Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti vállalnátok a gyereket...

Ti vállalnátok a gyereket ebben a helyzetben? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 éve vagyunk együtt a párommal, közös albérletben lakunk. Szeretjük egymást és a bizalommal sincs probléma egyik részről sem. Én 26 leszek idén, ő 28. Tegnap együtt voltunk, úgy, hogy nem védekeztünk. Nagyon meglepett, amikor mondta, hogy nagyon szeretne babát és nem akar tovább várni, nem légből kapott ötlet, mindent átgondolt, nem szeretne védekezni.. Nagyon jól esik egyrészről, hogy így gondolja valamint az is, hogy tőlem. Viszont kicsit megvagyok ijedve, mert soha nem voltam még ilyen helyzetben. Én érzem, hogy nem szeretnék mást rajta kívűl, és túl későn se vállalni a gyereket, csak lehet kicsit régimódi vagyok a sorrendet illetően (eljegyzés, házasság, gyerek bla bla). Bár tudom, hogy ez már nem divat... Ami a legjobban aggaszt, hogy még nem volt bejelentett munkaviszonyom, a mostani se az, havi kb. 70-80 ezret keresek, a párom viszont a dupláját. Bár ha gyereket vállalnék ez az én részemről megszűnne. Én átlagos, ő jobb módú családból származik. Nem lenne jobb, ha akkor vállalnék gyereket, ha már volt bejelentett munkaviszonyom, és tudnék mire alapozni vagy hova visszamenni. Mert szerinte utána is lehet "új életet" kezdeni, és nem garancia, hogy a következő időszakban találnék is bejelentett munkahelyet. Nagyon sokan rosszabb körülmények között is vállalnak gyereket. Egész éjjel nem aludtam, mert nem tudtam eldönteni helyes ez így, vagy menjek el felíratni 72 órás tablettát, ő továbbra is kitart az mellett, hogy ne tegyem, megbántani sincs szándékomban, nehogy később elvegyem a kedvét a további próbálkozásoktól. Tudom, nem is biztos, hogy sikerült a teherbeesés, mégis ezen kattogok, hogy mi legyen. Ti voltatok hasonló helyzetben, szerintetek mi a legjobb megoldás, milyen körülmények közé szültetek babát? A normális válaszokat köszönöm előre is!

2014. febr. 12. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha te késznek érzed rá magad, akkor persze. Bár furcsa, hogy nem beszéltétek meg, ő csak eldöntötte, hogy most inkább nem védekezik. 26 éves vagy, pont jó korban. Legjobb lenne min. 2 évet bejelentettem dolgoznod, de ha egyből találnál is munkát akkor már 28 leszel. Persze, nem késő akkor sem szülni, de semmire nincs garancia.
2014. febr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha csak a pénz és a munka miatt gondolkodsz, nincs más érzelmi buktató, akkor simán vágj bele! Ennyi jövedelemből (plusz te kapsz gyest, családit)kijöttök hárman a babával, ne aggódj. A munka meg...tegyük fel elmész dolgozni, majd 10 hónap után kirúgnak, semmivel nem leszel előrébb. Kiszámíthatatlan ma a munkaerőpiac egy pályakezdőnek.

Nem vagytok már tinik, és az írásodból ítélve komoly gondolkodású lehetsz, ne várj a családalapítással, mert amit felvázoltál az kb. 30 éves korodra lenne meg, a tested megérzi azt a 3-4 évet. Ráadásul nem biztos hogy lesztek olyan szerencsések, és rögtön össze jön a baba.

2014. febr. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nincsenek kételyeink a másik felől. Elég jól ismerjük egymást, 2 év nem tűnhet soknak,de tudjuk milyen az együttélés, és én úgy vagyok vele a probléma 10 év után is jelentkezhet ha akar. Tényleg nem biztos, hogy összejött a dolog, ismerek pár embert akik már régóta próbálkoznak, így lehet nem is baj ha időben elkezdjük. A munkát illetően pedig olyan terveim vannak, hogy 1 éve végeztem el a fodrász iskolát (most is ebben dolgozom, technikusként) de később saját vendégkört szeretnék és a magam ura lenni, így lehet nem is baj, ha nem közben szakítom meg a folyamatot egy bébivel! Így gondolom :)
2014. febr. 12. 08:45
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is ilyen helyzetben voltunk mi Ti! Párom jól keresett nekem nem volt bejelentett munkaviszonyom. Jött a baba kérdés nem volt, meg kell tartani, bár nem volt tervben! Nem ez a nehéz időszak, mig jön a gyes! Mikor a gyerek elmúlt 3 éves, és megszünik az ellátás! Ha nem várnak vissza, (bár nem tudom hol dolgozol, és mit; én vendéglátóztam...) nagyon nehéz visszatalálni a munkapiacra, lévén hogy van egy 3 éves gyereked aki ovodás , gyenge immunrendszerrel! Egy uj munkahelyen ha nincs nagymamái segitség nagyon nehéz megállni a helyed! ÉS a munkaadók se szeretik! :(

Lassan 4 éves a fiam, és hiába van jó szakmám, (gyes alatt tanultam) nem vesznek fel!


Ha ugy érzed hogy ha ez a kérdés is megoldható, akkor ne gondolkodj semmin:)! Sok sikert!

