Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Férjem nem akar több gyereket,...

Férjem nem akar több gyereket, én még szeretnék egyet. Borzalmas érzés. Már egy ideje megbeszéltük, de nem tudok beletörődni. Hogy lehetne, hogy megértsem én is, hogy nem lehet több gyerek? Hogy elfogadja a lelkem?

Figyelt kérdés
Igazából nem egy felhőtlen kapcsolat, de rengeteg minden átmentünk. Van két gyerekünk, akik szépek, és egészségesek:) de akkor is még nagyon vágyom a harmadik gyerekre. Nem tudom megmagyarázni, de vágyom rá. Minden ezzel kelek és fekszem. Tiszta bolond vagyok, mert hiába védekezünk minden hónapban reménykedem, hogy hátha mégis terhes vagyok. Már azt érzem néha, hogy ez beteges amit érzek. Egy erős lelkületű, és egyébként ép gondolkodásúnak gondoltam magam, de mégis valahogy ezt nem tudom magamnak megmagyarázni, és kitörölni a vágyaimból. Volt már valaki így? elmúlt a vágyakozás, vagy csak tönkretette a kapcsolatot?
2013. aug. 9. 13:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Miért nem akar a férjed gyereket? Miért tiltakozik ellene ilyen hevesen? Mennyi idősek vagytok?
2013. aug. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, ahogy írod is: nem felhőtlen a kapcsolat. Most gondolj bele abba, hogy ha reménykedsz és mondjuk sikerül is a baba, az mit váltana ki a férjedből? Beszéltetek arról, hogy miért nem akarja?

Normális, hogy szeretnél még, de ezt ne erőltetsd rá, ne követeld ki, mert abból semmi jó nem sül ki. Szerintem ez még nem szabadna, hogy ok legyen az irányába, hogy tönkremenjen a kapcsolatotok. Úgy értem, most képes lennél elhidegülni a férjedtől azért, mert nem akart egy 3. babát? Ha igen, akkor már megromlott a kapcsolat, és egy újabb gyerkőc sem javít a helyzeten.

Szerintem az a lényeg, hogy van 2 egészséges, édes gyereketek, próbáld elnyomni magadban, ha a férjed tényleg így elhatárolódik ettől.

2013. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Az én nagymamám is pontosan így érzett, és ez volt a felállás is (a férje nem szeretett volna többet). A második gyerek születése után 8 évvel a szomszéd kisgyerek miatt elgondolkodott, hogy szeretne megint kisbabát. Végül sikerült teherbe esnie és megszületett a harmadik is. Nem lett negatív következmény.

Ez csak egy példa volt. Ha vágyik az ember valamire, azt nagyon nehéz lehet "kitörölni". Beszéljetek egymással, mondd el ezt neki is!

2013. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem az sem vezet semmire, ha elnyomja magában a vágyat.

Amikor majd kifut az időből, és akkor sem sikerül beletörődnie, örökké a férjét fogja hibáztatni.


Ha nem közös a jövőkép, akkor ott baj van. Én is az okok felderítésével kezdeném, hogy a férjed miért nem akarja?


Fontos a kor is, mert ha még fiatalok vagytok és van időtök, akkor később még változhat a vélemény.

2013. aug. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ami gond a kapcsolatunkba az megoldható. Vagyis megoldódik, és csak ez az egyetlen olyan pont van amibe be lehet kötni. Ami miatt nem akar az éjszakázás, kicsit lustább típus és szeret heverészni. A kisebbik gyerek nagy éjjeli bagoly volt:) Kb egész éjjel fent volt, és váltottuk már egymást, mert annyira kivoltam. Most már jobb a helyzet. Már csak 6-kor kel fel:)

