Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan tegyen túl magam...

Hogyan tegyen túl magam rajta, hogy a férjem nem akar több gyereket?

Figyelt kérdés

Millió ilyen kérdés van tudom. De én most nem azt várom tőletek, hogy tippeket adjatok hogyan beszéljem rá a férjemet. Abban kérném a segítséget, hogy hogyan lehet ezt feldolgozni?


Két gyermekünk van. Én viszont belebetegedem, hogy lehessen harmadik. A férjem nem akar, az anyagiak miatt, meg mi lesz ha nagyok lesznek, meg egyébként is, nem és kész. Ok, felfogom, elfogadom, hogy nem lehet ráeröltetni senkire sem egy babát. De az évek telnek és én ezzel a gondolattal fekszem és ezzel kelek. Minden nap erre gondolok, minden nap sírok miatta titokban. Nem merem elmondani senkinek, nincs is kinek, meg amúgy is bolondnak néznének. Már írtam fórumot erről, már beszéltem jósnővel, már magamra erőltettem, hogy ne kelljen, szóval teljesen elborult az agyam. Egyszerűen ot egy HATALMAS ŰR a lelkemben, amit egy harmadik gyerek tudna betölteni. Nem megy már a hétköznapi lét sem, csak gépiesen teszem a dolgomat és megjátszom azt, hogy minden rendben van, belül pedig felemészt a vágy.


Mielőtt megkérdeznétek: beszéltünk a férjemmel erről többször, meg is hallgat, de mondja, értsem meg, nem akar több gyereket. Azt se kérdezzétek meg, hogy miért nem tisztáztuk ezt házasságunk előtt, hát azért nem mert én még magam sem tudom hányat akarok, ez csak akkor vált bizonyossá számomra, mikor megszületett az első, de igazán akkor akartam amikor a második is megszületett.


Mit tegyek? Menjek el pszichiáterhez? Nem tudok így élni, nagyon rossz:(

Azt mondják, ha egy nő gondolataimban megfogan egy baba, annak meg is kell születnie... Ezt nem tudom feldolgozni azt hiszem:(


Köszi, hogy meghallgattatok!



2013. nov. 19. 14:44
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
72%
Szia. Ha ez ennyire rányomja a bélyegét az egész életedre, akkor szerintem kérd szakember segítségét.
2013. nov. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
69%
szerintem nagyon nagyon naggyon gáz, ha űr van benned, ezzel kelsz és fekszel, nem megy a hétköznapi lét. Mi a franc van a másik két gyerekkel? ők csak úgy félre vannak dobva és nem tudsz így élni?? ha ők nem tesznek boldoggá, akkor egy harmadik sem fog. menj pszichológushoz, mert ez nagyon gáz.
2013. nov. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Ok, de hová, kihez menjek? Pszichiáterhez, hogy teletömjenek kedélyjavítókkal, bolondnak nyilvánítsanak? Nem tudom, hogy ilyen "hétköznapi" problémákkal hová tudnék menni?
2013. nov. 19. 14:52
 4/36 anonim ***** válasza:
79%
És mi lenne a garancia arra, hogy ha meglenne a 3., akkor nem akarnál mondjuk 4.-et és így tovább? Lehet nem is még egy gyereke hiányzik, hanem valami űrt akarsz betömni. Amúgy ott a 2 gyereked inkább próbálj meg rájuk koncentrálni, mert ez így elég rossz lehet nekik is, ha csak gépiesen foglalkozol velük, mert nincs még egy 3. Nem is értem, másnak 1 gyereke sem lehet, neked meg van 2. Igen, lehet jó lenne orvosi segítséget kérni, hátha ő rá tudna világítani mi lehet a mélyebben rejtőző probléma.
2013. nov. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
pszichológushoz menj, ne pszichiáterhez... és ez egyáltalán nem hétköznapi probléma, ez nem normális érzés!!!
2013. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is, valóban nem természetes dolog, hogy nem tudsz örülni a meglévő életednek, s hálás lenni az élő gyermekeidért. Ez valamiféle lelki betegség lehet szerintem, ami ebben ölt testet. Ne pszichiáterhez menj, hanem pszichológushoz, ő nem ad gyógyszert, hanem beszélgetés és ha kell terápia a módszere. Ő tapasztalt, találkozott már ilyen esettel, tanult róla, tudja, hogy mik lehetnek gyökerek, ért hozzá. Fel a fejjel, de kérj segítséget!
2013. nov. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Jaj nem, nem. A meglévő két gyermekem a mindenem! Ők tartják bennem a lelket, ha velük vagyok, akkor tudom elfelejteni minden rossz gondolatomat! Imádom őket!

De például most mikor alszanak, vagy este mikor lefekszem, na akkor törtek elő az érzések, csak sírok. Mindig mindenről egy 3. baba jut eszembe. Éppen ma délelőtt találkoztam egy ismerős apukával aki lelkesen meséltem, hogy megszületett a 2. babájuk és tervezik a harmadikat. Alig tudtam magamra őszinte mosolyt erőltetni, borzasztó irigy lettem, hogy de jó lenne ha az én férjem is így gondolkodna... És azóta sem megy ki a fejemből...


