Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vállalnátok a 4. babát,...

Vállalnátok a 4. babát, hogyha a férjetek első reakcióból kategorikusan kijelenti, hogy nem akar több gyereket?

Figyelt kérdés
3 közös gyermekünk van,legnagyobb 6,5-legkisebb 14hónapos.Nem kérek olyan véleményt,hogy miért voltunk felelőtlenek,ha nem akartunk többet.Félek ha megtartjuk megromlik a kapcsolatunk,ha meg nem-akkor én fogok magamra és rá haragudni és ez mérgezi meg az életünk.
2012. szept. 18. 09:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is így vagyok most valószínű, még nem voltam nőgyógyásznál, nekünk a legnagyobb 5.5 a másik kettő 3 és 1 évesek. Az én férjem is tudom hogy az eszével azt mondja majd hogy vetessük el ugyanakkor ő is tart ettől hogy én hogy viselném. Amikor a harmadik megszületett már tudtuk hogy lesz 4. is, de nem ilyen gyorsan terveztük. Anyagilag elfér még egy baba de időben stresszben felelősségben kimerültségben meg egyáltalán nem... és ez is sokat számít.

Hát az biztos hogy rengeteg feszültséget okoz egy nem kívánt gyermek meg úgy egyáltalán sok gyermek, megterhelő a legjobb kapcsolatra is és ha belegondolsz 4 gyerekkel egyedül maradni (ha ő gondol egyet és nem bírja tovább) az nagyon nagyon nehéz.

Ugyanakkor meg a másik oldalt is értem, hogy 3-at vállaltál szereted őket vártad stb. akkor egy már meglévő 4.ről is rossz lemondani hiszen mivel kevesebb ő mint a másik 3...

2012. szept. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

ha anyagilag bírjátok akkor szerintem tartsd meg, mert ha jó apja a többinek ezt a picit is szeretni fogja majd ....

csak ő még nem látja gyerekként, azért beszél így szerintem,, aztán később ez biztos megváltozik...

2012. szept. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Az az igazság, h nehéz döntés, de aki gyerekpárti (3 gyerek után azt hiszem ez elmondható) minek ölné meg a 4-et?.....
2012. szept. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Én megtartanám!Az a baba jönni akart!!!Na meg amúgy is ahol 3elfér,ott már 4is.Boldog babavárást!
2012. szept. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Hát tényleg sok függ az anyagiakon. Mert,ha egyáltalán nem gond, akkor legalább azon nem kell aggódni a férjednek és lehet,hogy hamarabb megbarátkozna az egésszel.

Viszont ha egyáltalán nem álltok úgy, az még egy lapáttal tehet rá, hiszen az anyagiakon is aggódni fog, feszültebb lesz stb.

Megmondom őszintén nem vagyok abortusz párti, de amikor szültem bekerült hozzánk egy nő, akinek már 3 gyereke van és ismét terhes lett. Mondta,hogy szíve szerint megtartaná, de a férje így is külföldön dolgozik,hogy normál színvonalon tudjanak élni. Neki egyedül már a 3 gyerekkel sem egyszerű, de a férje munkája is bizonytalan. Most még van és jól keres, de rebesgetik a cégnél,hogy nem sokáig.

Megérettem,hogy nem akar úgy élni,hogy állandóan azon aggódik,hogy ha a 4-ből kettő lebetegszik, akkor miből tud majd gyógyszert venni a hó végén!

2012. szept. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

1.válaszolónak: akkor üdv a klubban-bár annyiból nálatok talán más a helyzet,hogy legalább szó volt 4.babáról.Nálunk nem.


Jelenleg nem kifejezetten az anyagiakkal lenne a gond.Megélnénk-ha nem is luxusruhákban járnának a gyerekek,meg a legújabb kollekciókban.Mondjuk most sem így öltöznek,meg rengeteg ruhát öröklünk-örökölnek egymástól (3lányom van amúgy),mindig szépek és csinosak.


Ami nagy fejtörés az a lakáskérdés,mert most egy 2+félszobásban vagyunk,és még két év mire innen el tudunk költözni (fundamentát kötöttünk és azt megérné kivárni)-illetve az autó kérdés is.Ugye 3még befért,de 4hez már más fajta kellene.


Férjem amúgy imádja a lányokat,jól is bánik velük amikor kipihentebb-amikor fáradt akkor ingerültebb,türelmetlenebb-de ez velem is így van.


