Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Én gondolkozom rosszul?

Én gondolkozom rosszul?

Figyelt kérdés

Megkaptam már ismerőstül, hogy én vagyok a nem normális mert nem szülök 24 évesen, konkrétan lenéznek ezért. Míg ők vígan megteszik. Igaz anyós nyakára, minimálbérrel egy szar kapcsolatba, de szülnek

Én még akarok várni 3-4 évet, addig egyre feljebb jutni, több fizetést kapni, még tanulni, gyűjteni egy kis tőkét, hogy ne kelljen másra szorulni egy életen át és önállóan tudjunk majd élni. Én gondolkozom rosszul és nem ez normális látásmód?



2014. ápr. 5. 09:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt én sem hiszem, hogy aki babával a szülőknél lakik, az később könnyen fog boldogulni, ha külön akarnak költözni. Majd akkor fognak rádöbbenni, hogy önállóan kell fizetni a számlákat, vagy egyedül intézni egy hitelt, egyedül /nem a nagymamával együtt/ kell takarítani, napi szinten főzni, gyerekért szaladgálni... Szerintem is kell/ene/ ennyi önállóság a gyerekvállaláshoz. Akár hitellel is, de külön.
2014. ápr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Azért nem olyan egyszerű ahogy ez hangzik!

És szerintem a legfontosabbrol nem írtál:a társról,aki egy gyermek nevelésèhez kell!

Nekem 24èvesen volt diplomám,3nyelvet beszélek,dolgoztam is,ès megszületett az első gyermekem!Nekem mindennèl fontosabb volt,hogy anya lehessek,azzal vált minden teljessè.Én nem tartom jó dolognak,ha valaki szánt szándékkal kitolja a szulest( es sajnos aztan sokaknak évekig várat meg a baba akkor!)

De mindennek az alapja egy társ,akivel egyutt vállaljatok ezt az életre szolo feladatot!

Ha van ilyen valakinek fiatalon is,és anyagilag megtudják oldani a gyereknevelest(akar szülok hazában )en nem hiszem,hogy várni kene vele!

2014. ápr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem még nem is érzed itt az idejét (nem baj!) lehet ők már nagyon vágytak a babára ezért szültek előbb vagy nem volt munkájuk, gondolták így akkor mégis van valami vagy becsúszott. Aki már nagyon vágyik rá ráadásul van is gyereke, annak nehéz megérteni, hogy a másik miért nem akar még pedig valamikor ők is így gondolták.

Ne foglalkozz velük, majd mikor itt az ideje vállalsz gyereket akár 30 fölött. Én is 30 fölött szültem és nem bántam meg, volt lakás, autó, elég volt a buliból, már nem tanultam, így valóban el jött az ideje.

Ha megjegyzést tesznek akkor mond azt, hgoy nem érzed itt az idejét, majd ha úgy érzed neked is lesz gyereked. Sőt mond, hogy még 4 évig tuti nem lesz, mert nincs itt az ideje, majd néznek nagy kikerekedett szemekkel :) Amúgy meg semmi közük hozzá :)

Lehet nekik becsúszott és így el lett döntve, hogy lesz baba, de nem így tervezték. Ki tudja mi az igazság, aztán persze nem fogják azt mondani, hogy nem tudtak védekezni....

Amúgy hidd el sokáig fogod ezt még hallgatni,hogy és nálatok nem lesz baba? Utána ha lesz akkor mikor jön a kistesó kérdés következik :D szóval hidd el nincs megállás a kérdésekben. Ha esetleg 3 gyereked lesz akkor jön az ÚR ISTEN hogy mertétek bevállalni.

Szóval úgysem lehet megfelelni az embereknek, de nem is kell, akkor szülj mikor felkészültél rá és vágysz egy babára. Nem szégyen, hogy 24 évesen nincs gyereked, sőt jó hogy inkább meg akarod teremteni a feltételeket.

