Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ördög Nóra ismét terhes. Az...

Ördög Nóra ismét terhes. Az első lombikkal most meg spontán. Tényleg minden agyban dől el?

Figyelt kérdés

Olvastam a blogját hogy 3 évig küzdött a babáért és azt hiszem a 3. lombikkal jött nekik össze....Most azt írja hogy tudatosan nem védekeztek, mert hát az első is ilyen nehézségek árán jött össze. Most meg hirtelen spontán jött össze és már 5 hónapos terhes.

Ezzel azt akarom mondani hogy valóban köze lenne az agyunknak a teherbeeséshez??? Mi 1 éve várunk a babára és párom szerint az 'agyamban van a baj' 'túlságosan rágörcsölök'. Én mégis félek és arra gondolok ha lehet hogy velem van a baj, nehéz ezt elengedni és lenyugodni. Ti mit gondoltok erről? Az agyunk hogyan irányíthatja a megtermékenyítés folyamatát?


2014. márc. 20. 09:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ő válláról nyilván leesett a mázsás teher, mert "probléma" éppen nem volt aktuális, de éppen az is lehet, hogy előtte mondjuk endometriózisa volt, amire a baba kihordása és a szülés természetes és valódi gyógymód, melynek jótékony, azaz termékeny hatása a szülést követő 2 évben érezhető és konkrét.

Egy biztos, a rágörcsölés kontraproduktív lehet. Na de ki tud nem rágörcsölni?

Drukkolok, hogy jöjjön a baba!

2014. márc. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ez így igaz, minden agyban dől el. :) Kicsit lazítani kell, nem rágörcsölni (tudom, mondani a legkönnyebb), elhinni, hogy babázni fogsz, és mégsem görcsösen akarni.
2014. márc. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen így kellene ahogy írjátok, de látjátok most is itt lógok ezen az oldalon! :)))
2014. márc. 20. 10:06
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

Előfordulhat, hogy amiatt, hogy nem jön össze, akkora a stressz, hogy az méginkább megnehezíti a dolgokat.

Ismerősömnek egy pszichológus azt ajánlotta, hogy vegyen egy kutyát (akkor már vagy 4 éve próbálkoztak), pár hónapon belül teherbe esett. Arról is sok sztori van, hogy meddőség miatt örökbefogadás mellett dönt valaki, megérkezik a gyerek és teherbe is esik.


Mit jelent nálad a rágörcsölés? Annyira foglalkoztat a dolog, hogy semmi másra nem tudsz gondolni? Sírógörcsök, dühkitörések, depresszió? Teljesen áthatja az életedet az, hogy 'miért nem esek teherbe'? Ez valóban árthat, mert folyamatos stresszben tart.


De bizonyos fokú rágörcsölés szerintem nem árt - méghozzá azért, mert azt át tudod alakítani tudatossággá. Pl. elő akarod segíteni a fogantatást és ezért vitaminokat szedsz, sportolsz, egészségesen étkezel, igyekszel boldog és kiegyensúlyozott lenni... Ez szerintem igenis fontos.


Ha egy éve próbálkoztok, akkor igazából elmehettek orvoshoz - és ne csak te, hanem a párod is! És ne csak olyanhoz, aki a testet gyógyítja, hanem olyanhoz is, aki a lelket...


(mi 10 hónapot vártunk a babára. rágörcsöltem? igen. voltak drámai időszakok? igen. mondtam azt egy idő után, hogy nem érdekel a dolog? nem, soha, azzal hazudtam volna magamnak. inkább igyekeztem mindent megtenni azért, hogy lelkileg és testileg is felkészüljünk a babára. most a 34. hétben vagyok)

2014. márc. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszi Utolsó a kedves szavakat :) néha van hogy elsírom magam pl. amikor ismét megjön vagy ha egy újabb barátnő, ismerős vagy rokon jelenti be hogy terhes és persze elsőre összejött... ilyenkor magam alatt szoktam lenni. Páromnak már van 1 gyereke az előző házasságából és nem rossz indulatból de mostanában rosszul esik, amikor látom hogy milyen jól el vannak, milyen büszke rá és arra gondolok hogy én vagyon mikor élhetem át mindezt?

Vannak jobb és rosszabb napok. Ha dolgozok az eléggé ki tud kapcsolni, olyankor nem sokszor jut eszembe. De nincs olyan nap hogy ne gondolnék rá, mindennap eszembe van az egész baba téma. Szedek vitamint, használok ovu tesztet és most kezdtem el hőmérőzni. Eddig ezek nem voltak. Szóval igen valamilyen szinten rágörcsölök..

2014. márc. 20. 10:19
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Olyan meddőnek nyilvánított párok is vannak, akiknek örökbefogadás után fogan meg a gyermekük. A hormonok ui. beállnak az "anyai" működésre, a szervezet pedig elengedi a görcsöt.

Szemléletes példa: görcsösen összeszorított ujjakkal nem tudsz megfogni egy poharat sem :)

2014. márc. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hú, kedves utolsó ez a poharas hasonlat tényleg jó példa :)
2014. márc. 20. 10:21
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincsenek szervi okai a gyermekálldás hiányának (mint Ördög Nóriék esetében), akkor tényleg csak agyban dőlnek el a dolgok.

A ti esetetekben azért 1 év után nem ártana egy kivizsgálás, hormonsor, pajzsmirigy, cukor terhelés, átjárhatósági és sperma vizsgálat. Ha minden eredményetek oké, akkor legalább tudnád hogy minden rendben van veletek és tényleg fejben kell csak átlépned az akadályokat.

Soj sikert!

2014. márc. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy számít valamennyit a hozzáállás. Nyilván egy görcsös félelem, a stressz nem tesz jót az egészségünknek általában sem, de biztos, hogy nagyon ritka, ha valakinek csak és kizárólag a rágörcsölés miatt nem lesz babája évekig. A meddőségi kezelésen átesettek legtöbbjének van valós egészségügyi problémája, de a legtöbbnek nem olyan, ami teljesen kizárja a terhességet, ezért előfordulhat bérmikor spontán terhesség is.

Nekünk 6 év után lett kezelésekkel babánk. Megvan a konkrét probléma, nem beképzeltem, semmi köze a rágörcsöléshez. Nem teljesen kizárt, hogy spontán terhes legyek, de mégis meddig kellett volna várnunk? Ki tudja lehet, hogy a 7. évben sikerült volna.

Ráadásul ilyenkor az is közre játszik, hogy a sok kezelés és maga a terhesség is jelentősen átalakíthatta a hormonháztartását, lehet emiatt sikerült most nekik.

2014. márc. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A bátyámék 4 évvel ezelőtt szerettek volna kisbabát, abbahagyták a védekezést de nem jött össze. Egyiküknek sem volt semmi baja. Már a lombikot fontolgatták. Gyűjtögettek rá, de már nem görcsöltek. A kislànyuk most 1,5 éves. :)
2014. márc. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!