Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek milyen "praktika" vált...

Kinek milyen "praktika" vált be, hogy hónapok/évek után végre összejött baba?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. teákra, méhpempőre, vitaminra (párodnak is) stb. minden érdekel. Általános vizsgálat és vérvétel szerint minden ok nálam, de komolyabb körültekintőbb vizsgálat még nem volt. Rendszeres a ciklusom, 1-2 nap eltéréssel jön meg, van peteérésem, jókor vagyunk együtt, használom ovutesztet, de a baba nem akar jönni. Ez lesz a 9. hónapunk és egyre jobban kétségbe vagyok esve.

Légyszi ne írjátok az hogy ne görcsöljek rá, mert mindenki ezzel jön. Vagy mondjátok el hogy hogy kell nem rágörcsölni...most is szabadnapom van és ülök a gép előtt és itt olvasgatok, mert tudom sok sortársam van itt. Ez a téma érdekel, pedig próbálom a gondolatimat elterelni. Minden tanács érdekel! :) Köszi


2014. febr. 18. 13:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok. Ahogy olvasom, eddig mi visszük a pálmát :)

8 év próbálkozás után estem teherbe! Igaz, problémák voltak, de a doki is csak húzta az időt.. :( Mindegy, elküldtek egy meddőségi központba. Őszre terveztük be, erre 1 hónappal a doki mondata után jöttek a rosszullétek. Mivel teljesen kizártuk a terhességet, 3 hétig vírusfertőzéssel kezeltek, ami ( szerencsére!!! :D ) nem akart elmúlni :) Kitartás! Tudom, milyen, mikor azt mondják, nem kell rágörcsölni. Tudatosan én sem foglalkoztam vele, de mikor állandóan megvoltak a tüneteim, és több hónap kimaradás után megjött, rendszeresen bőgtem át fél napokat a párom ölében :(

Hogy mi használt? Fogalmam sincs...

2014. febr. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is választ! igen akkor tudod milyen amikor napokig csak sír az ember. de most próbálok erős lenni és nem foglalkozni ezzel. De mindig eszembe jut...

Kedves utolsó előtti! megkérdeztem itt az e vitamint, meg is vettem a 400gosat mert azt mondták olyat vegyek, majd mikor kiírtam hogy kell szedni mindenki lehúrrogott hogy be ne szedjem stb. mert erős, fájdalmas, darabos vérzést csinál, és nekem egyébként is ilyen, így ott áll a szekrénybe mert nem mertem bevenni. Te milyet szedtél, mennyit és nem volt mellékhatása?

2014. febr. 19. 09:15
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
400 mg-os E vitamint szedtunk,naponta 1 szemet.Dehogyis változott meg a menstruaciom,3dik hónapban sikerült a baboca.Nekünk meddőségi központba ajánlottak.Semmi mellékhatást nem vettünk ésszre,csak ajánlani tudom.
2014. febr. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 1,5 év után jött össze. Én személy szerint nem görcsöltem rajta, bár néha belegondoltam, hogy lassan 35 leszek és kifutok az időből, de nem voltam teljesen biztos benne, hogy akarok gyereket. Nálam akár magyarázható lett volna 1,5 évig a sikertelenség azzal is, hogy nem akartam igazán terhes lenni. Olyan szinten nem foglalkoztam a dologgal, hogy már terhes vitamint se szedtem. 1,5 év után sikerült és már 8 hónapos terhes vagyok. Szeretek terhes lenni, de maradtak félelmeim.
2014. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan szedd be az E vitamint. Én már többször szedtem, és most is szedem, nem történt az égvilágon semmi.


Az a baj, hogy én sokszor azt tapasztalom ezeken a név nélküli fórumokon, hogy belebeszélik egymásba a nők a bajt. Ez persze így hülyén hangzik, mert akinek nincs baja, nem attól lesz, hogy leírják neki. De tényleg néha ezt érzem, hogy szinte megy a verseny, hogy kinek rosszabb, stb.


Én is görcsölök, tegnap indítottam is egy kérdést, hogy ne görcsöljek. Sajnos nem sok válasz érkezett, konkrétan egy sem... :(


De nagyon nehéz nem görcsölni. Nekem holnap fog megjönni, vagy ma, bárcsak inkább ma.


De én mindenhol kismamákat és kisbabákat látok a környezetemben, akikkel összejárok. Nehéz így nem rágondolni.

2014. febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Nálam is ez a helyzet, hogy akár hova megyek mindenhol babák vannak vagy mindenki terhes....barátnőim, szomszédaim, unokatesók, rokonok, munkatársak...Szó szerint mindenhol van most kisbaba vagy épp terhesek...Ez van, így tényleg nagyon nehéz nem rágondolni. Nem rossz indulatból, de nagyon nehéz már őszintén gratulálni...ilyenkor mindig a szívem szakad meg, hogy mikor lehetek részese mindennek.