Gépiesen csinálom a dolgokat, ezt a házimunkára értem, a férjemmel ha beszélgetem csak erőltetem magam, hogy jópofizzak, mert belül folyton ez a téma motoszkál és szeretnék erről vele még beszélgetni, de nem merem felhozni a témát... Így belülről őrlöm magam. De nagyon.

2013. nov. 19. 15:01
 8/36 anonim ***** válasza:
69%

Kedves utolsó.Nem a vádaskodásodra kíváncsi és nem ítélhetsz el valaki így ismeretlenül.Foglalkozik mindkét gyermekével de nem maradéktalanul boldog.

Kedves kérdező.Ha ekkora űr van benned tényleg kell a segítség.De én még egyszer utoljára leülnék beszélni a pároddal.És elmondanám neki azt amit most itt leírtál.Pont ugyan így.Persze tiszteletben kell tartani a másik véleményét de lehet hogy ő nincs is tisztában hogy ez neked mekkora törést jelent.Rámehet a házasságotok mert előbb utóbb emiatt megutálod a párod.Nem törvényszerű de elképzelhető.Egy pszichológus nem árthat úgy gondolom,viszont egy nagy beszélgetés köztetek is sok mindenre fényt deríthet.Kívánom hogy mielőbb egyezségre jussatok,és megnyugodj kicsit.Ha beszélgetni szeretnél csak nyugodtan írj privátba.Kitartást.

2013. nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
48%
Nem az utolsónak szántam az első mondatom. 2-kének.
2013. nov. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
84%

Én nagyjából sejtem, hogy mit érzel, mert én az elsőért küzdök, de nagyon. Két vetéléssel a hátam mögött azért imádkozok minden nap, hogy végre megfoganjon a harmadik babánk és végre maradjon is velünk. Férjemmel sokat beszélgettünk már a házasság előtt, hogy hány gyereket tervezünk így elméleti szinten. Ő is nagyon családcentrikus, én is, így egyértelmű volt, hogy hamar családot alapítunk. Eleinte kettőben "egyeztünk meg", azonban az első vetélés után már három, a második után már négy gyerekről kezdtünk el beszélni. Úgyhogy - ahogy te mondtad - már négy gyerek fogant meg az én gondolataimban. Mégsem vagyok anya és rettegek attól, hogy ha terhes is leszek, vajon itt marad-e velünk, nem kell-e megint átélnem ezt a borzalmat.


Azért is nehéz a helyzeted, mert nyilván szeretitek egymást a férjeddel és nyilván csak tőle akarnál gyereket, nem arról van szó, hogy megromlóban van a házasság, vagy esetleg már régen nem is együtt, csak egymás mellett éltek. Viszont pontosan ezért tudni kell alkalmazkodni. Ahogy ő is próbál a te érzéseidhez azzal, hogy beszélget veled folyamatosan a témáról és őszintén elmondja a saját gondolatait, neked is alkalmazkodnod kell és bár ahogy olvaslak, mindent megteszel ezért, de talán nem a jó eszközökhöz folyamodtál eddig. Hogy pontosan mi lehet a "jó" elfogadási és feldolgozási módszer, azt nem tudom, de ahogy nézem sem a jósnő (bár az ő szerepét nem értem), sem a beszélgetés, a sírás, az elfojtás, sem az, hogy tudomást sem veszel róla nem segítettek eddig.


Ami nekem hirtelen eszembe jutott:

- talán tanulhatnál (tudom, átmeneti), de mondjuk választhatnál egy olyan szakmát (esetleg átképzéssel?), ahol gyerekekkel tudsz foglalkozni (pl. napközis nevelő, tanár, óvodapedagógus stb.). Én úgy láttam az éveim során, hogy minden tanáromnak volt egy "gyereke", akihez úgymond közel állt hozzá.

- Vagy esetleg kezdj el önkéntes munkát vállalni egy szintén gyerekekkel foglalkozó alapítványnál, vagy más szervezetnél, jótékonykodj, vegyél részt gyerekeknek szervezett programok szervezésében és/vagy lebonyolításában. A lényeg, hogy kicsit vedd körül magad gyerekekkel, akiknek így, vagy úgy, de segítesz.

- Esetleg nevelőszülőséget nem vállalna a férjed? Tehát nem örökbefogadást, hanem családba fogadást, vagy átmeneti nevelésbe vételt.

- És ami a legsarkosabb dolog: van kutyátok? Talán magatokhoz vehetnétek egy kiskutyát, aki valamelyest betölti ezt az anyasági űrt benned. Nekünk is van egy kutyánk, ő a mi elsőszülöttünk, imádjuk és a vetéléseim után mindig úgy tudtam nézni rá, mint egy igazi gyerekre, aki otthon vár és szeret minket, aki rengeteg törődést és szeretet igényel. Jó, hogy ő van.


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Sajnálom, hogy így alakult, de a két meglévő gyereked már önmagukban egy-egy csodának számítanak! :)

2013. nov. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!