Egyébként meg ha észrevették volna az ismerőseid kitolódott az életkor a gyerekvállalásnál. Hidd el ritka a huszon éves a terhesek között. Én harminc eleje voltam mikor szültem és még nálam idősebbek is voltak első gyerekkel, nálam fiatalabbal ritkán találkoztam.

Fogadd el, hogy ezt kérdezik, sajnos még évekig hallgatni fogod, majd a munkahelyeden is ez lesz a téma..... Egyik füleden be a másikon ki. Vagy kérdezz vissza, hogy náluk tesó mikor lesz? :)

2014. ápr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha nem érzed, hogy itt az ideje a babának, akkor nincs semmi gond.


Viszont sokáig szerintem nem szabad húzni. Tehát ha már megvan a lakás, karrier és párkapcsolat, akkor minél hamarabb jöjjön a baba. Egyre több olyanról hallok, hogy 30 lett, mire mindent felépített, csak utána a baba nem akart jönni. Nem mindenkinél sikerül 1 éven belül a kicsi. Lehet, hogy pont te leszel az, aki több évet vár a babára...


A te döntésed! Senki nem ítélkezhet a másik felett. Ellenben kalkuláld bele az életedbe, hogy a baba-dolog nem olyan, hogy biztosan akkor fog jönni, amikor akarod. Már most el kell gondolkodnod, hogy a "minden más" mennyire fontosabb számodra, mint egy gyerkőc.


Egyik barátnőm pl egyáltalán nem akar gyereket, holott már vagy 8 éve komoly kapcsolata van. Ő tudja magáról, hogy nem szeretne gyereket. Ez sem elítélendő szerintem!

2014. ápr. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nekem fontos hogy külön éljünk, önállóan, ez még nem 100%-osan sikerül, sok ismerős szül szülők nyakára, mert jaj 23 éves és nincs gyereke, ha 30 felett szülök sem dúl össze a világ, most is lehet évekig próbálkozni, lehet akkor is, ki tudja.

Szóval nekem első helyen most az önállóság, önellátás van, és ha ez teljesen meglesz, akkor merek belevágni, szülők nyakára nem akarok.

2014. ápr. 18. 15:18
 16/17 anonim ***** válasza:

Szülők nyakára semmiképp sem szültem volna én sem, hála Istennek az én férjem 8 évvel idősebb.

18 voltam mikor megismerkedtünk, 20 évesen már a felesége voltam esküvő után 1 hónappal a lányom a pocakban volt.

Dolgoztam előtte 2 évet jó fizum volt, jó GYED-et kaptam.

Viszont lakást csak akkor vásároltunk (főváros) mikor már 4 hónapos pocakos voltam, addig albérletben laktunk.


Azóta van egy csodás 4,5 éves lányom, és most kistesót szeretnénk. Soha egy percre nem bántam meg, hogy fiatalon lettem anya.

Mindenki más, mindenki másképp válik éretté az anya szerepre. De ez így van jól, hogy is nézne ki a világ, ha mindenki 20 éves, vagy mindenki csak 30 évesen szülne.


Ahogy te érzed, ne hallgass senkire, jönni fog az az idő, amikor már a szíved sugallni fogja, hogy szeretnél babát.


Szép napot :)

2014. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem még nem is vágysz babára, attól függetlenül, hogy jól gondolkodsz.

Sehol nem írod, hogy szeretnél már csak..... szóval innen gondolom, hogy nem is érzed még itt az idejét, hogy anyuka legyél. Szóval nemcsak arról van szó, hogy meg akarod teremteni a feltételeket valamennyire, hanem nincs még itt számodra az ideje.

Persze nem kell anyukádékhoz szülnöd, nem baj, ha van lakásotok stb. Persze ez mind jó ha megvan és jó hogy így gondolod, így a legjobb gyereket vállalni és nem azon gondolkodni, hogy lakjatok 3 generáció együtt.

Majd eljön az idő és akkor jöhet a baba.

2014. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!