Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki hogyan szedte a barátcserje...

Ki hogyan szedte a barátcserje kapszulát? Mikor jött össze a baba?

Figyelt kérdés
ma hozták ki nekem megrendelésre és a dobozra az van ráírva hogy napi 2X1 szemet de máshol azt olvasom hogy napi egy szemet 2 hónapig utána hetente 2-3 szemet és negyedik hónapban heti egy szemet. És nem baj ha most kezdem el ma vagyok a 12. ciklusnapon. A dobozba 100 db van.

#batátcserje
2013. júl. 17. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én még a régi Zafír barátcserjét szedtem, ezt már nem lehet kapni. Akkor én napi 2x1-et szedtem, ha jól emlékszem, de pl. napi 2x2-t is ajánlottak. Annál kevesebbet tuti nem. Nem hiszem, hogy hatóanyag mennyiségében olyan eltérés lenne. De nézz utána a neten!

Ciklus 1. napjától kell szedni, bár van aki a 2.-on kezdte csak el. Most ne kezdd el akkor, bekavarhat!

Nekem az eslő barátcserjés hónapban sikerült a baba, szép erős ovutesztet is sikerült csinálnom, majd a pozi terhesteszt után abba is hagytam, mert terhesen tilos szedni!!!

2013. júl. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm! akkor megvárom a következő havit
2013. júl. 17. 13:40
 3/13 anonim ***** válasza:

De jó, hogy itt van ez a topik!

Bocsánat a kérdezőtől, hogy nem választ írok, hanem kérdést teszek fel, de légyszi írjatok egy kicsit bővebben erről! Mikor érdemes elkezdeni? Valójában mire jó pontosan? Volt egy spontán vetélésem, azóta nem jön a baba, pedig nagyon vágyunk rá. Mielőbbi megoldást szeretnék erre a problémára. Köszönöm.

2013. júl. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Serkentheti a peteérést, nekem megtette, mert mint írtam, szép erős ovulációs tesztet produkáltam, de ikreim is lettek...na nem mondom, hogy ettől, mert kell rá a hajlam, nekem az is megvolt, anyai ágon vannak már ikrek a családban.

Első napon elkezded, ha pozit tesztelsz, leállsz vele. Ennyi.

Prolaktin hormon csökkentésére is szokták ajánlani, de akkor állítólag legalább 3 hónap kell a javuláshoz.

2013. júl. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Köszönöm a gyors választ!

Akkor is aktuális, ha szépek az ovutesztjeim, azaz 2-3 napig pozitívak? Mert vélhetően van peteérésem, csak valamiért a baba nem akar jönni.

2013. júl. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy pozitív az ovuteszted? Mert 2-3 napig nem jó, ha az! 1, nagyon ritkán 2 napig lehet pozitív, ha épp úgy elkapod az lh-csúcsot , hogy kimutatja, ill. ha mondjuk egymás utáni napon 2x is van peteérés, de ez igen ritka...

Én is azt hittem a barátcserjés hónapom elötti ciklusomban, hogy pozi a tesztem, bár lehet az is az volt, de nem volt olyan erős, mint a sikeresben. Na meg a poz. teszt nem bizonyítja a megfelelő peteérés létrejöttét, az csak az lh hormon emelkedését mutatja, ami felelős a petetérésért. A barátcserje serkenti azt, így biztosabban létrejön.

2013. júl. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, biztosan pozitív. A halvány csík tudtommal nem számít, vagyis azt nem számolom bele. Teljesen pozitív teszteket csináltam 2 napig biztosan, a 3. napon nem biztos, hogy ugyanolyan erős volt a tesztcsík, mint a kontrollcsík, de határozottan látszott mindkét vonal. Negyedik napon kezdett el erőteljesen halványodni. Ebből gondoltam, hogy volt peteérés. Mindenesetre a barátcserje ezek szerint nem árt, de nem is nagyon indokolt?
2013. júl. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Minimum ugyanolyannak vagy még erősebbnek kell lennie a tesztcsíknak, mint a kontrollnak.

Nekem amikor ugyanolyan volt, nem jött össze, amikor erősebb, mint a kontrollcsík, akkor igen.

Te döntöd el, hogy kell-e vagy akarod-e. Ha bizonyos vagy abban, hogy van peteérésed, akkor nem indokolt. (bár a progeszteronszintet emeli)

Akkor igyál palástfüvet peteérés után, de ezt tényleg csak peteérés után lehet inni. Én is ittam.

2013. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
én már ittam a cickafark és palástfű teát de csak ciklusomat állította be és szebbé tette a hőgörbémet :) és úgy olvastam hogy sokaknak meghozta a babát a barátcserje egy próbát mindenképp megér :) igaz kicsit borsos az ára de hát mindent a babáért nem igaz? :)
2013. júl. 17. 16:44
 10/13 anonim ***** válasza:
Nos, Én leszek a kis gonosz ellenpélda. :) Én is kipróbáltam a barátcserjét, kb. 4 hónap sikertelen próbálkozás után, bíztam benne nagyon, sok jót olvastam, és rosszat is. Én csak napi 1 szemet szedtem, mert nem tudtam majd hogyan reagálok rá, hozzáteszem előtte hőmérőztem, és tudtam hogy volt peteérésem. Na, ahogy szedtem, elég sokszor előjöttek az ovus tünetek, úgy hogy nem is lett ovum. Késett a mensim, és ahogy megjött sokkal erősebben mint általában volt. Ahogy abba hagytam, rá 2 hónapra helyre állt minden, és nem csináltam semmit, csak ittam a málnalevél teát. (nagyon ízlett :) ) A 2. teás hónapban lettem babás! :) Gondoltam megosztom Veletek, hogy nem biztos hogy annak is jó, akinek nem indokolt hogy szedje.. Sok sikert!!! 17hkm
2013. júl. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!