Én vitamint szedegetek, de most hogy utólag megjött egy hete, úgy felmérgeltem magam hogy már azt se szedtem. Ma vettem be belőle, mert lassan ovu és hátha a vitaminok jó hatással lesznek. Nektek párotok szed valami? én a Maca Vibe beszerzésén gondolkozok....hátha..

Kedves Utolsó előtti :) ismerős az érzés hogy sokszor van hogy félek az egésztől és arra gondolok hogy nem tudom akarom-e én ezt. De amikor megjön akkor döbbenek rá hogy igen akarom és nagyon fáj hogy megint megjött. Tehát vannak kétségeim, felelősség, megváltozik az élet egy babától stb. stb. Mostanában kezdem már úgy érezni határozottan hogy akarom, ez minden vágyam.

2014. febr. 23. 16:44
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez nyilván azért van, mert abban a korban vagyunk, hogy a társaságunkban is sorban jönnek a babák.


Csúnya dolog, és nem vallom be, csak itt, hogy én pl. nem szívesen találkozom olyanokkal, akik terhesek... akinek már ott a baba, azzal már kicsit könnyebb, de a terhes nőket igyekszem kerülni. Utálom megjátszani, hogy örülök.... és ez mellesleg borzasztó. Mert tudom, hogy fordított esetben, ha én lennék babás, nekem baromi rosszul esne az ilyen viselkedés.


Úgyhogy azért igyekszem magam fegylemezni, csak hát nagyon nehéz.



Mi nagy mennyiségű vitamint szedünk. Pont tegnap számoltam ki, hogy mindennel együtt havonta kb. 50.000 forintot költünk vitaminra. Ez kettőnk adagja, és 30.000 forintot tesz ki a fer14+az inofolic, nagyjából. Ezen kívül én még veszek egy jó pár egyéb rásegítőt, de ezt így, ennyire intenzíven még csak 1 hónapja, ennyit még soha nem szedtünk.


Most úgy vagyok vele, hogy januárban volt párom vizsgálaton, áprilisig ezt bevállaltuk (az lesz 3 hónap), akkor megy kontroll vizsgálatra, kíváncsi vagyok mennyit javul a spermaképe.

2014. febr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Én cickafark teát ittam a mensturáció elmúlása után 2 hétig majd palástfű teát, de nekem rendszertelen volt, de így 2 hónap után terhes lettem. Mivel neked rendszeres inkább ne próbáld ki :) nehogy aztán bekavarjon.

Téged nagyon kivizsgáltak, de mi a helyzet a Pároddal? Nem beszélgettetek arról, hogy esetleg Őt is megvizsgálják? Ott is lehet ám gond. Pl Béres Alexandráékál is a Párjánál volt a gond, de végül csak siekrült minden.

Tényleg ne görcsölj így rá, tudom nehéz, főleg, hogy írtad mindenhol baba van. Próbáld úgy gondolni neked is lesz majd, csak még nem tudod mikor, de lesz.

Ha mindig ezen jár az agyad még inkább nem fog jönni, látod, nem akar jönni. Sok olyan történetet olvastam, ahol már feladták és mindjárt terhes lett. Vagy már örökbefogadtak és utána terhes lett.

Vitaminból terhes vitamint szedj, abba úgyis benne van minden, de persze lehet mellé c vagy mást, de igazából a folsav a lényeg.

2014. febr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja hogy ne görcsölj rá hogy lehet? HÁt nehezen :) De látod rágörcsölve nem jön össze, hát akkor próbáld ki nem rágörcsölve :)

Elég annyit is hogy nem nézed a peteérésed stb, főleg, hogy tudod hogy van, rendszeres is a ciklusod, így fölösleges figyelned magad.

De továbbra is a Párod kivizsgálását javaslom.

2014. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, nálam csak ilyen egyszerű vizsgálat volt + vérvétel vizelet és az rendben volt. Igen tudom hogy páromnál lehet a gond, igaz neki már van 2 gyereke az előző házasságából, de azt beszéltük még egy hónap és elmegyünk megnézetni hogy nála is minden rendben van-e.


17-es válaszoló! igen tudom csúnya dolog, de pont úgy érzek ahogy te! én is csak itt merem bevallani, de tényleg minden közvetlen barátnőm, ismerősöm, munkatársam is terhes és én is próbálom kerülni a társaságukat, nem szép dolog de ez van. Fáj nagyon hogy ez nekem nem jön össze. De legyünk pozitívak (tudom nehéz), remélem mi is hamarosan édesanyák lehetünk :)

2014. febr. 23. 22:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!