Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem marad meg a babám?...

Miért nem marad meg a babám? Valaki hasonló helyzetben? Mi volt a megoldás?

Figyelt kérdés

Már 2. terhességemet veszítem el. Mindig valami elkezdődik, elsőnél 5. héten kezdődött meg a vetélés, 2.-nál már 4. hét vége felé barnáztam. pedig a 2.nál progeszteron tablettát is szedtem, de mégsem ért semmit. Amúgy már van egy kisfiam, egészséges, könnyen összejött, végig egészséges terhesség. Azelőtt soha nem volt vetélésem, csak az utóbbi hónapoktól.

Már nem is nagyon örülök, ha pozitívat tesztelek, mert úgyis tudom, hogy elmegy...:(:(


2013. júl. 13. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Vártatok a vetélések között? Érdemes 6 hónapot vagy akár 8 hónapot is várni ha vetélésed van, mert a vetélés csak-csak "károsítja" a méhedet. Ha orvosilag nincs gond akkor biztosan jönni fog a baba megint. Én duphastront kaptam és azzal sikerült a babát megtartani. Sokan mondják a palástfű teát (én nem bírtam meginni iszonyat íze volt), ilyen gyógynövények között is nézelődhetsz mert azok is nagyon hatásosak. (legalább is sokat esküsznek rá)
2013. júl. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én mindenképp nézetnék egy teljes hormon panelt, különös tekintettel a ciklus végi progeszteronra.

Hallottam olyanról, akinek 2*3 Utró és 3*1 Duophosan mellett maradt csak meg a terhessége.

Amúgy nagyon sajnálom...

Hasonló cipőben járok, nekem is volt egy betöltött 5. hét előtti terhesség elhalásom, és többször volt már a nemvárt előtt halvány tesztem, aztán pár nap késéssel megjött.

Az én orvosom azt mondta, ilyenkor nem kell várni, sőt, nagyobb az esély rögtön a következő ciklusban.

Ha már van szívhang, akkor kell várni, vagy ha misszed ab van, természetesen akkor, de akkor is csak 3 hónapot.

2013. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Vártunk közötte majd 3 hónapot. Én is Duphastont szedtem, de csak 2x1-et, lehet kevés volt. Amúgy orvosom szerint nem is voltam terhes most, mert alacsony volt a hcg, néhány nap múlva csökkent, a tesztem is halványodott. Más szerintem nem lehetett. Cisztám nincs. Az orvosom hozzáállása sem a legjobb, pedig nála szültem. Szerintem is kellene egy hormonvizsgálat, de az eszem megáll, hogy nem vizsgálnak semmit, szinte nekem kell kérni, mondani, hogy ezt meg ezt jó lenne, ha megnézné. De a zsebbe kell a pénz. Nagyon megharagudtam rá!
2013. júl. 13. 12:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Sztem välts dokit.En ha annakidejen nem teszem,mär nem elek.

Az nem terhesseg volt hanem nögyogyäszati problema...

2013. júl. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Menj el egy endokrinológushoz, ott meséld el, hogy mi történt, és kérj egy kivizsgálást. Legyél határozott, ne engedd magad lerázni. (Ha már volt egy problémamentes terhességed, meg 2 fogantatásod, akkora nagy baj csak nem lehet, valószínűleg némi hormonpótlással kezelhető). Valószínűleg kevés volt a gyógyszer, amit kaptál, az orvosod meg sajna nem vesz komolyan. Sok orvos csak onnan tekinti a terhességet terhességnek, ha már van szívhang. Addig nem is ad hormonpótlást, még akkor sem, ha kellene. Ha teherbe esel, úgyis kell még majd egy endokrinológiai kontroll.
2013. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen utolsó, teljesen igazad van! Nem vesz komolyan, és terhességnek sem tekintette. Szerintem is kevés volt a hormon, végül is az orvost addig érdekli, amíg a pénzt teszi az ember a zsebébe, nem az ő teste.

Utolsó előtti: Megkérdezhetem mi volt a problémád?

2013. júl. 13. 15:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolso elötti vagyok :-)

Igen,megkerdezheted.

Räkszüres,nem teljesen negativ eredmeny-P3,visszamegyek,megegy vizsgälatra. Az eredmenyert mär inkäbb most bementem,nem kaptam el a sajät dokimat,amelyik ott volt az mondta,hogy inkäbb azonnali kezeles vagy mütet.Gondoltam,fasza,de majd akkor beszelnem kell az en dokimmal.Bejelentkeztem,majd unott arccal közölte,hogy värjunk meg 2-3 honapot,semmi ambuläns kezeles,semmi.

Nem voltam järtas mehszäjsebben de sejtettem,hogy azert ez nem jätek.

Azonnal kerestem egy mäsik dokit.1 het mulva fogadott,Ö is meg akarta csinälni a vizsgälatot,mondvän,hogy neki jobb laborosa van mint az elözönek.Eredmeny P3,azonnali mütet,mondvän,hogy ez nem fog javulni.Megtörtent a mütet,szövettan: addigra P4 lett.Szoval a mäsodik es harmadik mintalevetel között eltelt kb 3 het....

de nincs vege.Mivel P4 lett,3 het mulva gyorsan meg kellett csinälni megegy mütetet meg a mensi elött. Zärojelentes kb ennyi magyarul: mehnyak 70%-ban eltävolitva.Ezt szinten laborba küldte es häla istennek mär többet nem kellett müteni. Tehät,ez a räerünk majd meggyogyul duma gyakorlatilag-ha nem lepek-nagyon gyorsan elvitt volna.23 eves voltam akkor.

2013. júl. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom! :( Szerencsés volt a másik dokival! Imádom az ilyen nemtörődöm orvosokat, de ha baj lett volna, természetesen a beteg a hibás.

Ne haragudj a hülye kérdésért, de lehet majd így babád?

2013. júl. 15. 21:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Nezd,akkor ö azt mondta,hogy ez,hogy a mehnyak 70%-ät eltävolitotta,termeszetesen lehet babäm,csak majd kb 7 honaposan be kell,hogy varrjanak es -gondolom-teljes pihi.Azota fogamzäsgätlot szedtem egeszen tavaly szeptemberig,kb 2-3 honapja jutottam el odäig,hogy kezd beällni a luteälisom 14-16 napra.(elöbb meg 9-10 napos is volt).Peteeresem ugy tünik van,de tudom,hogy lassan meg kell lätogatnom egy dokit...ha baj is van,akkor is inkäbb a hormonok,sztem.Most 35 vagyok.:-)
2013. júl. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!