Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti hogy reagaljatok le a...

Ti hogy reagaljatok le a folenyeskedo kismamakat, akik az orrod ala dorgolik, h bezzeg nekik mar osszejott?

Figyelt kérdés
2013. aug. 6. 21:08
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
de mint odaírtam nem is éppen a mondatokkal,hanem a hangsullyal és a beszédstílussal van a probléma...biztos mindenki találkozott már rosszindulatú emberrel és tudja miről beszélek
2013. aug. 6. 22:56
 12/22 A kérdező kommentje:
amúgy ezen a mondaton csomó mást is írtam még ami nekem már nagyon sok: de szerinted ha közlik veled,hogy ebbe a versenybe(holott senki nem akar versenyezni,főleg nem én) te vagy a vesztes és lesajnálóan,mondom LESAJNÁLÓAN hozzá teszi,hogy de sebaj majd megtudod....meg kibeszélnek a hátad mögött az szerinted nem rosszindulatúság akkor nem tudom mi az....
2013. aug. 6. 23:02
 13/22 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészt megértelek téged is, de a másik oldalt is. Én szerencsére a másik oldalhoz tartozom, elsőre összejött. És bizony a mi baráti körünkben és a családban is volt olyan lány, aki évek óta próbálkozott. És nem örülhettem nyilvánosan a gyereknek, mert azt kellett figyelnem,hogy ez kinek fáj. Pedig hidd el, nekem is ugyanolyan öröm volt, mint majd nekik lesz. És gondolom, nekik is fájna, ha diszkréten, visszafogottan kellene beszélniük róla.

Természetesen az orruk alá nem dörgöltem, sőt az valóban tapintatlanság, de azért elég rossz volt,hogy amikor beültünk a baráti körrel iszogatni és nem ittam, akkor kérdezgették, hogy csak nem, én meg mintha szégyen lenne, csöndesen mosolyogva mondtam,hogy igen! Gondolj bele! Te így szeretnéd a barátaid tudtára adni,hogy babát vársz? Nem hiszem! Ja és a lánynak ettől függetlenül ugyanúgy fájt!

2013. aug. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
56%

Bocsánat, nem akarlak megbántani, de szerintem is egy kicsit eltűlzod a dolgot. Nyilván ramaty érzés, hogy több éve vagy nem tudom, mióta szertnétek gyereket, és neked még nem jött össze. Át tudom érezni, nekem is volt jó pár inszeminációm, lombik, méhen kívüli terhesség, de ettől még nem lettem megkeseredett nő. Mióta nekem is vannak gyerekeim, azóta sem érzem magam ettől felsőbbrendű lénynek. Viszont én is úgy gondolom, hogy sok nőt megváltoztat a terhesség és az anyaság, mármint nem külsőre értem, hanem gondolkodásra. Lehet, hogy nem téged akartak megbántani, hanem attól, hogy anyák lettek, úgy érzik, minden szuer tudás és tapasztalás birtokosaivá váltak és ontják a jobbnál jobb ötleteket.

Anno engem is kiakasztott, amikor azzal jöttek, hogy biztos sokat stresszelsz, azért nem jön a gyerek. Aha, persze, ha valakinek mondjuk eü. problémái vannak, akkor élhet akármilyen stresszmentesen, sosem lesz természetes úton gyereke. De aki nincs benne, az ezt nem értheti.

2013. aug. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
nem lettem mekeseredett nő és orultem a boldogsaguknak, egy darabig, de amikor már atmentek a lo tuloldalara es csak ezeket vagtak az arcomba na az már nekem sok.... és nyilvan nem akarom, h ugy viselkedjenek, mintha szegyen lenne, nem erről beszelek és nem a barataim. a bbarati tarsasagomba ugyanolyan boldog vagyok, ha baba szuletik de szintugy az en dolgaimat is meghallgatjak, tudom ki a rosszindulatu és az oszinte
2013. aug. 7. 13:12
 16/22 anonim ***** válasza:
Szia! Én megértelek teljes mértékben. Az első gyermekem elsőre összejött. Másfél évre rá kiderült, hogy PCOS vagyok és ezért nem jön a második. A sors fintora, hogy a védőnőnk pl minden egyes találkozó alkalmával kérdezte, hogy "Na mikor lesz kistesó? Már minden anyuka várja a másodikat, akivel együtt szült!" Mindig próbáltam semleges választ adni, de csak ment a tukma, hogy minek várni annyit. Ha szeretnénk tesót, akkor mire várunk? Egyszer bepipultam és mondtam neki, hogy sajnos Egy db ép petesejtem nincs, így azért nehéz összehozni a tesót. Elpirult és zavarba jött. Aztán találkoztam azokkal az anyukákkal, akik várták a tesót, vagy már meg is szülték. Voltak sajnálkozó mondatok, hogy "szegény, hogy nem jön össze a második; ne aggódjak, majd összejön, stb". Mire én kijelentem: nem aggódom, a kislányom tökéletes! Imádom! Ő egy csoda, és ha ő lesz az egyetlen gyermekem, az életem akkor is teljes!! Erre nem tudnak mit mondani, mert így van!!!! Ezt így is érzem! De ez nem azt jelenti, hogy nem szeretném teljes szívből a tesót! Van egy olyan felfogásom, hogy nem véletlenül alakult így, talán még nincs itt a második baba ideje! Ennek ellenére azon vagyok, hogy kezeljem magam és minden rendben legyen. Azt is tudom, hogy ez a felfogás nem minden esetre igaz, hiszen vannak, akik hosszú éveket várnak első gyermekükre és remélem minden nőnek, aki szeretné megadatik az anyaság csodája! Neked is kívánom, hogy így legyen!!! Talán nem teljesen egyezik a sztorim a tieddel, de ennek ellenére értem mire gondolsz és megértelek! Kitartást kívánok!
2013. aug. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,pontosan erről beszéltem és ilyen sztorik érdekeltek,hogy nem csak velem vannak e ilyenek....
2013. aug. 8. 18:20
 18/22 anonim ***** válasza:
Bocs, ha beleszólok, de számomra a "ne aggódj, majd jön a kistesó" nem az a gonosz beszólás kategóriába tartozik... Ha nektek igen, akkor ott nagy gond lehet.
2013. aug. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Egy kicsit más kategóriába tartozik a nagy gond. Én értem, hogy miről van. Sok beképzelt anyuka, akik presztízs kérdést csinálnak abból, hogy kinek mikor és hány gyereke van. És igen, lesajnálva mondják!!! Sajnos az uncsitesóm is ilyen!! :(:(
2013. aug. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A hangnemmel van a baj!!!!!!
2013. aug. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!