Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy is van ez? Babaváróknál...

Ketteske kérdése:

Hogy is van ez? Babaváróknál fordított a dolog?

Figyelt kérdés
Egész életemben mindig mindenki azt mondta, hogy ha nagyon akarok valamit, akkor az sikerülni is fog. Mindenhol ezzel bíztattak, e szerint is éltem. Most, hogy babát szeretnék, mindenki azt mondja, hogy ne akard annyira, és akkor majd jönni fog. Most ki a hülye?
2009. dec. 16. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Az biztos, hogy ha nagyon akarod, nem fog sikerülni. Nekem 6 hónap próbálkozás után sikerült úgy, hogy már nem a "gyerekgyártásra" mentünk rá, és sikerült teherbeesnem.
2009. dec. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem az akarattal van a baj, hanem hogy ha nem jön össze, akkor a nők hajlamosak rágörcsölni - megjegyzem valószínűleg én is így lennék - , na és akkor aztán biztos nem jön össze. Ismerős házaspárral ugyanígy volt, számtalan beültetésen estek túl, majd amikor lemondtak a saját babáról és elhatározták, hogy örökbe fogadnak, pár hónap múlva megfogant a kislányuk. :-)
2009. dec. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Valami lehet benne. Mi 9 hónapja próbálkoztunk már, amikor végre kaptam beutalót hormonvizsgálatra. Le is mondtam a babáról, gondoltam, addig úgysem sikerül, amíg az orvos nem segít. Na, abban a hormonvizsgálatos hónapban jött össze a pici. :) Tényleg ne görcsölj rá, tudom nagyon nehéz, ezen én is átestem több hónapon keresztül.

Sok sikert!

6 hetes kismami

2009. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, mi 6 évet vártunk a babánkra, SOHA nem adtam fel, nem mondtam le róla, hanem bizakodva vártam és mindent megtettem érte, hogy sikerüljön. Leginkább a gondolataimban kellett rendet rakni, hogy ezt a sok kudarcot és fájdalmat, ami ért minket, jól tudjam kezelni. És sikerült!

Szerintem egyszerűen csak legyél nyitott és befogadó, szeretettel gondolj Rá, és arra, hogy már elindult feléd az a kicsi élet, nemsokára már veled lesz.

Így legyen :)

2009. dec. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, hasznos volt.
2009. dec. 16. 22:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Aki nagyon akarja a babát, az rendszerint rágörcsöl, ideges, izgul, minden vérzéskor maga alá zuhan, és másra sem tud gondolni. Azaz stresszel. A stresszhormonok pedig gátolják a teherbeesést, akadályozzák a babásodást.
2009. dec. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsónak: igaza van, de ha valaki nagyon szeretne babát (mint ahogy én is)...egyszerűen nem megy az, hogy ne görcsöljek rá...tudom, hogy nem szabadna...de amint megjön összeomlok, zokogok. Már gondoltam pszichológusra. Ha most is megjön...ráadásul karácsonykor (nem) kellene, akkor tuti megyek
2009. dec. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom. Hidd el, én is átmentem ezen.


32 éves vagyok, nem 16, hogy ránézésre teherbe essek. Minden vérzésem előtt izgultam, hogy megjönáe, és már napokkal előtte teszteltem. Csináltam a hőmérőzést, és minden leesésnél azt hittem: na, holnap lesz az ovu. A szeretkezéseink arról szóltak, hogy a férjem spermája belém kerüljön. Ha nem sikerült neki, akkor sírtam... És amikor megjött a vérzésem, kezdődött elölről az ördögi kör.


Mielőtt még teljesen elment volna a férjem potenciája, és a kedve is a szeretkezéstől, elhatároztam, hogy változtatok. Egy hónapban egy, maximum két szeretkezés fog szólni a babáról, a többi nem, nem fogok egész nap csak erről beszélni, csak ezen tipródni, és ha nem jön össze, akkor nem esem kétségbe. Ovutesztet vettem a Vaterán, használni kezdtem, és egyből megnyugodtam: tudtam, hogy az esélyes napokról biztosan nem fogunk lemaradni. Valamint azt is elhatároztam, hogy a férjemet nem spermabanknak, tenyészbikának fogom tekinteni. Nem mondom el neki, mikor KELL szeretkeznünk. Amikor eljön az ideje, elcsábítom szó nélkül, és ha nem sikerül neki, nem csinálok belőle jelenetet. Utána pedig nem fogok izgulni azon, hogy fennmarad-e a hőm, vagy sem. A nemvárt reggelén tesztelek, és aznap estig úgyis kiderül, hogy megjön-e, mert mindig pontos volt a ciklusom.


Hihetetlenül felszabadult hónap volt, az első nyugodt hónapunk, amióta csak babát szerettünk volna. És nem fogjátok elhinni, de ebben a hónapban végre sikerült! :-) Én annak tulajdonítom, hogy nem stresszeltem. Hiszen minden más változatlan volt, a korábbi ciklusoknál is együtt voltunk a megfelelő időben. Csak annyi változott, hogy elengedtem a témát, és nem akartam görcsösen.

2009. dec. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!