Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mire Gondoljak? Októberben...

Mire Gondoljak? Októberben megvolt a mensim, ha jól emléxem 14-18. -ig. Elég rendszertelenül vérzek sajnos. De furcsa dolgokat érzek.

Figyelt kérdés
Pl:émelyeg a gyomrom, és enyhén fáj a mellem. Mivel mint írtam rendszertelen a vérzésem, nem tudom megállapítani hogy késik -e. De sehol semmi előjel. Tesztet még nem merek venni, meg a családom is azt tanácsolta várjak még vele egy keveset. Mi a véleményetek?
2009. nov. 20. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbálj egy átlagot számítani az utóbbi néhány hónap alapján. Aztán ha legalább már egy hete késik csinálj egy tesztet, aztán akár +, akár - keresd fel az orvosodat. Ő pontosabbat tud mondani, kár találgatni! MIelőbbi pozitívat kívánok!
2009. nov. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szija!köszönöm, igen, én is úgy látom hogy a mielőbbi orvoslátogatásból tudok meg a legtöbbet.köszönöm hogy kommenteltél:)szia
2009. nov. 21. 19:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Még mindíg nem jött meg, orvoshoz még nem jutottam el, de csináltam egy tesztet, ami negatív lett.bár nem reggeli vizeletből csináltam.csak várok még 1-2 hetet...
2009. nov. 22. 19:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Az émelygés, a mell fájdalmassága terhességre utalhat.

HA aq teszt negatív, akkor 1 hét múlva ismételd meg, de akkor akármilyen eredményt is ad, menj el orvoshoz, mert a tesztek nem a legmegbízhatóbbak szerintem. Nekem mindhárom terhességemet csak két jét kimaradás után mutatta ki a teszt, pedig elvileg a beágyazódáskor már ki kellene mutatnia, azaz akkor amikor meg kellett volna jönnie.

De a menses kimaradásának más oka is lehet, amit viszont az orvos tud megvizsgálni, már ha jó orvost fogsz ki.

Nekem annakidején a hormonzavaromra csk annyit közöltek állandóan, hogy nem vagyok terhes, ezt kézi vizsgálattal nézték meg, de azzal nem foglalkoztak, hogy de akkor miért nem jön meg már régóta. (Nekem majdnem fél év kimaradásom volt a hormonzavar miatt, de ez a dokim szerint, aki végülis megállapítoota, és azóta is hozzá járok, igencsak ritka dolog. )

Ettől függetlenül el kell menni orvoshoz, csak ha nem terhes vagy, és továbbra sem jön meg, akkor nem szabad belenyugodni a dologba, és addig kell orvoshoz járni, ha kell mindíg más orvoshoz, amíg ki nem derítik mi miatt nem jön meg.

Azt azért még hozzáteszem, hogy a hormonzavarnál semmi egyéb dolog nem volt, csak annyi, hogy nem jött meg, amikor viszont már a terhesség miatt maradt ki, nekem is rendszertelen mensi mellett, akkor jelentkeztek az egyéb tünetek is, mint az émelygés, a mellfeszülés, és a második babánál már az előtej is jelezte a babát, amikor fürdésnél kíváncsiságból kicsit jobban megnyomtam a mellem.

2009. nov. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia kedves válaszoló:)

még nem írtam meg,nem is igazán akartam elkiabálni, de ma voltam orvosnál.és nagy örömömre azt mondta amit hallani akartam.6 hetes terhes vagyok.:))))bár fura hogy a teszt nem mutatta ki....de ennek ellenére ugyan olyan boldog vagyok.nagy örömömben még az orvos jött zavarba:)utána meg nekem volt kellemetlen hogy úgy örültem mint egy pisis gyerek:)

2009. nov. 23. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!