Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek végeznek az...

Szerintetek végeznek az orvosok komplex kivizsgálást, hogy minden rendben van- e, úgy is, hogy eddig mindig védekeztünk? Jövőre szeretnénk babát, és csak meg szeretnék nyugodni, hogy egészséges vagyok ilyen téren.

Figyelt kérdés
2009. nov. 26. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:

megnéznek azt ennyi, kivéve, ha egy jól fizetett magándokid van. én bementem a dokihoz (sztk) hogy babát szeretnék, felnyult, megnézte a méhemet meg vett kenetet a rákszürésre, aztán közölte, hogy minden rendben, próbálkozzunk, ha egy éven belül nem sikerül, akkor menjek vissza.

nekem ennyi volt...

ez már fél éve, de még sajna semmi

2009. nov. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem végeznek. Ne is akarj ilyet. Egy komplett meddőségi kivizsgálás hónapokig, akár évekig is eltart. Ne úgy képzeld, hogy bemész, megnéznek, és megmondják, minden rendben van-e. Pl csak a hormonvizsgálat eltart egy hónapig, mert a ciklus során három különböző időpontban kell megnézni a hormonszintet, hiszen az a ciklussal együtt változik...


Szóval mélyreható vizsgálatokat csak akkor érdemes végezni, ha védekezés nélküli szexuális élet mellett egy év alatt sem jön létre a terhesség. Ekkor kifejezetten meddőségi központba élrdemes menni, ahol erre szakosodott orvosok végeznek célzott vizsgálatokat mindkét félen.


Amit most megtehetsz: rákszűrés, HPV szűrés, nőgyógyászati vizsgálat, ahol nemi betegségeket is keresnek, állj le a fogamzásgátló tablettával, és ennyi. Olvasd el Czeizel Endre: Születésünk titkai című könyvét, amiben részletesen foglalkozik a fogamzásra való felkészüléssel. A tervezett terhesség előtt egy hónappal kezd el szedni valami terhesvitamint. Ha nagyon fel akarsz készülni, akkor vezethetsz hőgörbét is. Minden információt megtalálsz itt: [link]

2009. nov. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!A fogamzásgátlót abbahagytam egy hónapja, és mindenképpen meg fogom venni a könyvet.
2009. nov. 26. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!