Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » FIATAL anyák, apák, szülők...

FIATAL anyák, apák, szülők megbántátok?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy hány évesen szültél először? Megbántad-e? Ha megbántad miért bántad meg? Mik voltak azok a dolgok, amiket abba kellett hagyni a terhesség közbe? Miért volt JÓ, hogy szültél? Mik azok a pozitív dolgok amiért érdemes fiatalon teherbe esni? Én nagyon család centrikus vagyok és imádom a kicsiket is. Persze tudom, hogy teljesen más egy saját gyerek, a terhesség ..stb. Fiatalon, vagy legalább is fiatalabban akarok gyereket, mint az átlag.


A hülye kommentektől kíméljetek! Igen, a nevem a születési dátumom, de NEM most akarnék gyereket, csak érdekel, hogy mit gondoltok erről. Köszönöm előre is a normális, segítőkész válaszokat.



2013. jún. 30. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
18 (majdnem 19) voltam, amikor a kisfiamat szültem. Egy èvem volt a gimibôl, befejeztem baba mellett, most várom, hogy felvettek-e egyetemre(levelezôsre). Szóval semmit sem hagytam abba miatta, bulizni eleve nem jártam.Vannak pillanatok, amikor azt èrzem nincs nekem mèg ehhez elèg türelmem..aztán a következô pillanatra ez elmúlik, lesz újabb adag. Nincs rá garancia, hogy X èv múlva türelmesebb leszek. Összeköltöztünk a párommal(23), ô már dolgozott. Nem tudom, hogy az èletkorom vagy a genetika miatt, de a testem meglepôen hamar regenerálódott. Az persze más, hogy a huszonèvesek divatját nem követhetem, nem teszem ki a hasam, mert csíkos lett. Nem bánok semmit, jól èrzem magam így most.Egyre többet játszunk..jön a második gyerekkor(az elsô is alig múlt mèg, friss emlèkek). :)
2013. jún. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. jún. 30. 22:44
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
NEM bántam meg! 16 évesen szültem majdnem 17. Azt megbántam, hogy az apját akkor nem térítettem észhez ugyanis megijedt..de a sors észheztérítette és boldog családba élünk már! Előnye a fiatal szülésnek: hamarabb regenerálódok szülés után és talán jobb viszony lesz később a gyerekkel a nem nagy korkülönbség miatt. Persze hátránya is van. Most 18 éves vagyok, másfél éves a lányunk és tervezzük a kistesót. Saját lábunkon állunk. Mára nem vártam a menszeszt szóval nagy eséllyel márciusba megkapom születésnapomra a legszebb ajándékot, hogy két gyermekes anyuka lehessek!
2013. jún. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem szültem fiatalon, de remélem nem baj, ha leírom, amit gondolok.


Szerintem nem az életkor függvénye, hogy egy gyermekvállalás következménye miként érinti a szülőket. Lehet valaki már 17 évesen is érett az anyaságra, és sajnos gyakran előfordul, hogy valaki még 30 évesen sem! Van előnye is, ha valaki fiatalon vállal gyermeket, de azért azt végig kell gondolni, hogy ez mennyi lemondással, áldozattal jár. A fiatalok általában nem szívesen mondanak le azokról a szórakozásokról, amik ennyi idősen még fontos részei az életnek. De a baba miatt bizony le kell. Aztán mérlegelni kell az anyagi körülményeket is, mert ugye túl fiatalon még nincs az embernek egzisztenciája. Persze más kérdés, ha a szülők segítőkészen állnak hozzá, vagy az ember párja biztosítani tudja a körülményeket.

Ha valaki úgy vállal gyermeket ilyen fiatalon, hogy tervezte, szerette volna, akkor nem hiszem, hogy megbánja. Én legalábbis senkit nem ismerek, aki megbánta volna, hogy szült, bárkor is szült.

2013. júl. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

19 évesen szültem, úgy éreztem érett vagyok rá, nem tervezett baba volt(az akkori hibás szériás triregolt szedtem), megtartottuk.

Most 31 éves vagyok, a gyereket nem bántam meg, de kimaradtam sok mindenből, és ezt nagyon :(


Rengeteg lemondással járt az egész, ha újra kezdhetném biztosan nem így csinálnám....

2013. júl. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Még annyira sok infót nem tudok neked erről adni,mert most várok babát :)

18 éves vagyok (szeptemberben 19) és 11+5 hetes kismama.Amikor elsőnek megláttam a pozi tesztet,azt hittem lehidalok.Eleve tiszta stresszes voltam,mert még érettségi előtt álltam.Azóta már túl vagyok rajta,nem is sikerült olyan rosszul,ha a baba nagyobb lesz elvégzek egy szakmát is.

Amikor a szüleim megtudták a baba érkezését és elfogadták,akkor tudtam igazán örülni a terhességnek.A párommal a kapcsolatunk sokkal jobb lett,bár régen sem volt rossz soha.Eddig még semmit nem bántunk meg,és bár biztos lesznek nehéz dolgok,de majd túl leszünk rajta.

Még most ha a baráti körben van valami szülinap vagy csak egy buli,ugyan úgy elmegyünk.Annyi változott hogy alkoholt nem iszok,és ha fáradt vagyok jövünk is haza.

Ezt így szeretném majd tenni a későbbiekben is.Ha lesz rá mód,ha nagyobb lesz a baba akkor szeretnénk majd néha a párommal ketten kiruccani.

2013. júl. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szia.én húsz évesen szültem,(nem tervezett terhesség volt)de természetesen megtartottuk.nem bánom,boldog vagyok és szerintem jó fiatal szülőnek lenni,ha érett rá az ember mert nagy felelőséggel jár.... nem mondtam le semiről mert párom már volt,bulizni már nem jártunk,szakmám volt.érettségizni most járok (5 év eltelt) estin,és a jogsimis ebben az évben tervezzük. szerintem ha szívből vártad a kisbabát és tudsz neki örülni semmiről nem kellett lemondanod hisz mellette, vele is menni fog bármi.lehet valamivel nehezebb,de azt hiszem megéri!!!
2013. júl. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Van olyan ANYUKA, akinek NINCS PÁRJA?
2013. júl. 1. 17:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is 18 évesen szültem,épp hogy leérettségiztem, véletlen baba volt nekünk is de nagyon szeretem az első perctől,az apjával már akkor is nagyon rég együtt voltunk mikor teherbe estem és sajnos elmúlt a lányunk két és fél éves mikor úgy döntöttünk hogy külön folytatjuk 7,5 év után,nem bántam meg még most sem hogy megtartottam a lányom,bár az is igaz hogy nem így képzeltem el a jövőnket,néha nagyon nehéz,de próbálom újra építeni az életemet,már van 3 szakmám is már csak el kéne tudnom helyezkedni és akkor talán már sínen lesz az életünk...és szerintem sem kor függő hogy ki mikor érett az anyaságra...
2013. júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!