Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan tudnám feldolgozni a...

Hogyan tudnám feldolgozni a babám elvesztését?

Figyelt kérdés

Egyszerűen képtelen vagyok...kifelé azt mutatom hogy jól vagyok, túl vagyok rajta, pedig nem. 2 hónapja történt és azóta ezzel kelek és ezzel fekszek...mindig belegondolok hogy most éppen hol tartanék hanyadik héten...

Akinek volt màr vetélése hogy sikerült feldolgoznia? Mi segített?


2013. szept. 6. 18:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

A terhessegem

ikerterhessegnek indult.12. Heti uh-n kiderult, hogy az egyik babamnak nincs szivhangja. Iszonyatos fajdalmat ereztem minden percben sirni tudtam

volna.. A parom, a csaladom es a legjobban a masik babam segitett feldolgozni. Bar neha belegondolok, hogy durva, hogy ugyan igy nezne ki a masik kislanyom is. Kitartas

2013. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem is a kovetkezo terhessegem tett helyre. Egyelore meg nagyon az elejen jarok, most erte izgulok minden percben, de ha o nem jott volna ilyen koran (a 2. probalkozos honapban), akkor nem is tudom, most hol tartanek. Teljesen termeszetes, amit erzel, de hidd el, egy ujabb terhesseg oriasi erot fog adni. Probalj a jovobe tekinteni! Nehez, de maskepp nem megy! Kivanom a legjobbakat!
2013. szept. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az idő és a következő terhesség ami felejtette velem a vetélést. Első babánk lett volna, rögtön sikerült is nagy volt az öröm meg minden, aztán sajnos nem maradt meg. Csak a férjem tudott róla, a családnak nem mondtuk el. Szerencsénk volt a második baba is hamar jött, aztán vele is egyik nap elkezdtem vérezni pont úgy mint vetéléskor, talán iker terhesség volt, és az egyik elment , de a másik megmaradt. Amikor a második (első) babát elmondtuk a családnak kiderült majd mindenkinek volt vetélése, és utána 1-4 egészséges babájuk született és rá jöttem a vetélés nem is a világ vége, szomorú dolog, de megesik. Azóta 30 hetes a kisfiam és a vetélés már csak egy rossz emlék.
2013. szept. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

2-es válaszoló vagyok.

Ugyanez a tapasztalatom, mint az utolsó válaszolónak. A vetélésem után mindenhol azt olvastam, hogy minden második nővel megesik. Baromira nem akartam elhinni, hiszen nekem a környezetemben egyetlen vetélés sem volt. Nos, kiderült, hogy volt, nem is egy és közvetlen családtagnál is előfordult! Nem azt mondom, hogy ez vigasztalt, de egy kicsit segített feldolgozni...

2013. szept. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat, bíztatàsokat. Remélem tényleg sikerül àtvészelnem ezt az időszakot és remélem hamarosan összejön a következő babóka. Talàn tényleg csak ez tud majd segíteni...

Mi is az első babànkat veszítettük el, talàn ezért is fàj ennyire.

Sajnàlom ami veletek történt...

2013. szept. 6. 20:41
 6/18 anonim ***** válasza:
Részvétem! Az idő fog segíteni! Én is elvesztettem az első babámat. Nagyon vágytunk rá, egyből terhes lettem, repkedtem a boldogságtól! Aztán kb. 9 hetesen megállt a szíve, missed ab. lett. :( Egy világ omlott össze bennem! Akkor nekem is sokan mondták, hogy sajnos gyakori, hogy az első baba nem marad meg. Olyat is hallottam, hogy azért, mert a szervezetben összegyűlik a méreganyag, amit a magzat "felszív". Viszont a következő magzatnak "tiszta" a terep. Nem tudom mennyire igaz, de engem kicsit megnyugtatott. A műtét után amint a doki engedte, egyből terhes lettem újra (2 hónap). Végig duplán számoltam, hogy mennyi idős a babám és mennyi lenne az első. A gyermekem már 5 éves, kistesója is van, de az elsőt sosem feledem el. Gyakran eszembe jut, gyertyát is szoktam neki gyújtani minden évben. De a fájdalom azért sokat enyhült. Gyászold meg a kisbabád úgy, ahogy szeretnéd, ha kell beszélj róla, ha kell zokogj, ordíts, a lényeg, hogy neked jó legyen! :) Ő a te kincsed volt, számodra volt a legfontosabb, teljesen természetes, hogy fáj ami történt! Szívből kívánok neked mihamarabbi megnyugvást és egy gyönyörű, egészséges kisbabát!!! :)
2013. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
NEkem áprilisban volt méhen kívülim..azóta próbálkozunk újra, egyenlőre sikertelenűl. Én képtelen vok túltenni magam a történteken, szerintem csak egy baba segíthet majd..sajnos párommal is volt egy hullámvölgy emiatt..de kezdem rendbe szedni magam..majd alakúl vhogy! Nehéz, és aki nem élte át, hiába ad tanácsot..
2013. szept. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Utolsó!Sajnálom...hamar összejött,amikor méhen kívüli lett?vagy akkor is sokat kellett várnotok?

Szorítok Neked hogy mielöbb sikerüljön a babóka

2013. szept. 7. 16:39
 9/18 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Aranyos vagy köszönöm :)remélem hamar eltelik az idö és végre én is pocakos Leszek :)
2013. szept. 7. 16:42
 10/18 anonim ***** válasza:
igen a 2. próbálkozós hónapban összejött..sajnos méhen kívüli lett :( most inkább várok rá, csak jó helyen legyen egyszer! :)
2013. szept. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!