Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nektek nincs elegetek abból,...

Nektek nincs elegetek abból, hogy rengetegen a nullára vállalnak gyereket (akár egyet akár 4-et), nektek meg nem sikerül?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem azokra gondolok akik szűkösen is de megtudnak élni, hanem ahol a magukat vagy a meglévő gyereket sem tudják eltartani és mégis bevállalják az újabb gyereket, mert persze nekik sikerül.

Mi mindent meg tudnánk adni a babánknak mégsem akar jönni. Rossz látni, hogy néhány gyerek milyen rossz anyagi körülmények között él,pont ma láttam, hogy egy kb 2 év körüli gyerek ült a pici baba lábán a babakocsiban majd megszakadt a szíven a picuriért.


2013. szept. 13. 13:23
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
81%

Nem vagyok irigy, de néha azért belőlem is kijött már, hogy ők nem is tervezték, nem is tudnak megélni, nekünk meg miért nem siekrül. Engem inkább az zavar, aki nem is tervezi és lehetősége sem nagyon van.


Viszont tudom, hogy hamarosan velünk is megtörténik a csoda

2013. szept. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok irigy, de pont most vetéltem el (pedig nagyon nehezen jött össze), a környezetemben meg sorra születnek a besikeredett babák, a szülők meg sírnak, hogy miből fogják eltartani. De remélem, hogy igazad lesz és hamarosan megtörténik a csoda velünk is
2013. szept. 13. 13:32
 3/51 anonim ***** válasza:
59%
Így vagyok vele ahogy az előzött írta! Persze igazságtalanság de sajnos ilyen az élet, nekem meg sok más adatott meg ami nekik soha nem fog viszont babám nekem is lesz, remélem hamarosan! Nem lesz jobb és nem ezen fog múlni hogy rátom -e magam rajta! Csak felesleges energiapazarlás ilyenben bosszankodni!
2013. szept. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Igazatok van, csak amikor már olyan nagyon vágyik rá az ember :S
2013. szept. 13. 13:37
 5/51 anonim ***** válasza:
22%

Gondolom, te milliós megtakarításokkal rendelkezel, hogy ilyen szinten tudsz másokat megszólni...

méghogy nem vagy irigy...

ha annyira sajnálod azokat a kisgyerekeket, miért nem segítesz rajtuk ???

nekem 3 van, jelenleg nem élünk fényesen, de szeretetben neveljük őket a férjemmel, én is sajnálom azokat, akiknek még ennyi pénzük sincs mint nekünk de ha tehetem szedek össze nekik ruhákat, játékokat stb. és soha nem szólok meg senkit, mert tudod, soha nem tudhatod, hogy neked majd mit dob a gép!!!

ne feledd: semmi sincs véletlenül...

2013. szept. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
77%
De, nekem nagyon elegem van a sok idiótából, akik gyermekek életét teszik tönkre azért, hogy ők cigizni meg piálni tudjanak a gyerek után kapott pénzből.
2013. szept. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem Te összekeversz két dolgot.

Az anyagi dolgoknak semmi köze ahhoz, hogy valakinek összejön a baba, másnak meg sokat kell várnia, vagy esetleg sosem jön össze, illetve hogy ki mennyi pénzből hány gyereket nevel.


A példa, amit leírsz, meg teljesen másról szól, de ezt valószínűleg azért nem tudod, mert még nincs sajátod.

A két év körüli gyerek elméletileg már jár a saját lábán, de előfordul, hogy elfárad, és ilyenkor anyuka beteszi a pici mellé. Nem kell sajnálni a kisebbet, ha úgy "ül rajta" a testvére, hogy az neki rossz, akkor visítana, hidd el.

Tudom, mert nálunk is volt hasonló. Hiába volt testvérfellépőnk a kocsin, a nagy (akkor szintén két éves) gyakran bekérezkedett, és a testvérféltékenység kiküszöbölése végett is hasznos ilyenkor betenni a nagyot, mert érzi, hogy hiába van újabb kisbaba, ő is "fontos", nincs mellőzve.


Kívánok Neked mihamarabbi gyermekáldást!

2013. szept. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
37%

ja, és nekem inkább a gyerektelen irigyekből van elegem.

Bizonyára, ha lesz majd gyereked, más szemmel fogod nézni más "szegényebb" réteg gyerekét is.

2013. szept. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem egy kicsit félreértettetek, de mindegy. Biztos rosszul fogalmaztam. Kedves utolsó, van a családomban gyermek és tudom, hogy elfáradt, jobban igényli a törődést...stb,, de hidd el, hogy amit láttam nem erről szólt :)

Nincs milliós megtakarításom és azért mert nem írom bele a kérdésembe, hogy hol mikor kinek adok, még nem jelenti azt, hogy nem segítek. Csak ezt nem tartottam fontosnak közölni, mivel a kérdés nem a segítségnyújtásról szól hanem arról, hogy bánatomban kifakadtam. És a kérdésemben is írtam, hogy nem azokról beszélek akiknek szűkös a keret , de megoldják.

2013. szept. 13. 13:46
 10/51 anonim ***** válasza:
70%

Húúú 5-ös látom te aztán tudod milyen vágyni egy babára és végignézni ahogy megnyomorítják a gyerekeik életét!! Csak úgy süt belőled az együttérzés. Igazán szép dolog a Kérdező orra alá dörgölni, hogy mekkora bunkó, bezzeg neked 3 gyereked is van. Mindezt vetélés után közölni... Gratulálok!!!


Kérdező! Igen, amit leírsz, az tényleg szívfájdító. Mi is sokat vártunk babára, és nekem is elment az első. Kellett még várni, de nem hiába.:) Ettől függetlenül nagyon rosszul érint amikor azt látom, hogy gyerekekkel hogy bánnak, nélkülöznek. Múltkor odajött hozzánk egy cigány nő, hogy a párja börtönben van, adjunk már neki pénzt. Babakocsival volt, a kisgyereket nem láttam, csak a kis lábait és egy borzasztó szutykos cumisüveget. Azóta is kísért ez a kép.:( A börtönben lévő "pár" persze ott volt 15m-re. Undorító, hogy szerencsétlen gyerekeket mire használják. Nem tudom hogy lehetne segíteni ezen.:(

2013. szept. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!