Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy győzzem le ezt az érzést?

Hogy győzzem le ezt az érzést?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm szül mostanában és ilyenkor engem is eltölt az érzés, hogy de jó lenne. DE tudom, hogy még nincs itt az ideje, nincs meg a megfelelő háttér.

Ezeknek az ismerősöknek valahol meg van, valahol nem. Ahol igen, ott ált. apuka sokkal idősebb és pénzes. Ahol meg nincsen, ott odaköltöznek a szülőkhöz és élnek napról-napra.

Talán irigység is van bennem, azoknak akiknek az egyik fél már annyira megalapozta a jövőt, hogy a nő simán szülhetett, nem kellett gyest számolni meg egyebek. A másik félre is kicsit irigy vagyok, hogy ők be merik így vállalni. Az eszem tudja, hogy előbb fontosabb a hátteret megteremteni és utána belevágni, nem akarom, hogy a szülők segítsenek mindenben anyagilag.

Van még időm, de ilyenkor rám tört a rossz érzés!

Hogy győzzem ezt le?



2014. máj. 8. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Van hol laknotok? Saját lakás esetleg, akár hitellel?

dolgoztok mindketten? Ha igen és már 30 fölött vagy miért ne vághatnál bele, ha nem teszed hamar kifuthatsz az időből, hogy várod az ideális pillanatot ami nem lesz.

Jó ha van háttered persze, de nem tudom mit értesz azon, nem kell gazdagnak lenni hozzá, persze nem baj, ha van munkahely, lakás, akár autó, mégha hitelből is.

2014. máj. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

24/25 évesek vagyunk, most költöztünk össze, dolgozunk.

A harminc még messze van azért.

Akikről írtam ők is ilyen korúak, vagyis egyik 23 éves és ő átvágta a pasit, mert nem szedte a bogyót, mert a pasi még nem akart, mert nem volt semmi tartalék stb. De én átverni nem akarom, és most mindketten úgy gondoljuk, hogy még nincs itt az idő, olyan 2-3 éven belül szeretnénk.

2014. máj. 8. 17:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor nyugi, ráértek még bőven :)

Éljetek még, buli stb. KÉsőbb már nehezebb lesz elmennetek kettesben valahová, mert már szervezést igényel, most ezeket lehet jobban igénylitek, pláne most költöztetek össze, fiatal pár vagytok. Még ha 10év múlva vállaltok gyereket akkor sem késtetek le semmiről.

Használjátok ki az időt, tanuljatok, utazzatok megminden, aztán gyerekkel ezeket már nehezebb lesz, de nem lehetetlen!!!!

Ne azzal foglalkozz, hogy valaki nem szedi a gyógyszert és így szül egy gyereket egy fiúnak aki nem is akar gyereket!!!!! Ez ne legyen mérvadó, akkor szülj amikor mindketten szeretnétek babát.

2014. máj. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy voltam vele hogy 30 éves koromban ráérek szülni... aztán mikor 30 lettem belevágtunk, de nem jött össze 7 évig!!! Ami pedig a megfelelő időpontot illeti, OLYAN NINCS!!! :-)
2014. máj. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!