Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen olvastam hogy a menstruáció utáni kb 14. napon van a legnagyobb valószínűsége hogy teherbe eshetsz de mivan pl a 20. nappal? Akkor nem lehetséges? Mármint oké hogy pár nap eltérés lehet de több is? Mi a párommal kb két hete lesz hogy együtt voltunk védekezés nélkül akkor volt a 19. napja hogy megvolt előtte. Azóta nem jön meg 5 napja késik de a teszt ma is negatívot mutatott reggel. A menszeszem napján mikor meg kellett volna jönnie a melleim feszültek de mára már ez is elmúlt és nem jött meg. Valakinek valami tanács?

2014. máj. 24. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

A legnagyobb valószínűség és a lehetetlen között van átmenet.


Ha nemi életet éltél védekezés nélkül, akkor lehetsz terhes. Lehet, most szerencséd lesz, de máskor nem biztos.

2014. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

:D Nagyon jó a kérdés. Ha Budapest 100 km-re van Ceglédtől, akkor közte egyáltalán nincsen város...hülye.


Simán késhet magától is, nem tudjuk pl. hány éves vagy. Mivel védekezés nélkül voltatok együtt, szinte tuti, hogy terhes vagy.

2014. máj. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
20. Ciklusnapi egyuttletbol epp nyoszorog a lanyom az agyaban!
2014. máj. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

A ciklus bármely napján van esély a teherbe esésre.(Normál ciklusnál valószínűleg 14. nap környékén van a peteérés,bár ritka de lehet többször is peteérés,vagy mégsem 14.nap)

Nem lehordani akarlak de mindenki ezt kérdezgeti :lehetek e terhe? ha nemi életet élsz bármikor teherbe eshetsz.


Ha 19.napon voltatok együtt akkor még 3 napig élhettek a spermiumok és 14 napra rá elvileg kimutatja a teszt.(vagyis aktus után 17nap)ha nem jön meg pár nap múlva tesztelj.

Remélem minden rendben lesz!

2014. máj. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Már nem azért, de te hol voltál biológia óra helyett? Ott is tanítják, hogy lehetséges ilyenkor is teherbe esni, bár a menstruáció után a közepe táján a legvalószínűbb.
2014. máj. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
A többiek nagyon jól leírták, nem fűznék hozzá semmit, de a ciklust ne a menstruáció utántól számold, hanem a menstruáció első napjától! Vagyis, ha 7 napig menstruálsz, akkor rá 7 napra van a legnagyobb esélyed.
2014. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen úgy számoltam a menstruációm első napjától. Egyébként nem baj ha jön a baba bár nem terveztük de nem egy 14 éves kislány vagyok. Ha hülyén hangzott a kérdés bocs de tényleg mindenhol azt olvastam hogy a menstruáció utáni kb 14. napon eshet az ember teherbe. És azért merthogy teszteltem de az negatívot mutatott és ennek mi lehet az oka. Tényleg nem okoskodást kértem hanem tanácsot és nem lehülyézést.. Soha nem voltam még terhes így azt sem tudom hogy mikor mekkora az esélye. Bocs ha hülyén hangzott :)
2014. máj. 24. 20:17
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Senki nem írta még le, ezért:


A 14. ciklusnapi ovuláció CSAK a 28 napos tankönyvi ciklusnál igaz!


Ettől eltérő ciklusnál úgy tudod kiszámítani a várható napját, hogy az átlagos ciklushosszadból kivonsz 14-et!

Ugyanis a luteális fázis átlagosan annyi, míg a ciklus első fele (follikuláris) nagy változatosságot mutat.


Hogy értsd: pl.: 32 napos ciklusnál valószínűsíthetően a 32-14=18. ciklusnap környékén van az ovuláció, s így a legtermékenyebb nap. Ez előtt ~3 és utána 1 nappal a legnagyobb az esély.

2014. máj. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hat 28 napos ciklussal jott ossze 20.napon a lanyunk :) (parom csak akkor tudott hazajonni igy azthittuk lekestuk a peteerest. De nem :)
2014. máj. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!