Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan beszéljek a barátommal,...

Hogyan beszéljek a barátommal, arról, hogy babát szeretnék?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék babát, és ezt a barátom is tudja.. Tavaly megbeszéltük, hogy most decemberben belevágunk a családalapításba, de mikor tegnap felhoztam neki, már nem akarja.. kifogásként mondta, hogy nincs elegendő pénz stb..

Pedig én nagyon szeretném.. már olyan módon kikészültem, hogy meglátok egy kisbabát a tv-ben vagy akárhol sírógörcsöt kapok.. mit tehetnék?? Segitsetek!!


2013. nov. 18. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idősek vagytok?

Próbálj meg arról elbeszélgetni vele, hogy hogyan képzeli a jövőt.

2013. nov. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én 23 vagyok, a barátom pedig 26

kérdeztem már tőle, de nem adott értelmes választ.. elvagyok keseredve :( ráerőltetni sem akarom, mert az a kapcsolatnak is rossz, de nem tudom, hogy mi változott benne ezzel kapcsolatban, nem mondd semmit.

2013. nov. 18. 09:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Üljetek le, és írjátok egy papírra rá a saját indokotokat.

Miért igen, és ő miért nem. Meggyőzni lehet nem fogjátok egymást, de megismeritek egymás véleményét, beszéltek a témáról.

Ha írsz még magatokról, lehet, hasznosabb választ írhatnánk: hány évesek vagytok? Külön éltek? Mióta vagytok együtt? Dolgoztok mindketten? Milyen anyagi lehetőségetek van? Segítségre számíthattok?

2013. nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lassan 3 éve vagyunk együtt és március óta nála lakom, és a szüleinél.. anyagi helyzetünk, is jó, hiába van neki hitele kocsira, a hitel mellett is felbirnánk nevelni egy gyereket.. Szülői támogatást/ segitséget mind két oldalról kapnánk, ebben biztos vagyok. Én 23 vagyok a barátom 26
2013. nov. 18. 10:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Le kell vele ülni és megbeszélni. Ez az a téma, amely a legkomolyabb konfliktusokat tudja szülni egy kapcsolatban. Csak a saját példámat tudom felhozni: kétszer is voltam olyan kapcsolatban (5 ill. 4 évig) amikor a másik fél húzódozott a családalapítástól. Mert nem állunk úgy anyagilag, meg még ráérünk, meg bulizni- élni kellene blablabla. Aztán egyszer csak 30 lettem, addig vártam a csodára. Most viszont egy éve van egy nagyon rendes/normális párom,Vele már fél éve belevágtunk a családalapításba, most reménykedünk, hogy ez a hónap sikert hoz :)
2013. nov. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szurkolok, hogy ez a hónap sikeres legyen :) tudom, hogy sok konfliktust okoz ez a dolog, sajnos elég gyakran összevesztünk ez miatt.. mostanában probálom nem is felhozni, mert nem akarok veszekedni.. csak az bánt, hogy pontosan tudja, hogy nekem nem nem teljes a boldogságom, és nem érdekli, csak az fontos, hogy ő nem akarja a babát, és pont... Volt rá példa, hogy hazamegyek, de nem engedett, mert nem birt volna nélkülem lenni.. Szeretni szeret, csak babár nem akar :( nagyon kétségbe vagyok esve :( Már azon gondolkodom, hogy lemondok a babáról, hogy ne veszekedjünk, és hogy legalább ő boldog legyen. Az ő boldogsága fontosabb mint a sajátom
2013. nov. 18. 12:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Te dolgozol? Milyen juttatások járnak neked a szülés után? Milyen összegben? Van elegendő megtakarított pénzetek?


A kocsihitel mellékes, ha simán tudjátok fizetni, nincs gond.

Viszont semmiről nem vagytok lemaradva, ha 1-2 év múlva szülsz, sem leszel öreg a babához.

2013. nov. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!