Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi az ideális korkülönbség...

Mennyi az ideális korkülönbség babák között?

Figyelt kérdés
A kislányom 9 hónapos, császárral született. Szeretnénk neki majd tesót! Nagyon érdekelnének a tapasztalatok! Nálatok, hogy van?
2011. júl. 18. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs hogy ideális.


mindenkinek máskor jön el az hogy na mostmár el tud képzelni egy újszülöttet újra hogy szeretne megint babázni hogy szeretne újra várandós lenni és hogy eü okokból ez nem ütközik akadályba.


nálunk ? másfél éves volt a nagylány amikor abbahagytuk a szoptatást a fogzással még sokáig szenvedtünk - átalvatlan éjszakák- így kétéves kora utánra terveztük a kistesót.


30 hónap van köztük és jó így ha előbb érkezik a pici még korai lett volna.

2011. júl. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan, hogy "ideális".

Mert minden lehet ideális egy gyermeknek, ha megfelelő szülei vannak, és szeretik őt/őket, és ebben a szellemben nőnek fel a gyerekek. Ekkor nem számít, hogy hány év van köztük.

Valaki azt szeretné, ha gyermeki között csak 1-2-3 év legyen, hogy tudjanak együtt játszani.

Valaki azt szeretné, ha már az egyik gyerek nagyobb legyen, hogy ne kelljen két picurra egyszerre figyelni, és a nagyobb már valamennyire felelősségteljesebb legyen.


Szerintem a legfontosabb, hogy te mint anya, mennyit mersz bevállalni! Ha úgy érzed kis korkülönbség mellett is helyt tudnál állni, bírnád a "strapát", akkor hajrá! Ha pedig inkább még várnál, akkor várj, a nagyobb korkülönbség sem lesz hátrány.


Az én lányom is 9 hónapos, és majd ha 3-4 éves lesz, akkor vágunk bele a következő babába.

Bátyám és köztem 9 év van, és tudtunk együtt játszani, mai napig nagyon szeretjük egymás. Egyrészt emiatt is én inkább több évet szeretnék a gyerekeim között, másrészt én magamról tudom, hogy nem bírnám ki két nagyon picivel kiborulás nélkül, így mi még várunk pár évet.

De ez csak a te döntésed, a te mentalitásodtól, vérmérsékletedtől, tűrőképességedtől függ!

2011. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más az ideális.

Most 18 hónapos a lányunk és 4 hónap múlva születik a kistestvére.Szivem szerint még én is vártam volna vele, de sok mindent mérlegelni kell. Bele gondoltam,h ha visszamegyek a lányom két éves kora után dolgozni és beadom bölcsibe ott folyton beteg lesz , és akkor jöhetek vel táppénzre. Mivel az egyik nagyszülő dolgozik a másikra meg nem bíznám rá a gyerekemet egész napra, így nekem kellene itthon maradni vele. Ezt sem a munkáltató nem nézné jó szemmel, és a mi pénztárcánknak sem lenne jó. Mi ezért döntöttünk a kis korkülönbség miatt és így itthon tudok maradni a két picivel.

Biztos nehéz lesz az eleje, de majd túl éljük.

2011. júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs olyan, hogy ideális :-) nálunk figyelembe kell venni, hogy 35 éves vagyok, szerintem már nem várhatok sokáig, vagyis nem szeretném, hogy a babának baja legyen, és a 3. válaszoló indokai, rám is érvényesek!Köszönöm, hogy válaszoltatok! :-)
2011. júl. 18. 13:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha 35 éves lennék, és a munkahellyel is lennének gondok, akkor nem gondolkoznék: máris megkeresném a párom és hajrá! :)
2011. júl. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha pici korkülönbség párti vagy, akkor akár egyből érdemes elkezdeni próbálkozni. Még ha hamar összejön is, akkor is van köztük egy év.

Én fiatalabb vagyok nálad, két gyerek egyszerre azért nehéz dolog, mi valószínű várunk 4-5-6 évet, nem tudom még, egyelőre elég a picivel. Nem félek attól, hogy a nagyobb korkülönbség miatt ne jönnének ki jól

2011. júl. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!