Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Még csak a tervezési fázisban...

Még csak a tervezési fázisban vagyunk. Melyik jobb választás?

Figyelt kérdés
Elevit vagy Gravida jobb terhesvitamin? Elég 1 hónappal a tervezett teherbeesés előtt szedni vagy érdemes korábban? Kell még pluszban folsavat szedni vagy elég ami a vitaminban van?

2013. okt. 1. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%

Jaaaahhh nem kell ennyire rákészülni!

Menj el fogászatra, méhnyakrákszűrésre, aztán essél teherbe.

Akkor majd elkezdhetsz folsavat meg vitamint szedni. Egyébként, ha normálisan táplálkozol, akkor elég minden másnap a vitamin.


19hkm

2013. okt. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Én megcsináltattam a kötelező orvosi vizsgálatokat, 3 hónappal korábban elkezdtem Elevitet szedni, és úgy estem teherbe. A vitaminraktárakat nem lehet feltölteni egy-két hét alatt, ez nem igaz. Nem árt időben elkezdeni!
2013. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

Ha eddig rendszeresen eszel gyümölcsöt, stb, akkor felesleges külön vitamint szedni. Ez csak Magyarországon lett divat az utóbbi években. Külföldön nem szed senki a terhesség alatt sem vitaminokat, mégis egészséges babáik lesznek.

Csak akkor kell pótlás, ha a szervezetben hiány van valamelyik vitaminból.

2013. okt. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Azért ne felejtsük el, hogy a terhesvitamin is "műanyag", amivel egy rakás sz@rt beviszel a szervezetedbe!

Táplálkozz inkább változatosan! Ne a terhesvitaminnal akard feltölteni magad. Az csak vészkiegészítő legyen.

2013. okt. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ananke ***** válasza:
62%
Én a Gravidát szedem,nekem ez volt szimpatikusabb azok alapján amiket olvastam róluk.Én folsavat nem szedek.Vasat kell szednem,magnerotot szedtem,meg omega3 vitamint.
2013. okt. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem igaz, hogy ráér a folsav és a terhesvitamin akkor, amikor teherbe esik valaki. A folsav pl. a velőcsőzáródáshoz nélkülözhetetlen, a velőcsőzáródás pedig lezajlik addigra, mire egyáltalán kiderül a terhesség, ezért akkor már "késő" elkezdeni.

Szóval nagyon is helyes és felelősségteljes döntés időben elkezdeni felkészülni a terhességre, mert nagyon sok komoly, súlyos, akár halálos fejlődési rendellenességet meg lehet előzni a vitaminok szedésével. Az sem feltétlenül igaz, hogy a helyes, változatos táplálkozás feleslegessé teszi a magzatvédő vitaminok szedését. Például a magyar populációban nagyon gyakori a folsav felszívódási zavar, ez azt jelenti, hogy hiába táplálkozik valaki egészségesen, könnyen lehet, hogy nem jutott elég folsavhoz, ami aztán a babánál nyitott gerincet eredményezhet. A vitaminokkal pedig ártani nem tudunk, csak jót tehetünk vele, ezért nem érdemes kockáztatni.

Arra nem lehet válaszolni, hogy a Gravida vagy az Elevit jobb, lehet, hogy neked valamelyik nem válik be. Nekem például az Elevittől hasmenésem lett, végül Femibiont szedtem, teljesen elégedett voltam vele.

2013. okt. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha szedsz magzatvédő vitamint, akkor elvileg folsavat már külön nem kell szedni.
2013. okt. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszi a hozzászólásokat.

Elvileg változatosan táplálkozom, de inkább biztosra szeretnék menni és ezért is akarnék vmilyen terhesvitamint szedni.

Folsavra azért is gondoltam, mint ahogy kedved utolsó Te is írtad, a velőcső-záródási rendellenességek elkerülése miatt.

2013. okt. 2. 07:14
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én terhesvitamint (Hipp Natal) csak azután kezdtem szedni, hogy teherbe estem, de a folsavat nagyon fontos már a próbálkozás idején is szedni.
2013. okt. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

És csak folsavat szedtél vagy a többi B vitamint is? Azt olvastam h ahhoz h a folsav rendesen fel tudjon szívódni, kell a többi b vitamin is.

3 mg-osat szedtél?

2013. okt. 2. 07:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!