2014. febr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, arról ne is beszéljünk, hogy terhesen sem tesz jót a napi 8-10 óra állás, kapkodás-ha már lesz vendégköröd-a használat anyagokról meg ne is beszéljünk amit nem szabad belélegezned.

Ahhoz viszont jó szakma, hogy mire a baba 2 éves lesz te bölcsi mellett is nyugodtan be tudod osztani a vendégeidet.

2014. febr. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetertek a gondolatmeneteddel, nekem is a hazassag es biztos munkahely kellene a tervezett gyermekvallalashoz.

Persze ebben a felallasban nem gond, ha megis jon a baba, de ezt akkor is meg kell beszelnetek.Ne azert vallald, mert kesz helyzet ele allitott.En nagyon kiakadnek, ha a ferjem egyszer csak bejelentene,hogy innentol fogva nem vedekezik anelkul,hogy elozetesen megbeszelnenk a dolgot.


Nekunk mar van 1 gyermekunk, mindketten szeretnenk masodikat(ez eleinte a ferjem reszerol volt dominans) megis ugy erzem, hogy meg nem erkezett el a megfelelo ido.A felteteleket mindenki maga szabja, igy az,hogy mas milyen korulmenyekre vallal gyereket kevesbe mervado.Talan tulzottan maximalista vagyok,de meg nem teljesitettuk az osszes celt, amit a masodik baba ele kituztem,pedig van sajat lakasunk,2 autonk, biztos munkahelyunk.Oszinten bevallom, hogy szoktam neha babakocsikat,babaruhakat is nezegetni a neten, de varunk meg.

Talan nem is letezik a "megfelelo ido", lehet, hogy hiaba tervezunk elore, teljesen mashogy alakulnak a dolgok.A babat viszont mindenkepp kozos dontes alapjan vallaljatok, csak akkor, ha te is szeretned.

2014. febr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én azt mondanám, jobb elkezdeni később egy karriert, mint újrakezdeni. Ha agyondolgozod magad, ráadásul vegyszerekkel, hajfesték gőzét belélegezve, az árthat a babának. Ha szeretitek egymást és a szívedben van helye annak a babának, akkor hajrá :)
2014. febr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem attól tedd függővé, hogy szeretnél-e most gyereket, mármint ha most összejön, akkor örülnél-e a pozitív tesztnek, igen vagy nem?

És ezzel le is van tudva a dilemma.

Az tény,hogy jobb voltna ha lenne munkaviszonyod bejelentett, mert akkor kapnál gyedet, ami azért több mint a gyes, és az bizony 2 évig jár,így meg úgy tudom csak a gyes összege fog járni, ami kb 28eft körül van (én még gyeden vagyok így nem tudom) + a családi ami 12e

Ha terhes leszel akkor anyagilag maximálisan a párodra vagy utalva, hiszen a gyes + családi nem sok. Persze tudom szeretitek egymást stb. ez így rendben is van, de én szeretem, hogy van nekem is valami pénzem, ami hidd el nem sok, de azzal szoktam példálózni, hogy ha kell betétet vennem ,akkor ne a páromtól kelljen kérnem rá a pénzt. :) Szóval így ha meglátok egy cuki kisruhát akkor meg tudom venni. Vagy bemegyek a turkálóba kisruhákat venni, akkor azt is megveszem a sajátomból és nem a párom ad zsebpénzt. Nem tudom van-e valaki aki tud nektek adni ruhákat, bármit, de hidd el bizony sok pénz, és sok jó turi van, én is onnan vásárolok, most már magamnak is, de így is elmegy a pénz.

Nem ismerlek titeket, de mondani sok mindent lehet, és az a véleményem, hogy nem szex közben kéne arról beszélni, hogy babát szeretne, hanem úgy egyébként és ha benne vagy te is akkor elkezdeni élesben a dolgokat. Így egy kicsit nekem olyan fura..... mi előbb megbeszéltük.

Ha neked fontos az esküvő akkor házasodjatok össze, célozgass rá. Azért ne az legyen mindenben amit a párod akar.

Én úgy érzem bizonytalan vagy, ő viszont nagyon jól tudja mit szerente.

2014. febr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a normális válaszokat! Én is turkálóban szoktam vásárolni, még magamnak is, pedig megtehetném az új ruhák között is, de spórolós vagyok :) Ha gyerekem lesz neki is ott fogok vásárolni, mert olyan gyorsan kinőné hogy nem lenne értelme drágábbat megvenni. Tudom, hogy nagyon nehéz gyerekkel munkát találni, de valamikor csak be kell vállalni és akkor már inkább előbb, mint utóbb. Ha pedig munka alatt lennék terhes annak se örülnének jobban, sok helyen ezt szemét módon el is intézik. De ha arra mennék, hogy legyen X év bejelentett munkaviszonyom a gyed miatt, mi a garancia arra, hogy az hamarosan el is tud kezdődni illetve ott tartanak addig. ajj de nem egyszerű.. :) Szülői részről mindenféle támogatásra számíthatunk, anyagilag is és mindenhogy.. Köszönöm mégegyszer a tanácsokat!
2014. febr. 12. 19:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor úgy érzem minden feltétel adott, hajrá :)

Ha mindketten vágytok babára, akkor nincs értelme annak az esemény utáninak.

2014. febr. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!