Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudom, csúnya dolog. De hogy...

Tudom, csúnya dolog. De hogy eshetnék úgy teherbe, hogy én irányítsam a dolgokat?

Figyelt kérdés
Párommal jó a kapcsolatunk,de a gyerekvállalás kérdésében sosem értettünk egyet.Már van egy babánk aki igaz még pici,de én már szeretném ha jönne a következő.Ő is szeretne még gyerekeket,de még várna vele.Ismerem őt annyira,hogy tudom,ő olyan tipus,hogy vacillál,hezitál hónapokig de tenni nem tesz érte semmit.Ha kész tények elé állítom,akkor pedig örül( persze ha jó a dolog).Olyan mintha levenném a válláról a terhet,miközben mégis azt szeretné,hogy ő döntsön.Nos,a tesó projekt is ilyen lenne.Csak!Minden együttlétkor megszakításosan "védekezik",ami ellen nem tudok mit tenni.Ha mondom neki,hogy ne tegye,egyből le esik neki,miért is szeretném azt.Mit javasoltok?Mit tehetnék?

2013. júl. 7. 06:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Fogadd el, hogy o meg nem akar masodik gyereket. Inkább legyen egy, akit együtt neveltek boldogan, minthogy egyedülálló anya legyél két gyerekkel.
2013. júl. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Véleményt nem irok, tippeket meg azért nem mert egy normális nőnek megsem fordul soha ilyen a fejében...és én az vagyok.
2013. júl. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem átverni akarom,mert ő is szeretne babát,csak ő olyan tipus,hogy mindig hezitál,bármin.Nehezen dönt.Csupán annyit szerettem volna,hogy hogyan tudnám irányítani,hogy jobb belátásra bírjam.

Nem kell egyből elítélni.Sok megpróbáltatáson mentünk már keresztül mi ketten,talán ezért is van,hogy ő ilyen.

2013. júl. 7. 06:43
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Mennyi idős a babátok? Te ismered a párodat, én nem látok bele a fejébe, de ha a helyedben lennék, nem erőltetném a dolgot. Majd jön, ha jönnie kell.
2013. júl. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Akárhogy ferdíted, átverés lenne, és én valahogy rossz szájízzel emlékeznék a gyerekem fogantatására, ha én csináltam volna magamnak és nem szerelmünk gyümölcse. Az első gyerekre is valahogy csak elszánta magát. Beszéld meg vele, meddig szeretne várni és melyikőtök hogy képzeli el, mekkora korkülönbség az ideális, vagy hány évig maradj ki a munkából, vagy egyáltalán mekkora gyerekek vegyenek körbe titeket 5-10 év múlva.
2013. júl. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ne tegyel semmit, mert o meg nem akar masodik gyermeket. Inkabb beszelgess el vele, hogy mikorra tervezi, gondolkodott-e mar rajta.

Mondhatod neki, hogy te ugy erzed, nagyon vagysz meg egy babara, es szeretned, ha nem lenne nagy korkulonbseg a tesok kozott, stb.

De ne eroltesd, es nem is nagyon tudsz mit tenni, ha megszakutasosssal vedekeztek.

2013. júl. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Megszakításos módszerrel védekeztek. Az azért nem olyan biztos módszer szerintem. Átverés az lenne, ha mondjuk nem szednéd a fogamzásgátlót, és nem szólnál neki róla.

Szedd össze az összes érvedet miért jöhetne a kistesó, és nyomatékosítsd, hogy neked ez mennyire fontos, hogy érzed magadban az energiát, bízol benne, hogy jó apa lesz, és meglesznek az anyagiak is. Gondolom ilyesmi kételyei vannak, amiért hezitál.

Legyél elszánt, biztos örülni fog ha sikerül.

2013. júl. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Igen,jól írtad.Ilyen aggályai vannak.


Köszönöm mindenkinek aki nem ítélt el és hurrogott le egyből.Köszönöm a megértést.

2013. júl. 7. 07:57
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Megszakítással van esélyed babára,és felnőtt emberként nyilván a párod is tudja ezt....szóval én egy kicsit ellentmondást érzek ebben.Mindenképp beszéljétek ezt meg,őszintén,tisztán,korrekt módon!(aki kézzel lábbal tiltakozik egy baba ellen,nem így védekezik)
2013. júl. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babátok???
2013. júl. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!