Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon magas inzulinszintnél...

Nagyon magas inzulinszintnél mi a teendő? Nekem kb4-szerese a normálnak.

Figyelt kérdés

Nálam sajnos ez a probléma, ezért amíg nem fogyok le még 10-15 kg-t addig nem csinálják meg az inszeminációt.

Erről mi a véleményetek? Egy egyszerű fogyással megoldódna a probléma?


2009. dec. 30. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
A fogyás biztosan nem árt, ha egyébként túlsúlyos vagy. De a magas inzulinszintet sajnos nem nagyon befolyásolja. Endokrinológus tud segíteni, gyógyszeres kezeléssel.
2009. dec. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fogyókúrának és az inzulinszintnek is jót tesz a szénhidrátmentes diéta. Kb. követni kell a cukorbetegek étrendjét. Lehetőleg minél kevesebb cukor, fehér liszt, fehér kenyér, péksüti, sütik stb.

Én kb. három hónapig csináltam, nekem pont a normális határán volt az inzulin és a cukor is. Novemberben spontán fogant a baba, de sajnos, méhen kívüli lett. De legalább tudom, hogy képes vagyok teherbe esni, két év óta először.

De nem árt egy belgyógyásszal vagy endorkrinológussal is beszélni, nem biztos, hogy azonnal gyógyszerekkel fog tömni.

2009. dec. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem a vércukorszinted magas? Ha túlsúlyos vagy ez előfordul, de lehet cukorbetegség is , ki kell vizsgálni. Az inszeminációt azért nem csinálják meg mert a rossz vércukorszint nehezíti a teherbeesést, és ha sikerül is nem biztos, hogy ki tudod hordani, vagy a babában is károsodást okoz, a túlsúllyal is ez a helyzet. De nem csak a babához kell a jó eredmény, ha nincs baba akkor sem árt a jó érték. Ezeket azért tudom mert 22 éve cukorbeteg vagyok, rossz eredményekkel, rajtam is van egy ki felesleg, de odafigyeléssel sikerülhet. Nálunk lombik volt és most ott alszik a kiságyában a 4,5 hós kislányom, akinek semmi baja nincs. Úgyhogy megéri, bármit is kér az orvos.
2009. dec. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenképp keress fel egy endokrinológust, aki gyógyszeresen is tud segíteni. Nekem Pco-m és inzulinrezisztenciám is van (másfél hónapja tudtam meg), és a 160g -os diéta (amit alacsony Glikemiás indexű ételekkel tartok), nagyon gyorsan segített. 10 kilót fogytam 1-1.5 hónap alatt, (pedig előtte már szinte koplaltam, mégsem fogytam semmit), most pedig napi 5-6x is eszem, sosem vagyok éhes. Sok felesleg volt rajtam, de már alakulok:). Remélem neked is segíteni fog! Ha bármi kérdésed lenne, vagy csak beszélgetnél valakivel erről, keress nyugodtan e-mailben!
2009. dec. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Endokrinológus, diéta, mozgás, metformin!


www.pco-szindroma.hu itt minden hasznos infót megtalálsz!!:)

2009. dec. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!