Ami nagyon nagy gondom, hogy már ideges is vagyok a férjemmel, mert azt érzem, hogy miatta nem tudom megvalósítani az álmom, hogy legyen 3 gyerekünk. Egyébként sokat segít a férjem, és imádja a gyereket. Semmi más rosszat nem tudok rá mondani, mint ez a lustizása, hogy mindent kicsit lassabban és nyögvenyelősen csinál meg, de megcsinál mindent, amit kérek tőle. Mármint barkácsolás, vagy éppen megkérem, hogy vegyen valamit. Takarít is, ha úgy jön ki, hogy nekem nem volt időm. Mert ugye mindketten dolgozunk, és nekem sajnos negatív irányban rugalmas a munkaidőm, van időm a gyerekekre, de sokszor emiatt este és amikor alszanak nyomom a munkát. De otthonról tudom csinálni, ami nagy előny. Ami miatt félek, hogy tönkremegyek a kapcsolatunk, hogy már ennyire szeretném, és nem tudom leállítani a gondolataim. Félek, ha bevallom mit érzek hülyének és betegnek néz. Ő olyan nyílt és egyenes ember, az aki ha kimond valamit az úgy is van. Nem az a lelkizős típus.

2013. aug. 9. 13:56
 6/15 anonim ***** válasza:
40%

MIndegyik gyerekem megszületése után szinte azonnal éreztem ezt, amit írsz: kitörölhetetelen vágyat egy újabb baba iránt. Nálunk is eleinte eléggé tiltakozott a férjem, én pedig csak azzal tudtam érvelmi, hogy nem tudom miért, de nagyon szeretném, és hogy biztos vagyok benne, hogy eljön az az idó, az a pont, amikor abban leszek biztos, hogy nem szeretnék több babát, itt meg tudok állni. Elhitte nekem a férjem, és fontos volt Neki, hogy boldogok legyünk, így születtek sorban a gyerekek. Most 5 hetes a legkisebb, és tényleg eljött az a határ, hogy meg tudok elégedn a mostani létszámmal.

Szerintem egy kapcsolatban, ha valamelyik fél nagyon szeretne valamit, akkor azt nem elnyomni kell, hanem megbeszélni, és annak a félnek, akinek kevesebb törést okoz, annak kell engednie.

2013. aug. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Csak most kicsit viharosak már a napok emiatt, mert nem beszélek vele erről,csak ideges vagyok szegénnyel. Minden amit csinál rossz, mert megint megjött:) Mintha nem számítottam volna rá, hogy megjön, mert védekeztünk szóval nulla esély nem volt:) Kedved Utolsó!, jó lenne ha nekem is megértené a férjem, hogy ez a babóca nekem nagyon fontos:) Majd beszélek vele, csak most éppen nem aktuális a téma, mert a jövő héten temetjük a nagyiját. Így most nyugton kellene maradnom, nem ilyenekkel előhozakodni. De lassan beszélek vele őszintén erről.
2013. aug. 9. 14:06
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó vagyok. Így van, ez a megoldás, az őszinte beszéd. Nekem is nagyon régivágású, amolyan "amit mondtam megmondtam" típusú ember a férjem, mégis engedett nekem. És most persze már ő sem bánja (6 kisgyerekünk van, Ő már 3. - at sem akart, képzelheted)

Én is úgy voltam, mint Te. Annyira haragudtam magamban Rá, hogy már nem tudtam nem éreztetni Vele, de nagyon biztos voltam abban, hogy soha nem fogok kilábalni abból, ha megerőszakolom magam, ha elnyomok magamban valamit, amire végyom. Persze, ez 2 ember döntése kell, hogy legyen, de szerintem annak könnyebb engednie, akinek kevesebb lelki törést okoz, és ez esetben a gyerek vállalása az, amit könnyebben fel lehet dolgozni, a nem vállalsa, az elutasítása mély sebeket hagyna.

2013. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem önző vagy, mert nem gondolsz a családodra, a férjedre, csak a te vágyadra. Mi lesz ha rámegy a házasságod a nagy akarás miatt. Az jó lesz a meglévő 2n gyerekednek, neked?
2013. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

És ha a férjének is van egy álma, ami még nem valósult meg, és akkor ő is önző, mert csak álmodozik?

Szerintem nem biztos, hogy a férfi ilyen esetben a hibás..

2013. aug. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!