Amúgy én 5hetes vagyok és 1hét múlva megyek orvoshoz-addigra már 6hetes is lesz,és minnél jobban telnek a napok,annál jobban szorul ki az az álláspont a fejemből,hogy ne tartsuk meg...rengeteg észérv szól amellett,hogy ne vállaljuk.Rengeteg tennivaló van a 3meglévő körül is-és néha a gondolat,hogy újra kezdjünk megint előlről...

2012. szept. 18. 10:23
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Ó,mintha csak én tettem volna fel a kérdést :-)

Én megkérdeztem- persze mi telefonon beszéltünk,mert 2 hetente járt haza- hogy ez "váló ok" lenne e? Nem,nem lenne az,de NEM SZERETNE EGY NEGYEDIK GYEREKET!!! Akkor így jártál! Na,nem ennyire érdektelenül,de a lényeg ez volt! Nálunk az időzítéssel van a gond. Ha 1,5 év múlva lett volna pozi a teszt,akkor egy nyikja sem lett volna,de még a baba várható születése után durván 9 hónapot leszünk érdekes anyagi helyzetben (bár a tavalyinál jobban állunk,de még mindig érdekesek a hónapok). Kiszámoltam nagyjából,hogy mennyire leszünk hátrább,és semmivel! Csak nekem lesz nehezebb,hogy a kicsi még 1,5 éves sem lesz,tehát még nagy távot nem fog tudni megtenni gyalog,meg a 18 hónapos oltásra egy picibabát is vinni kell... Ő csak azért mondja már a magáét,mert meg volt tervezve,hogy a házat hogy alakítjuk 3 gyerekre úgy,hogy mindnek saját kis szobája lehessen... Azt nem hajlandó elfogadni,hogy a két nagy saját szobát kapjon,a két kicsi meg egy szobában legyen.Az is zavarja,hogy 99,99999% az esélye annak,hogy lány lesz. Ha valami gyíkja van,pl. munkahelyi probléma,akkor szoktam hallgatni,hogy minek egy 4.,ő mondta,hogy vetessem el! De nem vészes. Tudom,ha majd kifizettük a hiteleket,akkor már nem fogja ezt mondani.

Én egyszerűen nem bírtam megtenni,hogy abortuszra menjek!! Bele gondoltam,hogy Nővérem legkisebbje is potya gyerek,hogy én is az vagyok,és hogy most én is egy meghívó nélkülit várok... Ha én most nem lennék,nem lenne egy boldog férfi,aki olyan társat talált,aki képes volt elfogadni minden kis zizijét! Nem lenne 3 édes gyermek és Nővéremnek egy rég vágyott kishúga sem lenne, Anyunak nem lett volna kire támaszkodnia... és még sorolhatnám! Lehet,hogy nem vagyok egy áldott jó lélek,lehet hogy sok embernek ellenszenves vagyok,de nélkülem lenne pár ember,aki boldogtalan lenne! Ha én nem lennék,akkor a Párom apja sem költözött volna a fia közelébe,hogy segítsen neki olykor,akkor még most is kilóméterekre lenne tőle, "elbújva".

Én ezekre gondolok,amikor szóba jön egy nem tervezett gyermek.


Minden jót kívánok Nektek!!!

Majd azért ne felejts el írni,hogy mi lett a kicsi sorsa,és a Ti sorsotok!!


Üdv: 3 lányos,19hkm

2012. szept. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Ma 11:04!


Minden elismerésem, nagyon bátor vagy fel is pontoztalak. Én nem írok semmit a Kérdezőnek, tulajdonképpen mit tanácsolhatnék még? Ők vannak x helyzetben, most az "abortusz gyilkosság" " az abortusz néha szükségea" között mi okosat mondjon az ember?? Valahogy, vagy így , vagy úgy, de lesz... Én inkább hatalmas erőt kívánok a döntéshez!!

2012. szept. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%
A ismerősöm évekig(12) nem akart negyedik gyereket három lányuk volt és mikor most jött a negyedik 2-3 napig gondolkodtak rajta, aztán már itt van közöttünk 9 hetes és kisfiú (az apja szeme fénye..)
2012. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

erre anyumékat tudom csak leírni

19 éves vagyok, öcsém 17, hugom 15. anyuék nem terveztek 4. babát, de lett. apum folyamatosan mondta hogy neki nem kell 4. főleg hogy a hugom se volt már tervezett. de végülis megesett a szíve és beletörődött abba hogy lesz még egy gyerek. tegnap óta 3 lány és egy fiú apja :)

2012. szept. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!