Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Másnak is van olyan hülye...

Másnak is van olyan hülye érzése, h öregnek érzi magát egy újabb terhességre? 34 leszek augusztusban.

Figyelt kérdés
2014. júl. 7. 12:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Vagyis inkább már rigolyásnak,begyöpösödöttnek..Van két 4.5 éves fiam.Biztos h képes leszek majd elölről kezdeni?
2014. júl. 7. 12:41
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem másnak is van, csak nem 34 évesen. :DD

Én 37 vagyok, és még gondolkozunk egy negyediken.

Most inkább a nem felé billen a mérleg, de első sorban nem azért, mert öregnek érzem magam, hanem mert erőnket és energiánkat leköti más. 40-ig bezárólag adtam magunknak "haladékot".

2014. júl. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Neked kell tudnod, hogy újra végig csinálnád-e. Már tudod milyen a szülés, szoptatás, éjszakázás. Bár minden gyerek más, minden terhesség más :) Így legyen okos az ember :)

NÉzd a terhesség, szülés, szoptatás, ezzel együtt az éjszakázás azért nem olyan sokáig tart, mármint gondolom a 4,5 éves gyerekeddel már más "problémák" vannak :) tehát ezek, azért az első 2 évben vétet érnek, ha a teherbeeséstől nézzük a dologkat. Viszont a gyereked kap egy testvért. Ráadásul még annyira azért nem vagy öreg, mint pl 5 év múlva :)

Én is gondolodom ilyeneken amúgy :D hasonló korú is vagyok :)

2014. júl. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én 27 vagyok,24 évesen szültem,és sajnos nincs módunk mostanában kistestvérre.Így ha szülök,akkor olyan 35 körül majd csak,őszintén szólva nekem baromi nagy ellenérzésem van ezzel kapcsolatban,holott látom,hogy egy 35 éves még nem öreg,illetve hogy rengetegen szülnek 35,meg 40 évesen is,sőt egy ismerősöm 42 volt,és nagyon jó édesanyának tartom,és mégis félek tőle...most amondó vagyok,hogy jussak el addig,és meglátom.Tartok attól is,hogy kockázatosabb már akkor szülni,nem szeretném ha baja lenne a babámnak.
2014. júl. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is ennyi vagyok, és én is "öregnek" érzem magam. 30 évesen szültem az első gyerekem, és utólag nézve már ahhoz is öreg voltam. Korábban lehet, hogy könnyebben viseltem volna az egészet. Persze minden ember más, ezt csak te érezheted. Én biztos, hogy soha nem kezdem elölről. Nem érné meg még jobban tönkre tenni magam. Lenne két gyerekem, és nekik egy idegbeteg anyjuk. Szóval jól gondold meg! :)
2014. júl. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én nem a szülés miatt tartom magam öregnek, (33 vagyok 2 kisgyerekkel), hanem attól félek, hogy mire unokáim lennének, én már nem leszek. Nyilván ez amúgy is benne van a pakliban, de olyan jó lenne megélni, segíteni a gyerekeimnek, a gyerekvállalásban.

Ha vállalnánk harmadikat, azt legkorábban 2 év múlva tennénk, ugye akkor kb. 36 évesen szűlnék. A szüléshez szerintem nem lennék túl koros. Inkább nagyobb baj, hogy "előröl" kell kezdeni mindent. Ezért ha nem vágyik valaki a babára, és a "kell" érzés benne van, akkor inkább ne vállaljon még egy gyereket.

2014. júl. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
Örüljetek neki, hogy MÁR van gyereketek. Van, akinek sehogy nem jön össze.
2014. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ez igaz,tudom milyen érzés,nekem is mesterségesen lettek az ikrek..

Az első házasságomnak vége lett,most újra férjhez mentem(ill. megyek 1 hónap múlva),és a páromnak még nincs gyereke.Szeretnénk egy közös babát.Kicsit bennem van a "kell",egyéb esetben ha nincs új kapcsolatom,már nem szerettem volna szülni..Ill. a terhességgel,szüléssel,kisbabával nincs bajom,sőt,azt várom,és szeretem,viszont a kisgyerekkor pokoli fárasztó tud lenni..

2014. júl. 7. 13:32
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát így azért másabb a helyzet.

Kérdés az, hogy az új párod mennyire szeretne gyereket, le tudná-e élni az életét úgy hogy nincs SAJÁT gyereke. mert a tieid ott vannak, de azért egy saját más mégiscsak.

Szeritnem vágjatok bele, nem vagy öreg, nézz szét a szülészeten ritka aki huszon évesen szül, inkább harmic fölött szoktak. De tény neked kell tudnod, hogy újra előrről kezdeni mennyire lenne kedved, türelmed stb.

Viszont ikreid vannak, tehát azért egy gyerekek kevesebb gond, mint az ikrek voltak :) gondolom én akinek egy gyereke van :) és remélem ha lesz második akkor ő is csak egyedül lesz a pocakomban :D

Szóval lehet az ikrek miatt volt annyira fárasztó. Egy gyerek is az, de ikrekkel el sem tudom képzelni milyen nehéz lehet.......

Én bíztatlak.

2014. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
37múltam :) szeptemberben jön a fiam :) Nem érzem magam öregnek hozzá :) Sőt :)
2014. júl. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!