul működő ciklusodat kikapcsolja.

Amíg szeded, a tabletta irányít. Mikor szeded, fenntartasz egy hormonszintet vele, ezért nem jön meg a vérzés. Mikor abbahagyod a 7 napos szünetben, akkor meg megjön. De ez nem menzesz, hiszen nincs előtte peteérés, csak egy megvonásos vérzés, amit a tabletta megvonása okoz.


A fogamzásgátló se a hormonzavarodat nem fogja rendbetenni, és értelemszerűen a terhességet sem fogja elősegíteni, hiszen alapból a terhesség megakadályozására van.

Fogyni sem biztos, hogy tudsz mellette, mivel sok esetben hajlamosít a hízásra.


Mindenképpen endokrinológust keress fel.

A Norcolutot akár be is szedheted, de a fogamzásgátlót semmiképp se kezdd el, ha endokrinológushoz mész.

Ugyanis ha szeded, akkor nem tud hormonvizsgálatot végezni (vagyis tud, csak éppen értékelhetetlen, hiszen nem a saját hormonháztartásod mutatja).

2013. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Én nem vagyok túlsúlyos.Csak annyit szeretnék hozzászólni,hogy annak idején amikor abbahagytam a fogamzásgátlót egész nyáron nem volt meg.Kivetítve a te állapotodra:szeded,úgy tűnik minden OK.Abbahagyod és akkor mi lesz?Megint kezdődik minden elölről,hogy nem menstruálsz?Sztk-ban ha több doki van,akkor válthatsz,de úgy értelmeztem nincsen.Próbáld meg még a kórházban ahova tartozol és szülnél.Mikor terhes voltam én láttam túlsúlyos kismamát,akin látszott hogy nem a terhesség miatt lett 100kg.De tény hogy nem jó úgy neki futni a babavállalásnak.Még valami.A körzeti orvoshoz is elmehetnél addig,hogy küldjön el egy teljes vérképre hátha kiderül valami.
2013. jún. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!