Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Keshet a menstruacio gyogyszer...

Keshet a menstruacio gyogyszeres kura hatasara? Ha baba lesz lehet meg egeszseges?

Figyelt kérdés

Ott kezdenem,hogy kb 3 hete elmentunk szorakozni a ferjemmel,keson ertunk haza es elfelejtettem bevenni 1 napi fogamzasgatlot.

Az elmult 2,5 hetben fogaszati kezeles miatt 2-2 doboz gyulladasgatlot es fajdalomcsillapitot,valamint 1,5 heti antibiotikumot szedtem,rontgeneztek is.

Mindig napra pontosak a ciklusaim,most viszont 3 napja kesik.

Hetfoig varok a tesztelessel, mert addig tavol van a ferjem,es nem hiszem hogy egy esetleges pozi tesztet ilyen korulmenyek kozott fel tudnek dolgozni egyedul.

Keshet esetleg a gyogyszerek miatt a mensim?Ha terhes lennek lehet meg ez a baba egeszseges?

Babat egyebkent szeretnenk,csak nem mostanra terveztuk,de nem is ezzel van a gond,hanem a leirt korulmenyek esetleges hatasaival.



2013. okt. 4. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!Hát ezt így nehéz megítélni, nem vagyunk orvosok, egyet tudok neked mondani: én áprilisban voltam nagyon beteg, láz, iszonyú köhögés, elkapott valami nyavaja...sok gyógyszert szedtem, és nekem sem jött meg (pedig a hónapban csak 1 alkalom volt, nem gondoltuk) nem fejlődött a terhesség, missed ab lett a vége...azóta már újra próbálkozunk, de még egy fájdalomcsillapítót sem veszek be semmire...soha többet nem tudnám ezt átélni...kívánom hogy neked ne kelljen!És nem is biztos h nálad baj lesz!De ha nem jön meg, írány a doki!
2013. okt. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esélyes lehet a baba, hiszen elfelejtetted bevenni a gyógyszert, és antibiotikumot is szedtél, ami gyengítheti a fogamzásgátló hatását. A babádnak egyébként nem lesz semmi baja, már ha kiderül, hogy tényleg terhes vagy. Majd írd meg az eredményt!
2013. okt. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha baba lesz a vége, ne aggódj a gyógyszerek miatt. A terhesség első két hetében még nincs kapcsolat az anya és a baba vérárama között, hiszen a megtermékenyített petesejt még csak vándorol, majd beágyazódik, és egy darabig még csak magában fejlődik. Tehát nem jutnak bele az esetleges ártalmas gyógyszerek. Később, amikor már közös a keringés, nagy bajt okozhatnak, ahogy az első válaszadó is írta. De most még nem. Természetanyánk jól kitalálta ezt: amíg nem tudsz a babáról, nem is árthatsz neki!
2013. okt. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, csak kiegészítek:

Függetlenül attól, hogy a ciklusod hányadik napja volt az, amikor elfelejtetted bevenni a gyógyszert, teherbe csak az ovulációd időpontjában eshettél, tehát kb. 2 hete. Tehát amikor a gyógyszereket szedted, még nem volt közös a véráramod a babával, sőt, még most sem az.


De szerintem minimális az esélye, hogy terhes legyél, sokkal valószínűbb, hogy a gyulladás miatt késik, amire szedted a gyulladásgátlót!

2013. okt. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek koszonom szepen a valaszokat,kezdek kicsit megnyugodni.Hetfon tesztelek majd(ha kibirom addig),es megirom mi lett.
2013. okt. 4. 13:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Na, mi lett?
2013. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hetfon reggel megjott,meg mielott megcsinalhattam volna a tesztet.Nem baj,mert igazabol teli babat szeretnek a munkam szempontjabol,igy eleg pontos tervezest igenyel:)
2013. okt. 10. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!