Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magasabb tesztoszteron szint!...

Magasabb tesztoszteron szint! Mennyiben gátolja a teherbeesést?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve próbálkozunk, kb. 1 éve voltak + tesztjeim, de megjött rögtön utána. Azóta semmi. Hőt mérek, a görbém szép, most megvannak a hormoneredmények. Minden érték rendben, csak a tesztoszteron magasabb kicsit. A tartomány: 0,0 - 2,1

Az én eredményem:

3. napi: 0,69 (Ez rendben.)

13. napi: 3,0

23. napi: 2,2

Még egy helyen volt eltérés, a 13. napin a SHBG 18-114 érték helyett csak 17 lett. Ha jól tudom, valami köze van a tesztoszteronhoz.


A doki szerint az emelkedett tesztoszteron nehezíti a teherbeesést. Elvileg nem nagy az eltérés, van okom aggódni? Van valakinek saját tapasztalata ezzel kapcsolatosan? Kérlek, írjatok!!!


2009. okt. 31. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia,nekem a 3. napon 1,94 volt a tesztoszteron szintem.Amire a doki azt mondta kicsit magas.Most majd a 21 naposra kell mennem.Igen okozhat gondot ha magas.Én is ettől tartok.Szerintem a tiéd is kicsit magas .De nyugi tudnak rajta segíteni.Egyébb tüneted nincs pl szőrösödés stb.?
2009. okt. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát, akad szőr ott is, ahol nem kellene lennie... :-(

Például államon, deréktájon. Olvastam, hogy utal PCOS-ra, de ha minden egyéb érték megfelelő, doki nem lát cisztákat, szép vagyok UH-n belülről, akkor azt hiszem, kizárható. Legalábbis remélem.

A 3. napi, mint írtam is, az nálam rendben van, igazából a 13. napi a legmagasabb, a 23. napi is közelít a normál tartományhoz, 0,1 eltérés szerintem nem nagyon vészes, remélem...:-S

Meg itt is olvastam, hogy azért teherbe estek mások magasabb értékkel is.

2009. okt. 31. 10:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok doki,és butaságot sem szeretnék neked írni.De ha magas is lenne akkor is orvosolható.Ezt én is így tudom.De dokid biztos mondta volna ha gáz.Mielöbbi babásodást kívánok neked:)
2009. okt. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, és a doki szerint ilyen kis eltérést jó hatásfokkal nem érdemes, nem lehet gyógyszeresen kezelni... Most akkor mit csináljak???
2009. okt. 31. 16:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia. [link]

Itt az van ,hogy a 3. napi tesztoszteron èrtèk a mèrvadò ès az neked rendben van. Nem lehet ,hogy màs a gond ? A többi hormonèrtèked jò ?

2009. nov. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

sziasztok , csak annyit szeretnék hozzá fűzni hogy a amagas prolaktin szint is okoozhat ilyen tüneteket (PCo, szörösödés, fáradtság, stb.)

Az a hormon szintetek rendben van?

2009. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért van gond, mert a tesztoszteront a petefészkek termelik. És ha túl sokat termel,akkor még ha peteérésed is van nem tud teljesen megérni a pete, vagy megrepedni!


nekem is ennyi 2.3 .

2009. nov. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

minden hormonom rendben van!lh és az fsh is!!!!!nincs cystám sem. nem is volt. mégis pcos et mondott a dokim mert 2.7 volt a tesztoszteronom.

ez volt a legmagasabb. szőrösödés?hm éllon van 6db fekete sajnos, fenekemen is van már fekete hosszú ször ,és a combomon. zavaró nagyon!



De ez van. 1 dokim azt mondta nincs pcos em. 2 ik szerint van!én a 2. nak adok iagazat!nem kell minden tünetnek meglenni e ahhoz hogy ezt mndják rád!!!!!!

2009. nov. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igazából ez az érték volt csak megjelölve. Jövő héten megyünk a Kaáliba, ott majd megmondják, hogyan tovább...

Köszönöm nektek!

2009. nov. 6. 19:45
 10/10 A kérdező kommentje:
Állítólag ezek még nem magas értékek, a Kaáliban lévő doki szerint jók.
2009. nov. 21. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!